Zmiany w projekcie nowej starówki. W wakacje rusza przebudowa

  43
  Urzędnicy z miejskiego ratusza wsłuchali się w głosy mieszkańców i zapowiadają więcej zieleni w projekcie nowej starówki w Pabianicach.

  Pierwsza zaawansowana koncepcja została przedstawiona dziennikarzom w lutym 2022 roku. Po publikacjach medialnych głos zabrali mieszkańcy. Na stronie urzędu uruchomiono również konsultacje społeczne. Głównym zarzutem co do pierwszej koncepcji była niewystarczająca ilość zieleni. Te uwagi zostały zauważone i wzięte pod uwagę przy tworzeniu projektu.

  – Dołożyliśmy zielni od strony południowej oraz wschodniej. Łącznie teren zielony będzie obejmował około 30 procent całego placu starówki po rewitalizacji. Będzie to 1800 metrów kwadratowych, a ilość nowych drzew wyniesie 111 – mówi Grzegorz Mackiewicz, prezydent Pabianic.

  Zgodnie z życzeniem mieszkańców, będzie gładka nawierzchnia przeznaczona dla wózków inwalidzkich i dziecięcych. Będzie częściowe zadaszenie ławek oraz ustawienie ich tak, aby większa grupa osób mogła ze sobą rozmawiać. Na terenie Starego Rynku powstanie toaleta z miejscem do przewijania małych dzieci. Wszystko wskazuje na to, że publiczne WC będzie płatne. Na terenie wygospodarowane zostanie również miejsce na punkt gastronomiczny, przenośną scenę oraz fontannę.

  Nową starówkę będzie zabezpieczało 8 kamer włączony do sieci miejskiego monitoringu.

  Według umowy, teren zostanie przekazany wykonawcy w wakacje (nie ma konkretnego terminu). Starówka ma być gotowa po 13 miesiącach od podpisania umowy, czyli w czerwcu 2024 roku.

  REKLAMA
  Poprzedni artykułKsiężyc w pełni zmylił kobietę. Myślała, że to pożar
  Następny artykułNowa przychodnia na terenie PCM. Bardzo potrzebna
  Subskrybuj
  Powiadom o
  43 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Jak dla mnie na środku placu powinna być duża fontanna.

  żeby kapali się okoliczni patusy z kamienic, albo od czasu do czasu ktoś wlał płyn o mycia, dobrze jest jak jest, fontanna tylko przeszkadza w czasie występów

  Chyba piszesz o sobie bo ” normalnym” ludziom nawet takie pomysły do głowy nie wpadną. W innych miejscach są fontanny i nie ma problemu a to że czasem dzieciaki się pochłania to nikomu nie powinno przeszkadzać…

  Bardzo dobry pomysł.A obok wiaty z leżankami dla bezdomnych,którzy obecnie muszą spać w podcieniach przy ulicy Zamkowej 42 na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej na przeciw kasy SM. Straż Miejska, Spółdzielnia Mieszkaniowa,Opieka Społeczna są bezradni. To już jest wizytówka Pabianic.Ale tam będzie dużo lepsza i bardziej widoczna. niedługo drugie Calais.

  Dlaczego twierdzisz, że muszą spać w posdcieniach? Chcą, nie muszą. Taki dobrobyt w państwie nam PiS funduje, że bezdomny to tylko z wyboru. Gdyby tylko chciał brałby 500- plusy i inne 13 i 14 emerytury i żył jak król.

  Uważasz,że w mieście rządzonym przez PO, każdy przystojniak możę rozłożyć materac pod Twoimi drzwiami i urządzić sobie nocleg ,toaletę itp.Bo to jego wybór i jest wolnym człowiekiem. A gdzie jest w tej sytuacji moja wolność??? Straż miejska to tylko mandaty za nieprawidłowe parkowanie potrafi dawać. A tu to nie my to oni powinni się tym zająć.

  Bo w miastach rządzonych przez PiS bezdomni są domni i nigdzie się nie rozkładają 😁😁😁

  I jeszcze więcej zieleni.

  Te kamery będą miały jakość pozwalająca ustalić tablice rejestracyjne czy tylko na pokaz?

  Zawsze musi coś negatywnego napisać, więc napisał. Wyszło, jak wyszło.

  Nie negatywnego lecz obiektywnego.
  U nas się kupuje montuje a potem widzimy efekty braku możliwości rozpoznania sprawcy lub pojazdu.

