Strona główna Na sygnale Zrywał plakaty wyborcze. Wpadł w ręce czujnej policjantki

Zrywał plakaty wyborcze. Wpadł w ręce czujnej policjantki

3
19-latek zrywał banery wyborcze w centrum miasta. Przez kilka dni był bezkarny. Do czasu…

Sprawa miała swój początek 28 czerwca 2020 roku tuż przed godziną 2.00 na skrzyżowaniu ulic Zamkowej i Kilińskiego.

– Wtedy to dwoje młodych ludzi zerwało banery wyborcze jednego z kandydatów na prezydenta. Zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu miejskiego. Pabianiccy policjanci zajęli się sprawą i między innymi dokładnie przeanalizowali zapis z kamer. To szybko zaprocentowało – opisuje aps. Ilona Sidorko, rzecznik KPP w Pabianicach.

Sprawą zajmowała się policjantka z zespołu spraw wykroczeń. Przeglądając nagrania z monitoringu dobrze zapamiętała sprawcę . Kiedy we wtorek 7 lipca około godziny 19.00 wracała po służbie do domu, na ulicy Łaskiej w Pabianicach zauważyła mężczyznę, który odpowiadał wizerunkowi sprawcy zerwania banerów. Zareagowała natychmiast i wylegitymowała młodzieńca.

– Jeszcze tego samego dnia 19-letni mieszkaniec Zduńskiej Woli został przesłuchany jako sprawca wykroczenia. Policjantka ustaliła także, że w zdarzeniu brała udział 16-letnia znajoma mężczyzny. Zachowanie nieletniej oceni sąd rodzinny. Za usuwanie ogłoszeń, zgodnie z kodeksem wykroczeń, grozi kara aresztu albo grzywny – dodaje rzecznik policji.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Poprostu gratulacje!!!
Szczyt szczytów!!!
Życiowe osiągnięcie!!!

No cóż, takie chore prawo ustanowili nasi decydenci, że lepiej byłoby dla tego młodzieńca gdyby wsiadł do szybkiego wozu i z impetem wjechał w te banery.

Nagrody nie dostala ? Dla czego te plakaty nie znikają przed cisza wyborcza ? I na do datek będą wisiały miesiąc po wyborach.