Strona główna Aktualności Z miasta 15 września oficjalne otwarcie areny lekkoatletycznej

15 września oficjalne otwarcie areny lekkoatletycznej

13
Obiekt za ponad 4 mln złotych jest ogólnodostępny. Trzeba będzie jednak spełnić kilka warunków, aby móc korzystać z bieżni. 

15 września nastąpi oficjalne otwarcie nowo wybudowanej bieżni lekkoatletycznej na MOSiR-ze i pierwsze zawody dla młodzieży. O godz. 9.30 nowy obiekt przetestują: Kinga Królik, utytułowana zawodniczka UKS Azymut oraz biegacze i organizatorzy pabianickich biegów.
O godz. 10.00 UKS Azymut Pabianice zorganizuje lekkoatletyczne zawody naborowe pod hasłem „Poznaj Mistrza – zostań Mistrzem”. Uczniowie pabianickich szkół podstawowych z rocznika 2011 i 2012 rywalizować będą na dystansie 60 m i 600 m. Wielu z nich ma szansę pójść w ślady lekkoatletki Kingi Królik, która poprowadzi trening. Dzieci można zgłaszać do udziału w zawodach przez formularz dostępny na stronie klubu.

Na terenie MOSiR powstała bieżnia sześciotorowa okrężna o długości 400 m. Osiem torów wyznaczonych zostało do biegów sprinterskich na 100 m i 110 m przez płotki. Jest też rów z wodą do biegów z przeszkodami i skocznia do skoków w dal. Bieżnia ma syntetyczną nawierzchnię typu „sandwich” w kolorze niebieskim.

Podczas modernizacji przeprowadzona została rozbiórka betonowych trybun na skarpie, schodów, starych wiat dla zawodników, likwidacja istniejących wokół bieżni skarp i profilowanie nowych, wyprofilowanie i naprawa fragmentów nawierzchni boiska piłkarskiego, montaż wiat stadionowych, budowa nowych ogrodzeń, wykonanie trawników oraz budowa infrastruktury technicznej (kanalizacji deszczowej, systemu nawadniania murawy, rekreacyjnego oświetlenia bieżni i przygotowanie kanalizacji pod odwodnienie przyszłego boiska ze sztuczną nawierzchnią).

Budowa rozpoczęła się w sierpniu 2021 roku. Koszt inwestycji to ponad 4,2 mln zł. Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Regulamin i zasady korzystania z obiektu MOSiR ustalił ze środowiskiem biegaczy. Bieżnia będzie czynna w godz. 6.00 – 22.00. Dostępna dla grup zorganizowanych (kluby sportowe, stowarzyszenia kultury fizycznej, szkoły) oraz biegaczy indywidualnych. Trzeba jednak spełnić kilka warunków. Po pierwsze, aby indywidualnie móc pobiegać na bieżni trzeba wpisać się na listę w recepcji hotelu. Podczas biegania nie można korzystać z torów wewnętrznych, czyli nr 1 i 2. Zabrania się używania na bieżni kijków do nordic walking.

Regulamin publikujemy poniżej:

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Może ktoś wytłumaczyć dlaczego nie można korzystać z wewnętrznych torów [ 1 i 2]?

Bo są zawsze najbardziej użytkowane, wszystkie dystanse powyżej 400 metrów biegną głównie tymi dwoma torami.

Poza tym to bardzo dobrze, że będzie można za darmo pobiegać, tyle zostanie w tym mieście, bo wszystkie inne rozrywki to tylko dla bogatych.

To jak będę chciał przebiec 400m na trzecim torze to gdzie mam skończyć? Podobnie 10km na pierwszym torze to 25 okrążeń a na trzecim?

Last edited 1 rok temu by Marcin

Ot biegacze. Bieżnia za 4 bańki i jeszcze źle. Bo trzeba sobie 10km po trzecim torze przeliczyć. To już przekracza możliwości intelektualne przebieracza nogami.

400 metrów na trzecim torze trzeba skończyć 14 metrów wcześniej. Ale z bieganiem nie masz nic wspólnego, więc ci to niepotrzebne.

Dziękuję za odpowiedź. To oczywiste, że nie mam nic wspólnego z bieganiem inaczej nie zadałbym tak głupich pytań.

Dokładnie. Podstawy biegania na każdej bieżni.

gdzie masz skończyć – na ” strzelnicy” najlepiej

1 i 2 bo?

za 4mln :0 a cyfry od prawej do lewej ponumerowali….

4,2 miliona ???. W Poddębicach za bardzo zbliżoną kwotę zbudowany został kompleks sportowy składający z kortów i boisk.
A u nas zmniejszono dodatkowo ilość miejsc siedzących, których i tak było jak na lekarstwo.

Zapomniałeś dodać, że w Poddebicach to nagroda za najlepsze wyszczepienie przeciw koronce.

No nie jest to prawda. Szczegóły: 1mln – nagroda za wyszczepienie, 2mln- kwota z ,, Polskiego Ładu ”, natomiast reszta czyli trochę ponad milion to wkład własny miasta Poddębice.