Strona główna Aktualności Z miasta Wyrzucamy odpady wielkogabarytowe. To ostatnia zbiórka w 2020 roku

Wyrzucamy odpady wielkogabarytowe. To ostatnia zbiórka w 2020 roku

9

30 listopada rozpocznie się ostatnia w tym roku zbiórka odpadów wielkogabarytowych. Potrwa do 18 grudnia.

Odbierane będą tylko odpady pochodzące z gospodarstw domowych, nie będą zabierane z nieruchomości niezamieszkałych czy ogródków działkowych.

Można wystawić: zużyty sprzęt AGD i RTV (radia, telewizory, monitory, lodówki, pralki), małe zużyte opony (do rozmiaru 1250 mm x 400 mm), metalowy złom, meble i wyposażenie (wersalki, tapczany, fotele), elementy i urządzenia z tworzyw sztucznych, zużyte lampy i oprawy oświetleniowe, dywany, wykładziny.

Nie będą zabierane: gruz, kamienie, piasek, ziemia, odpady budowlane, szkło, odzież, tekstylia, obuwie, tkaniny, kołdry, pierzyny, części samochodowe, pudła, kartony, folie, oleje, środki chemiczne, opakowania po farbach, odpady zawierające azbest (np. eternit) i inne niebezpieczne, odpady zielone.

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych rozpoczyna się od godz. 6.00. Jeśli odpady nie zostaną wystawione przed posesję do tej godziny, a transport przejedzie daną ulicą (według harmonogramu), odpady nie zostaną odebrane.

Harmonogram zbiórki
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Na znajomym skupie złomu już wisi ta lista 🙂 Oczywiście dla Drogich Kontrachentów z dziecięcymi wózkami 🙂 Bo mężczyzna z wózkiem to człowiek pracy. Serio, okresowe wystawki to nie tylko źródło cennych metali, ale także wielu rzeczy na prawdę jeszcze przydatnych, albo możliwych do naprawienia za kilka zł.

Ja za to obserwuje przy zbiórkach odpadów jak ludzie pozyskują opał. Idę do sklepu – stoi komoda, wracam – jest rąbana siekiera i pakowana do bagażnika.

Nic dziwnego. Gaz sprowadzamy zza oceanu, zamiast sie z Rosją dogadać bo blisko, to „wybralism” bliżej kulturowo żydn

to co nie jest zbierane , leci później do lasu….

A ja chciałbym zwrócić uwagę przy okazji na nielogiczną sytuację z punktem odbioru odpadów na ulicy Warzywnej. Sam punkt, super że istnieje, ale przepisy jakie nim rządzą to inna sprawa. W ramach okresowej zbiórki śmieci wielkogabarytowych możemy wystawić dowolną ilość przed dom lub pod wiatę i jeśli tylko nie będą to rzeczy spoza dozwolonych to Firma musi zabrać je wszystkie choćby mieli przyjechać trzy razy, a koszt pokrywa Miasto. W sytuacji jeśli ktoś ma czas i możliwość wywiezienia osobiście gabarytów na ulicę Warzywną jest ograniczony, od stycznia 2020 roku, do jednego metra sześciennego śmieci ROCZNIE na jeden adres. W zasadzie… Czytaj więcej »

Taka ekologiczna polityka, obywatelu śmieci do worka a worek …

Ja tam że względu na covid19 wielkiegabaryty przez okno wypie… M

Ja Ostatnio z wielkogabarytów umeblowałem mieszkanie na wynajem 🙂
Tym razem wystawię cos na OLX. Dziękuję mieszkańcy 🙂

Tzw. Krening. Kamienie są moje