  Akurat z tym się zgodzę, w parku wolności kamery SĄ ale widzą co chcą ;D a później pretensje do każdego bo już pomazane murki czy poniszczone krzesełka a sprawcy brak bo akurat pan od monitoringu miał przerwę albo słaba jakość wideo

  wierzę w media.Może Wasz portal nagłośniłby sprawę bezdomnych przy ulicy zamkowe 42.Z góry dziękuję za pomoc.

  Julka idź na zakupy bo chłop głodny siedzi.

  to są kryminalni in disguise

  Julka, daj im dach nad głową, to problem się rozwiąże, a nie tylko narzekasz. Trzeba dawać, a nie tylko brać.

  A co Ty wiesz. Kamery są całkiem tylko zbliżenia brak bo operator zaspał.

  A wiadomo coś o tablicy pamiątkowej którą chciała zasponsorować Lewica?

  Jezu Chryste, zmiłuj się nad nami.
  Podstawowy problem rynku nie został projektowo rozwiązany. Wciąż plac przenikać się będzie z ul Warszawską. Plac powinien zostać wydzielony od tej strony no 3 m.skarpa z licznymi nasadzeniami, tak by np. można było usiąść na zboczu i patrzeć nowy rynek i życie które na nim być powinno. Obawiam się że bez tego, plac wciąż będzie mało atrakcyjna przestrzenią pochłonięta gwarem ulicy.

  Elo.

  Prawda, jeśli się będzie przenikać, to niedobrze. A jeśli z Warszawską, to już naprawdę źle. Dobrze, że wypowiedział się ktoś, kto się na tym zna.

  Wypowiedział się ktoś, kto ledwo pisze po polsku. Wybitni specjaliści.

  Rozumiem, że jesteś zwykłym trolem, bo mieszkaniec Pabianic wiedziałby, że rynek nie „przenika się” z ulicą Warszawską, chyba, że chodzi o północno-wschodni narożnik. To byłoby trzeba górkę usypać na rogu, a nie wał.
  Przy okazji. Przytyk o języku polskim wymiata.

  Zieloneee, dużo zielonego 🙂

  A gdzie jest pomnik bohaterów ?

  Służy pewnie juz jako podkład pod jakąś drogę.

  Jarek zabrał na działkę.

  Tam gdzie są miejsca do siedzenia powinna być trawa. Po co tyle betonu… Jest lepiej niż było ale to wciąż mało. I nie potrzebna scena. Miejsc do organizacji imprez jest w Pabianicach wystarczająco.

  Proponuję kontenery dla bezdomnych, którzy obecnie koczują w podcieniach przy Zamkowej 42 na terenie PSM.

  zacięła Ci się płyta? Służby są zajęte, jutro miesięcznica 🙂

  Zabetonować by postawić doniczki z drzewami, brawa dla włodarzy… 🤦🏻‍♂️

  Ławki zadaszone. Super. Te butki z lodami to czynne będą chyba tylko w niedzielę przed mszą. Patole już sie cieszą i mają gdzieś wasze kamery, bo co mu zrobisz. He he. Był to piękny plac na koncerty i inne kulturalne wydarzenia. Szkoda…

  A co w temacie tężni solankowych?

  Jak się liczy 13 miesięcy od wakacji do czerwca 2014?

  Czy w/w plac będzie wyłożone kostką zdjętą z ulicy Zamkowej?

  To byłby najgłupszy pomysł ze wszystkich

  niee, ściągną nową jak węgiel z Mozambiku

  Projekt dobry, będzie dopełnieniem wyremontowanej głównej ulicy miasta. Jednak bez uporządkowania domów wokół rynku, efekt będzie taki sobie…

  Nie mogę sie doczekać, aż wykonawca ,,grzebnie w ziemi” i będzie wykonywał badania archeologicznie na tym terenie,gdzie patrząc na teren inwestycji to odbije się to wszystkim czkawką, znowu będą kopać 12 miesięcy roz….lą pół starówki, ale ważne że Pan mackiewicz stanie na koniec inwestycji i będzie ciął czerwona wstęgę 😉 😅😅

  Mhm, czyli najlepiej nic nie robić, bo kłopot będzie. Dobrze, że nie Ty rządzisz.

  Wsłuchali się w głosy mieszkańców? 30% zieleni? A reszta to co? Beton. Jaką ten plac będzie spełniał rolę? Za mały na imprezy masowe, więc niepotrzebny ten wybetonowany środek.
  Zieleń dodana została tylko na miejscu starego pomnika. czy nie można po prostu zerwać tego betonu i zrobić park kieszonkowy z alejkami? Ale wtedy firmy brukarskie nie zarobiłyby.

  umowa w maju, coś slabo to idzie… Do zieleni zaliczymy też zieloną kostkę?