Strona główna Sport Koszykówka Zwycięstwo po wyrównanej grze

Zwycięstwo po wyrównanej grze

0

Po ostatnim wyjazdowym zwycięstwie pabianiczanki wróciły do własnej hali. W ramach 19. kolejki 1. ligi kobiet pokonały zespół KKS-u Olsztyn.

Grot Mobilis Pabianice – KKS Olsztyn 70:64 (19:8, 18:20, 21:14, 12:22)

Rywalki nawiązywały wyrównaną grę od samego początku spotkania. Później do kontrataku przeszły pabianiczanki i sukcesywnie powiększały przewagę wygrywając pierwszą kwartę różnicą 11 punktów. Następnie przyjezdne postanowiły wziąć się w garść i odrobić straty, ale nasze panie nadal trzymały bezpieczny dystans. Ostatecznie olsztyniankom udało się odrobić ledwie dwa punkty i do przerwy mieliśmy 37:28.

Na początku trzeciej kwarty przeciwniczki zaczęły się zbliżać, ale wtedy świetną grą popisały się zawodniczki Grot Mobilisu rzucając 9 punktów z rzędu. Tym samym dalej zachowując przewagę. Najwięcej emocji było jednak w czwartej partii. Z 16 punktowego prowadzenia zostało niewiele i w końcówce ostała się zaliczka ledwie 4 oczek. Na szczęście gospodynie dowiozły zwycięstwo do końcowej syreny. Zespół z Pabianic w tabeli zajmuje jednak nadal 5. miejsce. Najlepiej spisywała się dziś Anna Kolasa, która zdobyła 28 punktów i zanotowała 7 zbiórek. Bardzo solidnie zagrały też Katarzyna Szymańska i Magdalena Grzelak.

Kolejne ligowe spotkanie już w sobotę. Grot Mobilis uda się do Warszawy na mecz z AZS-em Uniwersytetem Warszawskim.