Strona główna Na sygnale Kryminalne Złodzieje z Konstantynowa zatrzymani

Złodzieje z Konstantynowa zatrzymani

1
Fot. Policja

CBŚ rozbiło gang, zatrzymani są przestępcy z Konstantynowa Łódzkiego i Łodzi. Część z nich to kibice jednego z klubów piłkarskich.

Policjanci z CBŚ wraz z Prokuraturą Okręgową w Łodzi zatrzymali 10 osób, które działały w zorganizowanej grupie przestępczej. Podejrzani mają na koncie m.in. napad na hurtownie papierosów, placówkę bankową oraz prywatny dom. Zarzuca się im także liczne kradzieże pojazdów i żądania okupu za ich zwrot. Grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymania miały w dniach 11-13 marca. Działania zaplanowano na terenie Łodzi oraz Konstantynowa Łódzkiego. W ręce funkcjonariuszy wpadli mężczyźni w wieku od 29 do 43 lat, wśród nich pseudokibice jednej z łódzkich drużyn piłkarskich. Na koncie mają napad na hurtownie papierosów, do którego doszło w styczniu 2010 roku przy ulicy Kasprzaka w Łodzi. Kolejne zarzuty to napad na placówkę bankową na Radogoszczu i na prywatny dom w Łodzi skąd chcieli ukraść pół miliona złotych.

Funkcjonariusze podczas działań zabezpieczyli na poczet grożących kar samochód oraz 30 tysięcy złotych w gotówce. W jednym z mieszkań podczas przeszukania ujawniono ponad 33 tysiące sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Prokurator przedstawił zatrzymanym przez policję zarzuty rozbojów, kradzieży z włamaniem, paserstwa oraz uprowadzenia za które grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. Co do 4 osób wystąpił z wnioskami o tymczasowe aresztowanie, 4 oddał pod dozór policyjny, wobec 2 ustanowił zakazy opuszczania kraju, a wobec kolejnych 2 poręczenia majątkowe.

REKLAMA
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Co to tvnowska propaganda. Nawet jak są powiązani ze środowiskiem kibiców to po co o tym pisać, mało tego nie podając nazwy drużyny. Mam się domyślać, że chodzi o SMS?