Strona główna Aktualności Z miasta 1137 nieruchomości do kontroli

1137 nieruchomości do kontroli

19
Urząd Miejski w Pabianicach zapowiada kontrole posesji, które nie są podłączone do kanalizacji miejskiej. 

W związku ze zmianą przepisów utrzymaniu czystości i porządku w gminach, obowiązującej od 9.08.2022 roku, ratusz ustalił plan kontroli dotyczący realizacji obowiązków w zakresie gospodarki nieczystościami ciekłymi przez właścicieli nieruchomości posiadających zbiorniki bezodpływowe oraz przydomowe oczyszczalnie ścieków.

Przedmiotem kontroli będzie posiadanie:
–    aktualnej umowy z firmą asenizacyjną,
–    dowodów opłaty za wykonaną usługę (faktury, rachunki, paragony) – potwierdzających wywóz nieczystości z częstotliwością stosowną do pojemności zbiornika bezodpływowego, ilości osób zamieszkałych na nieruchomości oraz ilości zużytej wody.

Kontrole dokumentów odbywają się w siedzibie Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego przy ul. św. Jana 4. Właściciel nieruchomości, która nie jest przyłączona do sieci kanalizacji sanitarnej, zostanie pisemnie poproszony o ich przedstawienie, a jeżeli  tego nie zrobi, inspekcję w terenie przeprowadzą pracownicy urzędu i funkcjonariusze straży miejskiej. Kontrola dotyczy 1137 nieruchomości, które nie są podłączone do sieci kanalizacyjnej. Jej celem jest wyeliminowanie przypadków nielegalnego odprowadzania ścieków. Za łamanie przepisów, jak i unikanie kontroli, właściciele zostaną ukarani grzywną.

REKLAMA
Poprzedni artykułPrace miały trwać 7 dni. Mija drugi tydzień
Następny artykułKolejna niespodzianka dla kierowców. Postoimy na ul. Kilińskiego i Jutrzkowickiej
Subskrybuj
Powiadom o
19 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawe jak sytuacja na Myśliwskiej ?

Na Myśliwskiej? Jak w tym filmie,,,Na Zachodzie bez zmian”.

Proszę dodać róg Myśliwskiej a 20-stycznia po stronie lewej, oraz ok. 200 m. dalej w kierunku Lasku Miejskiego w rowie po stronie prawej, gdzie ktoś spuszcza cuchnące nieczystości. Ten syf i smród i to na sporym odcinku ulicy szczególnie gdy jest ciepło, to bez maski trudno pieszo lub na rowerze pokonać. Dzieje się to już kupę lat, i dziwię się że ani SM, ani tym bardziej firma kosząca ten rów tego nie zauważyła. No ale widać problem braku wzroku i węchu i u nich także występuje.

a ja też jestem ciekaw?

Jakie dekle po to ludzie montują przydomowa oczyszczalnie żeby nie płacić za wywóz . I można ich wiecie co .🤣

Gorzelnie wywalają odpad do rowu

Jak zwykle w Polsce najłatwiej zrobić kontrolę , kazać dostarczyć kwitki czy co tam se wymagają, ale żeby miasto zaczęło budować sieć kanalizacyjną to już nikt nie opiszę tego tematu na forum, wtedy nie było by przypadków wylewania nieczystości na łąki czy działki, ale łatwiej zabraniać czy kontrolować niż ułatwiać życie mieszkańcom, a w tym czasie teraz wszystko tak podrożało że nie zdziwię się jeśli ludzie zaczną wylewać szambo na ulicę.

ostatnio zagadałem do Pana Szambelana ad. kosztów wybrania 10 metrów sześciennych przydomowego szamba…415 zł…a ile to przy kanalizacji?..chyba się nie pomylę jak powiem że max 100 zł

GG
Bardzo mnie ciekawi jak taka przydomowa oczyszczalnia radzi sobie z normalnym gów..m. jakoś tego nie widzę. Chyba że działa na zasadzie dziurawego dna zbiornika a dodatkowo ukrytych odprozwadzeń po za posesję. Czyli po polsku.

Oczyszczalnia biologiczna działa na podobnej zasadzie jak oczyszczalnia miejska. Dobre natlenianie, dobry szczep bakterii i po miesiącu z twojego gów..na śladu nie ma.

Poczytaj w internecie to się dowiesz jak przydomowa oczyszczalnia radzi sobie z gó… a nie siejesz smród

U mnie jest biologiczna oczyszczalnia przydomowa i radzi sobie z grubszymi sprawami..zostaje tylko woda która jest odprowadzana do studni chłonnej. Kosztuje parę tysięcy więcej od zwykłej oczyszczalni, a spokój na kilkadziesiąt lat. Są filmiki na YouTube jak to działa. Pozdrawiam

O raju, jaki kozacki wóz asenizacyjny na podwoziu leciwej, czeskiej Tatry 815! Były to ciekawe konstrukcyjnie ciężarówki, bardzo dzielne w terenie.

Fotografia tytułowa na poziomie! =)

Co ma zużycie wody do ilości odprowadzonych ścieków ? Tylko w tym kraju panuje jakaś pokrętna logika .

I bardzo dobrze. Pierwsza kontrola na myśliwską i poza karą administracyjną trzeba im wodę odciąć

A czemu miasto nie wykonuje kanalizacji na wszystkich ulicach? kładą asfalty na gruntowych drogach i później mają wywalone, bo gwarancja na posadzkę, to nie można ruszyć! Później nie miasto, a ja miastu, zapłacę za zajęcie pasa i budowę rurociągów, po których ułożeniu, zabiorą je sobie na stan, ale nadal będą pobierać za nie opłaty za leżenie w drodze odemnie… Obecnie zmusza mnie to do budowy nietaniej przydomowej oczyszczalni! Sami tak kiepsko zarządzali swoimi odpadami że pozbyli się miejskiej zlewni zmuszając ludzi do zamawiania beczkowozów z bełchatowa lub łodzi! i teraz karać będą! Poza tym niech się najpierw zabiorą za swoje… Czytaj więcej »

Parę dni temu miałeś pretensje, że nie kładą asfaltu. Teraz, że kładą. Weź wytrzeźwiej, bo trudno cię zrozumieć jak jesteś w ciągu alkoholowym.

UWAAAAGA! NIE DAWAJCIE SIĘ LUDZIE! NIE MAJĄ DO TEGO PRAWA!

Szambonur z ul.Podmiejskiej jeździ pod las wieczorami i wszystko wylewa pozatruwał już wode gruntową i wszystko jest ok.Za takich powinni się służby wziąć!!!