Strona główna Aktualności Znamy „nowego” starostę i przewodniczącego

Znamy „nowego” starostę i przewodniczącego

24

Podczas pierwszej sesji rady powiatu radni wybrali nowe władze powiatu pabianickiego. Sprawdź kto został starostą, przewodniczącym i wiceprzewodniczącymi rady powiatu.

Na przewodniczącego rady powiatu było dwóch kandydatów. W imieniu BSR-u oraz PO radny Robert Jakubowski zgłosił Floriana Wlaźlaka. Natomiast w imieniu Prawa i Sprawiedliwości Piotr Grącki zgłosił Włodzimierza Stanka. W głosowaniu tajnym zwyciężył Florian Wlaźlak, który był przewodniczącym także w poprzedniej kadencji. Radny Bloku Samorządowego Razem otrzymał 13 głosów od 23 radnych.

Na wiceprzewodniczącego Krzysztof Habura z PO zaproponował Arkadiusza Jaksę natomiast Piotr Ambroziak z PiS-u zaproponował Waldemara Flajszera. Decyzją rady głosowano za przyjęciem lub odrzuceniem obu. Jednogłośnie 23 głosami „za” zatwierdzono obu kandydatów.

Najwięcej emocji wzbudził jednak ostatni wybór – starosty powiatu. Nowo wybrany wiceprzewodniczący Jaksa zaproponował dotychczasowego starostę – Krzysztofa Haburę natomiast Marek Błoch zgłosił kandydaturę Macieja Łuczaka. 13 głosami „za” nowym-starym starostą został Krzysztof Habura z PO. – Pomimo ośmioletniego doświadczenia czuję tremę, ale wierzę, że pomimo różnic zrobimy wiele dobrego – powiedział świeżo po wyborze.

W zarządzie powiatu także nie nastąpiły zbyt wielkie zmiany. Nowym wicestarostą został Robert Jakubowski (BSR) z Konstantynowa, który ma zająć się sprawami powiatowego urzędu pracy, wydziałem nieruchomości, architektury i ochrony środowiska. Dotychczasowa wicestarosta Irena Grenda została członkiem zarządu, w skład którego weszli także Gabriela Wenne-Błażyńska i Adam Krasiński, którzy byli w zarządzie także w poprzedniej kadencji. Za zatwierdzeniem tych kandydatów było 13 radnych.

REKLAMA
Poprzedni artykułZawodnik PTC walczył na mistrzostwach świata
Następny artykułPierwszy dzień nowych radnych
24 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Czyli nic się nie zmieni, kolejne 4 lata upadku na dno 🙂
gratuluję wyboru 😀

głosowania 13-10? juz ktoś zdradził, czy miłość Gryglewskiego do PiS była taka krótka?

Gryglewski to widać bardzo ciekawy człowiek się okazał. Najpierw całą swoją kampanię budował na zasadzie wytykania błędów PO i BSR i dania ludziom alternatywy, że on jest przeciw starym układom i chce zmian. Potem oficjalnie poparł Ciebiadę w II turze … a potem ochoczo zostawił PIS w powiecie i dziś przyłączył się do układu, który tak mocno chciał zwalczyć. Za chwilę usłyszymy jaka była cena … Pewnie stanowisko wiceprezydenta dostanie lub inny tłusty kąsek. Gdzie ideały, gdzie czyny idące za słowami i deklaracjami ? Wstyd

Ja gratuluję PiS-owi genialnej „strategii” wyborczej! Jak przygotować wybory, a potem negocjować żeby… wszystko przegrać! Na listach kosmici zamiast ludzie znani. Na prezydenta Ciebiada zamiast znanego Stanka. Efekt: kosmici dostali się ale co z tego jak brakło większości. Prezydent przerąbany z kretesem. Czyli: wygrany ale przegrany PiS i znów opozycja. Genialne!

znany Stanek? ten co się sprzeda dla kariery?
może ciebie powinni wystawić?

Najgorsze,że ta Grenda jest członkiem zarządu,co ostatnio wyprawiała chyba każdy wie,jakby mogła to by całą rodzine zatrudniła w urzędach,co robiła w Konstantynowie Łódzkim warto było by sie tym zainteresować.

Ciekawe , czy M G zostanie wice – starostą ? Hihihi bądzcie wyrozumiali dla MG za miłość do PIS-u. , może oficjalnie ogłosi teraz miłość płonąca do Starosty i Prezydenta

I macie ludzie te same świ….e przy korycie dumni jesteście z siebie?

