Strona główna Dzieje się Sport Znamy zwycięzców I Pabianickich Otwartych Mistrzostw Tenisa Ziemnego o Puchar Prezydenta

0

W trzeci weekend września odbyły się I Pabianickie Otwarte Mistrzostwa Tenisa Ziemnego o Puchar Prezydenta Grzegorza Mackiewicza. Udział w turnieju wzięło kilkudziesięciu śmiałków w dwóch kategoriach – OPEN, gdzie zawodnicy rywalizowali w grze pojedynczej i podwójnej oraz 50+, w grze pojedynczej.

W kategorii OPEN mistrzem Pabianic został Tomasz Modro wygrywając spotkanie finałowe z Czarkiem Krakowieckim 6/1 6/1. Na trzecim stopniu podium stanął pabianiczanin Robert Śliwiński, który wygrał z Krzysztofem Żurkiewiczem 6/3 6/3.

W kategorii 50+ w wielkim finale zagrało dwóch tenisistów z Pabianic Piotr Rogalewicz oraz Janusz Słomińsk – wygrał Rogalewicz 6/3 6/2 i to on mógł cieszyć się z triumfu. Trzeci był Marek Jarosz. Natomiast turniej pocieszenia wygrał Krzysztof Pietrowski.

Zwycięzcami OPEN w grze podwójnej zostali Sebastian Lisiecki, triumfator pierwszej edycji Pabianickiej Amatorskiej Ligi Tenisowej wraz ze swoim deblowym partnerem Jędrzejem Skowrońskim, pokonując Marcina Krysiaka/Igora Gwiazdowskiego 4/6 6/2 11/9, a w półfinale Piotra Rogalewicza/Janusza Słomińskiego.