Strona główna Aktualności Z miasta Realizacja budżetu obywatelskiego coraz bliżej

Realizacja budżetu obywatelskiego coraz bliżej

7
Teren przy ul. Konopnickiej 39 (fot. UM)
Dwa z sześciu projektów doszły już do skutku, a kolejne cztery są na dobrej drodze do realizacji. Wiele wskazuje na to, że wbrew wcześniejszym obawom zobaczymy rezultaty wszystkich zadań z tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego.

Straż miejska kupiła już drona, który ma pomóc w walce o czyste powietrze, a na Lewitynie odbyły się latem projekcje filmowe w ramach kina plenerowego. Co z pozostałymi projektami?

Urząd Miejski ogłosił wczoraj przetarg na doposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Pabianicach. Zamówienie obejmuje 34 komplety specjalnych ubrań ochronnych (kurtka i spodnie) oraz 6 hełmów.

– Oferty można składać do 30 września, natomiast dostawa powinna nastąpić do 15 grudnia – informuje Aneta Klimek, rzecznik prasowy magistratu.

Lada dzień zakończy się postępowanie w sprawie wyboru wykonawcy oświetlenia w parku Wolności. Zainteresowane jego budową są dwie firmy.

– Zaproponowane przez nie ceny mieszczą się w naszym budżecie, wynoszącym 249 tys. zł – wyjaśnia Marcin Chmielewski, naczelnik wydziału infrastruktury technicznej i komunikacji.

Czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej będą mogli sięgnąć po nowe książki, które pojawią się na półkach. Placówka zamierza kupić je już wkrótce, za niemal 50 tys. zł, bo właśnie taka kwota została przeznaczona na ten cel.

Z kolei na rewitalizację czeka teren przy siedzibie Centrum Seniora oraz hufca (ul. Konopnickiej 39). Chodzi o zagospodarowanie go na cele wypoczynkowo – rekreacyjne, w taki sposób, aby służył mieszkańcom w różnym wieku. Przetarg na roboty ogłosiło Miejskie Centrum Pomocy Społecznej. Na potencjalnych wykonawców czeka do najbliższego czwartku.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Miasto i mieszkańcy nie rozumieją zasad i idei budżetu obywatelskiego. W to miejsce dofinansowuje się jednostki samorządu lub wykonuje prace przeznaczone dla magistratu!

W kolejnych latach będę wnioskował o częstsze koszenie trawy w mieście i poprawa oświetlenia… kpina – kpina pogania!

A ja mam pytania :

1. Co z „super” projektem nowej trybuny na PTC ?
2. Czy jest juz do dyspozycji trawiaste boisko na PTC które było bublem i mialo byc poprawione ?

Minął rok. Czy nie da się tego szybciej ogarnąć. UM ogłosił przetarg na doposażenie- a co robili od września tamtego roku.? Zaraz następne zadania z budżetu będą. To pewnie znowu zejdzie z rok z wykonaniem. Proste sprawy a idzie to wszystko pod górę jak ch.lera.

A ja marzę o tężniach, które kiedyś były proponowane na Bulwarach

Trzeba było zgłosić się do przetargu jako wykonawca.

A Ci z domu seniora nie mogliby coś dla siebie zrobić, a nie ciągle łape wyciągać. Przecież to nie są ludzie zniedołężniali jak z Domu Starców na ul. Wiejskiej, niech instruktorzy, opiekunowie pomyślą o zajęciach przed domem na trawniku w ramach rewitalizacji tego terenu…

Czy można zgłosić projekt podwyżek dla magistratu? Świetnie wykonują obowiązki realizacji projektu budżetu obywatelskiego. Należy im się również cos z tego.