Nie wiem ile ta władza musi jeszcze wam ukraść, żebyście zrozumieli ludzie, że oni wam plują w twarz i jeszcze się z tego śmieją.

Jakby do Pabianic przyjechał ktoś z zachodu to by się bał wyjść na ulicę, a jakby się mu powiedziało, że ludzie w wyborach wybierają te same osoby co 4 lata to by chyba się z miejsca przekręcił.

Co Pis może dać Gryglewskiemu? Nic, a dwuosobowa przewaga w radzie znaczy wiele.
Pis ma rade miejską, ale to prezydent rozdaje stołki, wybiera dyrektorów, Pis nie dostanie żadnego wiceprezydenta.

Bądźmy szczerzy panie Ciebiada, przegraliście wszystko.

Proponuję zapoznać się z szeregiem osiągnięć Pana Starosty: prężne działania na rzecz sportu, liczne imprezy młodzieżowe, budowa nowych ośrodków sportowych,ogromna pasja i zaangażowanie. Gratuluję ponownego świetnego wyboru.

Żenada, Jesli dalej tacy ludzie jak Habura beda rzadzic w naszym powiecie to jest to totalny wstyd.

Ale tylko wtedy, gdyby ciebiada wygrał. Widać pan Marek nie kocha przegranych. Fajnie człowiek zaczyna swoje polityczne życie. Od łamania tego co głosił w kampanii i od olania tych, których niby poparł w ll turze.

no i karty rozdane. Pan Flej…r jak marionetka. Te same osobowości na stołkach to już totalny żart. Układy, układy to jest tak żenujące. PO i BSR nie
potrafią współpracować z nikim tylko wstawiają swoich na stołki . Habura znów starostą , ten człowiek nie zasługuje nawet na miejsce w jakimkolwiek urzędzie. Mieszkańcy Pabianic zafundowali tym nierobom stołki i Pabianice znów idą na dno.

Wszystko już jest jasne, mamy kolejne 4 lata stracone. Żadnych zmian , wciąż układy. Ci co niebyli na wyborach, niech nawet nie zabierają głosu że jest źle w Pabianicach. Jak można głosować na te same mor.y., które nic do tej pory nie zrobiły. To było do przewidzenia , że jesli wygra Mackiewicz to stołki będą zajęte przez te same osoby.,Sprawdziło się w 100%. Wstyd mi , że mieszkam w takim mieście.

Flejszer to czlowiek pozbawiony zasad. Dawno nie widzialam tak fałszywego człowieka. Wstyd .

Habura 924 głosy w wyborach, Łuczak 923 głosy w wyborach. Może należało wybrać na starostę Łuczaka. Bezpartyjny BSR raczej nie mógł inaczej głosować, jak tylko za Haburą.

trzeba było, ale układy w naszym mieście wskazują , że nie liczy się człowiek inteligentny, przedsiębiorczy , zaangażowany tylko liczy się osoba dla której układy, kolesiostwo i nieroby mają pierwszeństwo. Nie będzie zmian w naszym mieście skoro wybieramy takich ludzi jak Habura.

Wybór przewodniczącego rady powiatu (Wlaźlak w wyborach głosów wyborców 465
a Stanek 1672) głosowanie super obiektywne zostaje Wlaźlak.

Pan Gryglewski co za postać . Najpierw w SLD , później popiera w II turze P.Ciebiadę a teraz trzyma z PO i BSR. Ile mu zapłacili?

Na poczatku oglosił na FB ze popiera MAckieiwicza poznej na EPAINFO ze CIebiadę… a teraz poszedł do PO 🙂
I rozpacz ogarnia ze ktoś taki zdobył 3 miejsce w wyborach!!

To mamy po staremu
Zastanawiam się tylko czy Pabianiczanie są masą … tragedia tylko tak można to nazwać

Sami sobie poukładali jak chcieli Habura na przeciw Łuczaka człowieka kompetentnego normalnego i miłego Szkoda że nie Łuczak gdyż ma za sobą ludzi którzy potrafią pracować i wiedzą jak to robić Pierzchałę Stanka i paru innych ,Powiat coś by zyskał a tak będzie po staremu PORAŻKA dla Miasta i Powiatu

Nareszcie normalne wypowiedzi. w 100% się zgadzam.

I marazm trwa dalej