Strona główna Aktualności Z miasta 11 dzieci, 17 ciąż. I druga umowa w sprawie in vitro

11 dzieci, 17 ciąż. I druga umowa w sprawie in vitro

11
Formalności stało się zadość: starosta Krzysztof Habura podpisał dzisiaj umowę z kliniką „Gameta” na realizację powiatowego programu in vitro. Będzie ona obowiązywała trzy lata, a wartość tej umowy wynosi 375 tys. zł.

W ciągu półtora roku, bo na tyle czasu zawarto pierwszą, również z „Gametą”, na świat przyszło już 11 dzieci (w miniony wtorek starosta informował o 10 maluchach). Jest wśród nich 6 dziewczynek i 5 chłopców. Natomiast na maleństwa czeka kolejnych 17 par, bo właśnie tyle kobiet jest w ciąży.

Władze powiatu nie kryją z tego faktu radości.

– Współpraca z „Gametą” układa się bardzo dobrze, ale, co najważniejsze, skuteczność działań jest bardzo wysoka – podkreślał starosta.

Program leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego został przyjęty na pięć lat. Każdego roku postanowiono przeznaczać na niego 150 tys. zł (125 tys. zł  w ramach umowy z realizatorem programu i 25 tys. zł na inne działania, m.in. promocyjne).

– Zdawaliśmy sobie sprawę, że wiele małżeństw, par potrzebuje takiej pomocy, że chce mieć dzieci, a nie może i że metoda in vitro jest jedyną szansą – dodawał starosta.

Maleństwa, które przyszły już na świat i które wkrótce się na nim pojawią, cieszą też pracowników kliniki. O skuteczności wynoszącej ponad 50% mówił doktor Paweł Radwan z „Gamety”. Potwierdzają ją liczby – na 50 par, które zostały dotychczas objęte programem w ciążę zaszło 28 kobiet.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Prędzej by się zainteresowali bałaganem w wydziale komunikacji. 3 tygodnie czekam na zarejestrowanie nowego auta. Wstyd.

Nie na temat

comment image

Prr

Na to to mają pieniądze

SUPER!!!

A domy dziecka pełne ale nie musi być „sztuka nówka z salonu”.

Jakie to niesprawiedliwe jedni kombinują aby mieć dzidzi za wszelką cenę a drudzy skrobia.

Za moje pieniądze in vitro za moje aborcja.. bawią się za swoje a nie podatnika, który nie ma czasu na dzieci bo musi tyrać na te wszystkie programy

A dokogo pretensję jeśli złotuweczki tylko w oczkach to niema czasu na nic.Majątku do grobu nie zabierzesz żyj a nie tyraj .

Ja też potrafię sie podpisać 😀 dajcie mi taką fuchę, długopis mam swój, sam składałem

Last edited 1 miesiąc temu by Mihał