Strona główna Aktualności Z miasta Żółta kartka od strażnika. Co to takiego?

Żółta kartka od strażnika. Co to takiego?

0

W miniony weekend i świąteczny poniedziałek strażnicy miejscy wystawili ich zaledwie kilka sztuk. Kiedy i w jakich okolicznościach możemy dostać takie ostrzeżenie?

Żółta kartka od strażnika to rodzaj upomnienia dla kierowców, którzy niewłaściwie zaparkowali swoje pojazdy. To przestroga dla tych, którzy nie widnieją w ewidencji SM, co oznacza, że nie byli wcześniej karani. Jeśli strażnik zamierza wystawić nam właśnie taką reprymendę oznacza to, że tym razem nam się upiekło. Następnym, kwestia niewłaściwego parkowania może zakończyć się mandatem. Ile takich żółtych kartek możemy otrzymać?

– Nie ma ustalonego limitu. Wszystko zależy od przychylności i wyrozumiałości danego strażnika. Jednak, gdy kierowca ma takich kartek na swoim koncie już kilka, a do tego dotyczą one podobnych przewinień, kolejna interwencja będzie wiązać się z wystawieniem mandatu lub skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu – mówi zastępca komendanta Straży Miejskiej, Ireneusz Niedbała.

Jak przyznaje strażnik, żółte kartki zarezerwowane są dla „delikatnych” przewinień, jak np. zaparkowanie jednym kołem na trawniku.

W miniony weekend pabianiccy funkcjonariusze SM takich upomnień wystawili zaledwie 9, m.in. po dwa na ulicach Tkackiej i Bugaj.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments