Strona główna Aktualności Zielono w Ksawerowie. Kierowcy zwracają uwagę na słupy trakcyjne

Zielono w Ksawerowie. Kierowcy zwracają uwagę na słupy trakcyjne

15
Gmina Ksawerów postawiła na zielone. W takim kolorze zostały pomalowane słupy trakcyjne wzdłuż biegnącej przez nią drogi wojewódzkiej. Trzeba przyznać, że zwracają uwagę.

Ich wymianę, w dużej mierze już zrealizowaną, zdecydowano się przeprowadzić przy okazji prac modernizacyjnych związanych z wymianą torowiska.

– Docelowo wszystkich nowych słupów będzie w Ksawerowie, od granicy z Pabianicami do Małego Skrętu, czyli granicy z Łodzią, ponad 80 – wyjaśnia Rafał Sąciński, prezes Progreg InfraCity, konsorcjum przeprowadzającego inwestycję.

Większość już stoi. Decyzją lokalnych radnych zostały pomalowane na zielono. Do każdego przymocowano tabliczkę, na której widnieje róża na zielonym tle. W ten sposób ozdobiono je gminnym herbem.

W Pabianicach słupów będzie wyraźnie mniej, bo około 40.

– Ustawimy je na odcinku od Mc Donald’s do skrzyżowania ulic Warszawskiej i Sikorskiego. Pierwsze prawdopodobnie w lipcu lub w sierpniu, przesuwając się z pracami od tej restauracji w kierunku centrum – dodaje prezes.

Pabianickie słupy będą w kolorze szarym, bez herbu, ale za to z ozdobami w dolnej, środkowej i górnej części słupa.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Z tego co widać to nie są słupy oświetleniowe tylko słupy podtrzymującą trakcje podjada prąd pojazdowi szynowemu. Nie wprowadzicie ludzi w błąd. I zainwestujcie w dobry dziś dziennikarzy

W tytule jest napisane że to słupy trakcyjne…

Czytaj i pisz ze zrozumieniem, albo nie pij tyle. Uważasz, że słup podjada prąd pojazdowi szynowemu? Jednak inwestycja w „dobry dziś dziennikarzy” zapewne się opłaci 😀

Ten jadowity zielony to taki styl „wieś tańczy i śpiewa”. Podobnie z majtkowymi kolorami elewacji na wielu blokowiskach. Bezguście w przestrzeni publicznej.

Fajnie jakby u nas też takie były, ale nieeeee… szkoda kasy. Te słupy w ksawerowie takie oryginalne i charakterystyce. ZAZDRO!

Czy w inwestycji przewidziano wymianę oświetlenia ulicznego wzdłuż linii tramwajowej? Nowe słupy wraz z oświetleniem ledowym?

Pewnie tak ale nie zielone bo trzeba dopłacić . Podatki zbierają , za wszystko musisz płacić a Pabianice Biedne . Gdzie są te pieniądze >???

U nas by mogły być kanarkowe 😎

Szare miasto, szare słupy.

Zielone słupy trakcyjne stanowiły dotąd domenę Poznania.

Ciekawie, że postanowiono zastosować nieco niszowe rozwiązanie, taka kolorystyka jednak nieco absorbuje przestrzeń publiczną. Dobrze, że w Pabianicach słupy będą neutralne, szare lub czarne, a nie na przykład niebiesko-żółte. Koszmarnie by to wyglądało na tle miasta. 😉

Tak, ja wiem, kwestia gustu…

A może kolumny w stylu korynckim? Bylibyśmy wtedy lepsi?

Jechaliśmy w sobotę z żoną i na widok słupów padło hasło: „A tu co? Lunapark budują? Kolejka górska będzie na tych słupach?”

Jakiś baran ten kolor wymyślił… Teraz nic innego nie widać na tej drodze, tylko jaskrawe słupy… Może stojąc na przeciw jednego zielonego słupa to nie jest takie rażące, ale jadąc autem i patrząc wzdłuż drogi, robi się zielona ściana… A wystarczyłoby pomalować na jakiś neutralny, „niewidoczny” kolor… Szary, grafitowy, antracytowy… No już ciemna, naturalna zieleń… Ale nie ten przaśny jaskrawy zielony!

Pabianic nie stać na takie słupy. Bida asz piszczy . nie ma na nic. Płaczą jak mają kawałek aswaltu położyć a wy o tak drogich słupach ?

Mogę dopłacić swojego podatku, byle tylko nie montowali zielonych słupów.

W Pabianicach nie będzie zielonych, tylko szare.