Strona główna Aktualności Z miasta Ze 116 wniosków o dotację na wstępie odpadł jeden. Z Pabianic

Ze 116 wniosków o dotację na wstępie odpadł jeden. Z Pabianic

24
To zaprzepaszczona szansa, by otrzymać dofinansowanie na wymianę nawierzchni jednego z dwóch pabianickich „Orlików”. Dlaczego? Wniosek o dotację był na złym druku. Został odrzucony.

Ogłoszony przez Urząd Marszałkowski w Łodzi nabór do konkursu dla jednostek samorządu terytorialnego na rozwój infrastruktury w województwie łódzkim rozpoczął się w grudniu i trwał do końca stycznia. Do rozdysponowania były 3 miliony złotych – na budowę, modernizację i doposażenie obiektów sportowych i rekreacyjnych. Urząd Miejski w Pabianicach postanowił ubiegać się o dofinansowanie na nową nawierzchnię „Orlika” przy Szkole Podstawowej nr 3. Inwestycję oszacowano na 330 tys. zł, we wniosku o dofinansowanie widniała kwota 100 tys. zł. Jednak, mówiąc oględnie, urzędnicy się nie popisali – złożyli wprawdzie formularz w terminie, ale nieprawidłowy.

Liczba wniosków, jakie trafiły do Urzędu Marszałkowskiego, wyniosła 116. Aby być zakwalifikowanym do drugiego etapu oceny (pod kątem zasadności, celowości itp.) musiały najpierw przejść tę formalną. Niestety…

– Spośród wszystkich 116 negatywną ocenę otrzymał tylko jeden – z Pabianic. Byłem tym zaskoczony, tym bardziej, że informację o naborze wysłaliśmy do samorządów wraz z dołączonym wzorem wniosku. Wystarczyło go tylko wydrukować i wypełnić lub zrobić to, edytując formularz w komputerze – mówi Radosław Marzec, dyrektor departamentu sportu i turystyki w Urzędzie Marszałkowskim.

Od Anety Klimek, rzecznika prasowego Urzędu Miejskiego w Pabianicach, usłyszeliśmy, że wniosek został przygotowany na zeszłorocznym druku i że zrobił to zarządca boiska, który jest pracownikiem Szkoły Podstawowej nr 3.

– Część merytoryczną pomyłkowo wypełnił na wzorze z ubiegłego roku. Formularze różniły się w jednym punkcie, stąd pomyłka, która dalej nie została wychwycona przed podpisaniem wniosku przez prezydenta. Wniosek został złożony w styczniu, a o pomyłce formalnej dowiedzieliśmy się w maju, już po zakończeniu całkowitej oceny merytorycznej i podjęciu uchwały przez Sejmik Województwa – wyjaśnia rzecznik.

Jak dodaje, w tegorocznym konkursie na 116 wniosków dofinansowanie dostały 42, a najwyższe przyznane dofinansowanie wynosiło 80 tys. zł.

– Kosztorys remontu naszego Orlika wynosił 330 tys. zł. Zakładając, że otrzymalibyśmy maksymalną wysokość dofinansowania, musielibyśmy dołożyć 250 tys. zł, co w obecnej, kryzysowej sytuacji byłoby niemożliwe. Nie zmienia to faktu, że błąd został popełniony – mówi rzecznik.

REKLAMA

24
Dodaj komentarz

1600
14 Wątki komentarzy
10 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
18 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Janek

Po co wymieniać nawierzchnię na „Orliku” przy SP3?
Przecież tam od rana do później nocy tylko sami dorośli grają – zorganizowane resortowe grupy z milicji, straży pożarnej i innych służb.

Pabnin

Zgadza się. Przy I LO podobnie. Bardzo często widziałem jak grał Stencel z kolegami o 17, a dzieciom udostępniali dopiero po 19.

Adwik

Od godz. 8 do 15 korzystają dzieci ze szkoły w ramach W-F , oczywiście jak jest czynna szkoła.

Luce

No nie do konca, moj syn ma zajecia trzy razy w tygodniu, do tego dochodzi szkola oraz SMS. Jak nie wierz, to nie wypowiadaj się. Chyba ze chcesz kryć kierownika z bożej laski ktory już nie raz zrobil jakiś bajzel w poprzednich stanowiskach…..

Hhj

Dlatego takie wnioski / inwestycje powinny być przygotowywane przez wydział inwestycji UM gdzie są osoby przygotowane pod względem merytorycznym oraz mogą skorzystać z działu prawnego UM.

anon

wydział inwestycji istnieje tylko na papierze co było widać przy ociepleniach
najbardziej spodobało mi sie przerzucanie winy na zarządce boiska w UM wolą parzyć kawkę i pisac komentarze na FB

Zły

Macek zapatrzył sie na kogoś i podpisuje wszystko!

kitikat

A kto podpisał się pod wnioskiem ? Mamy jakiś scan ?

Pabnin

Przecież napisano. Prezydent Pabianic.

Jurek

Kto zawinił na wprost bez owijania

Nju

a za co im płacą w tym całym urzędzie miejskim??

krasnal ogrodowy

Brawo Stencel. „Lepszym urzędnikiem” był chyba tylko Wołosz. Ale nie rusz go Mackiewicz nie rusz. Bo z PO.

Pabnin

Ale to nie Stencel podpisał, tylko pracownik szkoły.

Nju

też mieli drukarke? no to nieżle

Luce

Osoby ktore daly ciała powinne teraz stracić stanowisko, bo z tego co mi wiadomo to nie pierwszy przypadek złego wykonywania obowiązków tego pseudo kierownika czy dyrektorka…

wodzianka

dokument podpisał Prezydent miasta zatem twierdzisz, że powinien stracić stanowisko ?

Luce

Prezydent podpisał ale dla tego ze nie przepuszczał ze jakiś genius wypełnił to na nie odpowiednim wniosku …. I osoba która wypełniła nieodpowiedni wniosek powinna ponieś konsekwencje… W normalnej firmie jeżeli popełnisz błąd który spowoduje straty, to raczej tracisz miejsce pracy, i tu powinno być podobnie.

tank

Brawo towarzyszu Stencel Brawo!

PiSowskie trolle w akcji widać, pewnie to te same wiarygodne „boty”, które lajkowały posty ich kandydata na prezydenta 😂

Luce

No niestety, na to wychodzi, niestety są gorsi od Korona Wirusa…

Olololo2

Taka ciekawostka. Ten pan, który zarządza orlikiem przy SP3, który wniosek wypełnił źle, jest podobno radnym. Dlaczego nie podacie nazwiska? Jedyna osobą w całym województwie łòdzkim, która nie umie wypełnić gotowego wniosku.

Król Julian

Daj sobie spokój człowieku. Czy tam radni grają czy dzieci i młodzież??? Chyba wszystkim powinno zależeć aby boisko było w porzo, bo to dla dzieciaków, nie? Osłabiają mnie te wieczne polityczne gierki kosztem zwykłych ludzi. Miasto nie da, bo nie ma, z marszałkowa też nie dostaniemy i będzie jak jest aż się wszystko rozwali.

Nju

ważne by mikrofon głośnomówiący działał …

Fabio

Zobaczcie jak to miasto wyglada. Nie jest to pierwszy błąd urzędników bo to była walka o dofinansowanie wiec to oni powinni się tym zajmować a na pewno wziasc za to odpowiedzialność. A nie sugerować iż może dobrze się stało bo nie było by i tak na wkład własny. Tragedia