Strona główna Na sygnale Kryminalne Złodziej-gapa zgubił zwolnienie lekarskie

Złodziej-gapa zgubił zwolnienie lekarskie

0

22-latek okradł sklep, w którym zgubił kurtkę z dokumentami. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przez kilka dni poszukiwali 22-latka podejrzewanego o kradzież rozbójniczą w jednym ze sklepów przy ul. 20 Stycznia.
– Sprawca pod koniec czerwca wszedł na halę sklepową, gdzie z palety stojącej tuż za kasami zabrał dwie pięciolitrowe butelki płynu do prania tkanin. Sprzedawczyni chcąc udaremnić złodziejowi ucieczkę, zagrodziła mu drogę. 22-latek z całym impetem wpadł na stojącą w drzwiach wejściowych pracownicę. Podczas szarpaniny upuścił  butelkę płynu i kurtkę, w  której było zaświadczenie lekarskie z jego personaliami.  Z drugą butelką uciekł w pobliskie blokowiska – relacjonuje kom. Joanna Szczęsna, rzecznik prasowy pabianickiej policji.

Poszukiwany złodziej wpadł podczas kolejnej kradzieży w markecie przy ul. Łaskiej. Podczas przesłuchania, okazało się, że to nie jedyne przestępstwa zatrzymanego. – Jego ofiarą padła 67-letnia ciotka. Chcąc zdobyć gotówkę udał się do niej z wizytą. Wykorzystując chwilę nieuwagi gospodyni  ukradł z mieszkania portfel. W środku  zamiast pieniędzy znalazł tylko dokumenty, które później wyrzucił – dodaje Szczęsna.

Sprawca odpowie za przestępstwa, w tym kradzież rozbójniczą. Kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA