Strona główna Aktualności Z miasta Zawyją syreny alarmowe

Zawyją syreny alarmowe

22
Regionalny System Ostrzegania informuje, że w niedzielę 10 kwietnia uruchomiony zostanie system alarmowania.

W czasie wojny za naszą wschodnią granicą sygnał syren alarmowych może wzbudzić niepokój, dlatego ostrzegamy, że w niedzielę 10 kwietnia o godz. 8.41 nadany zostanie 1-minutowy akustyczny sygnał alarmowy (syrena).

System uruchomiony zostanie w celu sprawdzenia oraz skuteczności działania oraz dla upamiętnienia 12. rocznicy katastrofy smoleńskiej.

Przypomnijmy, że ogłoszenie prawdziwego alarmu to sygnał akustyczny – modulowany. Dźwięk syreny emitowany jest w okresie trzech minut, natomiast odwołanie alarmu to ciągły dźwięk syreny w emitowany w okresie trzech minut.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
22 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Dzięki za info.

Przeczytajcie info od profesorów od uchodzcow , to pisze nieuk , i nie empatysta.

co niektórzy będa mieli „wesoły” poranek. Poroniony pomysł w obecnej sytuacji z tymi syrenami!

Czy tej rocznicy nie można uczcić w inny sposób? Niech osoby, które uważają za słuszne złożą kwiaty, zapalą znicz, pomodlą się za zmarłych, powspominają. Czy puszczanie tych alarmów jest dobrym pomysłem, zwłaszcza gdy za przysłowiową miedzą toczy się regularna wojna, a my gościmy w naszym mieście uchodźców właśnie ze strefy wojennej? Czy ten alarm może ma tylko wzbudzić w nas i w Ukraińcach dodatkowy strach i przerażenie? —- A swoją drogą, czy taka kontrola działania systemu alarmowego nie powinna odbywać się regularnie i cyklicznie? I nie koniecznie w rocznicę katastrofy z dokładnością co do minuty! Dodatkowo taka kontrola mogłaby być… Czytaj więcej »

Niepokojące to mało napisane. To jest popie…
Tylko ktoś chory i bez grama współczucia mógłby wpaść na taki pomysł!

Nie mogą w tygodniu? Np. o jedenastej? Dajcie ludziom odpocząć po ciężkim tygodniu pracy.

I po co te syreny. Kto chce ten pamięta o Smoleńsku. Brakuje wam dreszczyku. Uchodźcy z Ukrainy już się ich nasłuchali. A jak tak dalej pójdzie z ruskimi to i my będziemy ich potrzebować w celu do jakiego są stworzone.

W wielu miastach od tego odeszli. Np. taka Łódź się sprzeciwiła raz że że względu na wojnę która może budzić u nas niepokój a dwa ze względu na wojennych uchodźców dla których ten dźwięk to po prostu wojna. Pabianice też powinny się zbuntować

mam pytanie to My jesteśmy u nich czy Oni bo juz absurd zaczyna się robić.

To nie jest kwestia absurdu tylko szacunku i odrobiny empatii

To że są Ukraińcy w Polsce nie oznacza że my się mamy do ich dostosować. I lepiej coś przećwiczyć niż poźniej żałować. Dzieci w szkołach mają alarmy przeciwpożarowe do ewakuacji i co traumy powodują? Trauma to będzie jak zobaczą paląca się osobę. Chyba hasło zapobiegać niż leczyć przestaje być aktualne?

A co dokładnie przećwiczono? Czy twoja wiedza choć o trochę się poprawiła?

Reakcja na sygnał się poprawiła.

Zadziałały? Czy jak co roku podczas próby okazało się, że znów coś zawiodło? Ruskie wejdą to syrena nie zawyje bo pieski straszy.. Żałosny ten lament ludzi, którzy nie znają sygnałów alarmowych.

A ty znasz? Wiesz jaki sygnał był testowany? Co on oznacza i co powinieneś zrobić?

Jak długo jeszcze będziemy upamiętniać tą katastrofę w sposób tak przesadzony? Nie była to pierwsza rocznica, nie była to okrągła rocznica. Czy w końcu ktoś w tym kraju pójdzie po rozum do głowy (lub też do urn)?

Jak czytam te komentarze to aż zygac się chce . Nic tylko uchodzcy Ukraina nic więcej jak im nie pasuje niech jadą do Niemiec . Pomoc pomocą ale bez przesady oni tutaj żyją jak pączek w maśle. Swoich macie gdzieś i ręki na ulicy nie podacie. Ale przyjdzie czas ze się obudzicie ale będzie za późno.

Obyś ty nie musiał żyć jak ten „pączek w maśle”. Ale ja ci rękę podam, chyba, że ci nie pasuje.

ruski troll

Takich jak Ty to faktycznie powinno się mieć gdzieś i ręki nie podawać.

Mnie też się chce rzygać, jak czytam te twoje komentarze.

A mój pies na to: aaauuuuuuuuuu…