Strona główna Aktualności Komunikacja Złożono wniosek na dofinansowanie w kwocie 48 mln zł

Złożono wniosek na dofinansowanie w kwocie 48 mln zł

9

Urzędnicy złożyli wniosek o dofinansowanie unijne projektu pn. „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach”.

Dokumentacja aplikacyjna z załącznikami to kilkanaście kilkanaście segregatorów. Wniosek zostanie poddany trzystopniowej ocenie: strategicznej, merytorycznej i formalnej. Jeśli nie będzie zastrzeżeń do dokumentów dostaniemy dofinansowanie w trybie pozakonkursowym.

Dokumenty do projektu

– Szacowana wartość kosztów kwalifikowalnych wynosi 56,5 mln zł, z czego przewidywana wartość dofinansowania unijnego ponad 48 mln zł. Projekt obejmuje m.in. zakup 18 klimatyzowanych niskoemisyjnych autobusów, gruntowną modernizację infrastruktury komunikacyjnej i budowę 14,6 km dróg dla rowerów z infrastrukturą towarzyszącą. Zakłada m.in. modernizację stacji obsługi pojazdów w zajezdni autobusowej przy ul. Lutomierskiej, budowę dworca autobusowego na pętli Waltera-Jankego; nowych przystanków, dostosowanie wybranych peronów przystankowych do potrzeb osób niepełnosprawnych, budowę nowej krańcówki dla autobusów na ul. Podmiejskiej; budowę dróg dla rowerów dochodzących do węzłów przesiadkowych komunikacji miejskiej; zakup 18 autobusów niskoemisyjnych, zakup i instalację tablic dynamicznej informacji pasażerskiej; zakup i montaż biletomatów stacjonarnych i biletomatów mobilnych, umieszczonych w pojazdach; zakup i montaż wiat przystankowych; instalację systemu monitoringu wizyjnego na wybranych pętlach i przystankach, poprawiającego bezpieczeństwo pasażerów oraz zakup i montaż elementów towarzyszących drogom rowerowym – wylicza Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta Pabianic.

Okres realizacji projektu przewidziany jest od III kwartału 2017 do I kwartału 2020 roku.

Z kolei projekt „Poprawy efektywności wykorzystania energii w budynkach użyteczności publicznej”, który również ubiega się o dofinansowanie w formule ZIT, pierwszy etap oceny zaliczył pozytywnie. Stowarzyszenie Łódzki Obszar Metropolitalny – który jako instytucja pośrednicząca zajmuje się wydawaniem środków RPO – potwierdziło, że pabianicki projekt termomodernizacji spełnia kryteria pod kątem zgodności ze  strategią ZIT i przekazało Urzędowi Marszałkowskiemu do dalszej oceny – WIĘCEJ O PROJEKCIE.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Czyli coś w stylu … 58 mln dla Pabianic … jak obiecywał Grześ w kampanii 3 lata temu 🙂
Kto się da nabrać ? 🙂

Nawet zdjęcie to samo co 3 lata temu 🙂
Jakie to smutne 🙁

zaraz zaraz od wniosku do dofinansowania dłuuuga droga…

Zgłaszałam zeby szpital psychiatryczny wyremontowali cały. SMIESZNE. Za te pieniadze to by mieli wille z basenem zamiast okropnego szpitala. Musieli dac az 48mln na pierdoły.. Podobno w tym szpitalu jest strasznie.

Kolejna ściema i kiełbasa dla ludu … tylko już się nikt nabrać nie da 🙂

Reaktywacja MZK w toku !!! Coś tam na ścieżki a cała reszta w kanał czy może jak w kanał od wpuszczenia w kanał jest spółka matka.

Co z wnioskiem który miał zostać złożony żeby miasto dostało pieniądze na wymianę torowiska tramwajowego? Czy złożono taki wniosek?