Strona główna Na sygnale „Zrywacz banerów” zatrzymany. Myślał, że wybory się skończyły

„Zrywacz banerów” zatrzymany. Myślał, że wybory się skończyły

14

Po naszym artykule ukazującym mężczyznę zrywające go banner wyborczy z wizerunkiem Adama Skawińskiego sprawą zainteresowała się policja. Mężczyzna został zatrzymany.

Jak ustalili policjanci, sprawca całego zamieszania to 85-letni mieszkaniec Gminy pabianice. Staruszek tłumaczył funkcjonariuszom, że nie jest związany z żadnym komitetem wyborczym, a baner potrzebował w celach gospodarczych jako materiał izolacyjny.

– Pan myślał, że jest już po wyborach i nie wiedział o drugiej turze, która odbędzie się w gminie. Sprawa nie ma podtekstu politycznego. Banery zostały zwrócone kandydatowi, a starszy pan przeprosił za swoje zachowanie – wyjaśnia rzecznik prasowy pabianickiej policji.

Po incydencie swoje swoje oświadczenie w tej sprawie wysłał do redakcji Marcin Wieczorek, kontrkandydat Skawińskiego:

„W nawiązaniu do opublikowanego na portalu epainfo.pl nagrania, przedstawiającego zerwanie banneru oświadczam, że potępiam tego rodzaju działania i jeśli dokonują ich moi zwolennicy to proszę o natychmiastowe zaprzestanie tego typu działalności.
Proszę również Pana Adama Skawińskiego o podobny apel do swoich zwolenników, ponieważ moje materiały wyborcze także znikają, a w Internecie pojawiają się komentarze obrażające mnie oraz mieszkańców Gminy Pabianice, którzy oddali głos na mój komitet.
Jednocześnie z całą stanowczością pragnę stwierdzić, że nie rozpoznaję osoby przedstawionej na tym nagraniu. Mało prawdopodobne jest również, aby ten Pan rozwieszał moje banery ponieważ zdarzenie to miało mieć miejsce 26.10.2018 r.
Mój komitet wszystkie banery rozwiesił jeszcze przed I turą wyborów a nowa kampania została rozpoczęta dopiero wczoraj, 27.10.2018 r.”

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Cieszę się bardzo, że Pan został zatrzymany dzięki mojej interwencji i pomocy sąsiadki ale nie wierzę w szczerość zatrzymanego bo po drodze mijał tyle banerów wyborczych i akurat ten wybrał do izolacji 🙂 hahaha.
Może to małe proroctwo że p. Skawiński nadaję się na Wójta bo bije od niego energia do działania od której miało być starszemu Panu cieplej.

Serdecznie gratuluję udanego aktu donosicielstwa! Mam nadzieję, że w naszym społeczeństwie będzie rosła liczba uprzejmych ludzi spowiadających się policji. Starszy pan zerwał plakat wyborczy warty setki tysięcy złotych, a więc należy mu się teraz kilka lat więzienia. Powinien Pan otrzymać jakieś wyróżnienie za swój bohaterski czyn. Mam szczerą nadzieję, że karma istnieje i zostanie Szanowny Pan ukarany za przechodzenie przez ulicę w miejscu niedozwolonym lub za przekroczenie prędkości o 2km/h podczas poruszania się pojazdem mechanicznym. Życzę zdrowia, szczęścia oraz wielu mandatów!
Nie pozdrawiam

Donosicielem nie jestem i ukazałem jak w biały dzień człowiek bierze i dokonuje kradzieży. Wszystko jedno czy to by było reklama czy plakat wyborczy. Nie miał prawa tego zrobić. Policja z urzędu wstrzela śledztwo i sam byłem zaskoczony dziś ich wizytą więc wypraszam sobie takie słownictwo.
Nic nikomu nie zrobiłem, nie działam w polityce, a co do Pańskich życzeń to dziękuje bardzo i pozdrawiam bo u mnie kultura trochę jest na wyższym poziomie.

Przecież to jest kradzież. Obojętnie ile kandydat zapłacił, to ten baner należał do niego. Może Pan faktycznie nie miał złych zamiarów, ale ja sama się zastanawiałam dlaczego tak niewiele jest plakatów kandydata.

nie policja, nie prawo, ale właśnie społeczeństwo jest winne temu, że prawo nie działa bo ludzie dają ciche przyzwolenie na łamania prawa, bo nie wypada donosić. zatem jeśli sąsiadowi będą kradli samochód też nie udam że nic nie widzę i nic nie słyszę.

Powiedz no mi Ram co to sąsiadka ma za inteligentną kamerkę zamontowaną na stałe. Kamera caly czas monitoruje pracę tego pana. Też taką chcę.

Już pisałem nagranie na YT jest zrobione telefonem z obrazu monitoringu obrobione programem do filmów gdzie te przybliżenia są zrobione.
Oryginał – jaki zabezpieczyła policja to statyczny obraz więc kamerka nie jest taka wypaśna 🙂

Zerwał akurat ten, bo zmierzył,ze materiał z którego jest zrobiony, ma najniższą przenikalność zimnego powietrza 🙂

Kradzież to kradzież, podjechał by, zapytał, mogę? Może, ale po 4 listopada, zapraszam, jeszcze pomogę zdjąć żeby mi sztachet nie pourywał. Można? Wszyscy szczęśliwi. Ale lepiej spisek węszyć że podstawiony i że kamera nagrywa cały czas, no przecież kręci się ktoś na podjeździe bramy, to się włączyła bo strefa ruchu się uaktywniła. Jak nie ma dowodów spisek, jak jest nagranie to sfałszowane i też spisek. Wywal kasę jeden z drugim na rejestrator i kamerę za minimum 1,5k z montażem a nie od kompa za 30 zyla z marketu to się dowiecie jak to działa. Jeszcze czekam na chwile kiedy padnie… Czytaj więcej »

Chciałbyś żeby kamerka sąsiada nagrywala co dzieje sie u Ciebie. ??? Narusza prywatność czy nie??

Zaśmiecanie przestrzeni publicznej napasionymi wizerunkami „zbawicieli narodu” powinno być zabronione. Niestety zmuszają nas do oglądania swoich obliczy nasyłając policję, an tych którzy mają odwagę sprzeciwić się ich wymuszaniom.

Też się z tym zgadzam. Niestety kolejny baner p.Wieczorka zawisł w Bychlewie 🙁

Nawet jeśli się skończyły to gość nie miał prawa ich zabierać gdyż są własnością komitetów, czyli to kradzież…
Pan powinien jest rozwiesc na swój koszt i naprawić ploty Uszkodzone właścicieli…

Z tego co czytałem ten sam Pan rozwieszal inne więc dziwne historie heeheh z dziadkiem… Hihi

A ja zwracam się z prośbą do Państwa i kandydatów. Sprzątnijcie po sobie wyborcze śmieci. Do dzisiaj walają się po ulicach. I wprowadźcie podatek dla kandydatów za smiecenie. Dzięki temu pieniądze pójdą w ręce osób które za was muszą sprzątać.