Strona główna Dzieje się Sport Zawodniczka Korony z medalem mistrzostw Polski

Zawodniczka Korony z medalem mistrzostw Polski

7

Pięciu podopiecznych UKS-u Korony Pabianice pojechało do Sianowa na Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików, gdzie udało się wywalczyć jeden krążek.

Kadrę pabianickiego klubu na tę imprezę stanowili Aleksandra Jacoń, Amelia Jaworska, Nikola Nowińska, Hanna Użak oraz Maksymilian Gwiazda.

W kwalifikacjach do gry singlowej brały udział Aleksandra, Amelia oraz Hanna. Niestety, tylko ta ostania pokonała swoje dwie przeciwniczki i dostała się do turnieju głównego.

Później w grach singlowych wszyscy zawodnicy Korony musieli uznać wyższość rywali i nie zajęli czołowych lokat. Gra deblowa Aleksandr i Amelii oraz mikst Hanny i Maksymiliana także zakończyły się na pierwszej rundzie.

Na koniec przyszły jednak znacznie lepsze wieści. Nikola Nowińska grająca w debl z Anną Kotlarską z MKS Garwolin pokazała kawał dobrej gry i wraz z koleżanką zajęła miejsce na najniższym stopniu podium.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Niech mi ktoś wytłumaczy co to są Mistrzostwa Polski w takich dyscyplinach jak badminton czy biegi na orientację? Jak kraj długi i szeroki wszyscy walczą o MP raz do roku! W przypływie fantazji – dwa razy: zima / lato, hala / otwarty stadion – jak lekkoatleci, skoczkowie narciarscy. Czasami w najpopularniejszych dyscyplinach są jeszcze rozgrywki młodzieżowe. A tu w rubrykach sportowych co dwa tygodnie meldunki z MP! A to dla tych z wyrwanym zębem, a to dla tych co biegli z rozwiązaną sznurówką, a to dla tych co na konia mówią „kuń”, albo dla tych co im mama kazała, a… Czytaj więcej »

Nawet nie wiesz człowieku o czym mówisz. A jak Cię boli ząb to idź do dentysty. Dzieciaki trenują cały rok, ciężko pracują, jeżdżą na klasyfikowane turnieje, zawody, zbierają punkty (bo muszą mieć odpowiednią ilość i być na listach – rankingach w Polsce). To nie ośmiu zawodników i zerowa konkurencja, tam zjeżdżają najlepsi z całej Polski i tylko 26 zawodników z rankingu +6 z kwalifikacji dostaje się do turnieju głównego. Jeśli się nie znasz to się nie wypowiadaj. Mistrzostwa Polski dla zawodników – to sprawdzenie swoich umiejętności i ciężkiej pracy przez cały rok z najlepszymi w kraju. A takie Mistrzostwa są… Czytaj więcej »

Obawiam się, że po pierwsze wiem, co mówię. Po drugie w pierwszym zdaniu poprosiłem o wyjaśnienie. Strasznie Pani zawzięta na rzecz sportów indywidualnych. A to właśnie zespołowość jest tym trudniejszym fachem, bo osobiste umiejętności trzeba umieć wykorzystać dla drużyny. Nie porównując już nawet biegania do żadnej innej dyscypliny, bo biega się wszędzie, a prócz tego trzeba czasem myśleć, współdziałać, używać nóg, rąk, tułowia, różnorakich sprzętów – nie tylko pierwotnych instynktów. Ale każdy lubi co chce. Nie zmienia to faktu, że każdy z pabianickich klubów powinien posiadać taką samą liczbę punktów rankingowych do zdobycia rocznie, a nie skrajnie różne, co podniosłem… Czytaj więcej »

to te kilkuset niech się przepisze do peryferycznych sportów i też osiąga wyniki w Pierdzikowie. Każdy robi to co lubi – wszyscy będą zadowoleni.

Do kogo ta Pana złośliwość? Po pierwsze nie wrzucajmy do jednego wora sportów olimpijskich z nieolimpijskimi ( i co często się zdarza sportów amatorskich z wyczynowymi). Badminton to sport olimpijski! Taki Pan inteligentny a zadaje tak banalne pytania, system rozgrywek ustalany jest przez Związki Sportowe-różnią się one między sobą w zależności od dyscypliny, Mistrzostwa Polski Indywidualne ( MP w różnych kategoriach wiekowych, na różnych dystansach /np. pływanie, biegi/ z podziałem na singiel kobiet, singiel mężczyzn, debel (gry podwójne) oraz mikst (gry mieszane / m.in. badminton, tenis ziemny, tenis stołowy) w systemie są także Mistrzostwa Polski DRUŻYNOWE ( m.in. MP Drużyn… Czytaj więcej »

Ależ panie badmintonistki nerwowe. Ktoś tam pyta o formułę mistrzostw, punkty rankingowe, wprowadzając oczywiście nutkę ironii w swoim podejściu do sprawy. W odpowiedzi: „nawet nie wiesz człowieku o czym mówisz”, „jak Cię boli ząb to idź do dentysty”, „jeśli się nie znasz to się nie wypowiadaj”, „przykre, że masz takie podejście”, „zazdrościsz”, „do kogo ta Pana złośliwość?”, „taki Pan inteligentny a zadaje tak banalne pytania”, „nie obrażaj”, „Pana cel to ubliżanie innym”, „robienie przykrości”, „Pan się wprost nabija, wyśmiewa, drwi!”. Doprawdy czytając dwukrotnie nie doszukałam się wymienionych zarzutów. To zwykle brak argumentów zwalcza się agresją, zakrzyczeniem itp. Swoją drogą też… Czytaj więcej »

Nie proszę Pani, tu nie chodzi o brak argumentów, ten Pan ubliżył wielu osobom. Widać, że Państwu szczególnie chodzi o kwestie finansowe, przecież w tym mieście może chodzić zawsze o jedno. Niestety brak pieniędzy i słabe działania Samorządu na rzecz rozwoju sportu. Jaka jest intencja w pierwszym komentarzu? Czy Państwo nie uderzacie przypadkiem w parabadmintona? Tylko dlaczego w taki sposób nie wprost? Jak nie chodzi o pieniądze to o co? Tylko rozdzielmy dwie kwestie jest badminton i parabadminton, tak jak jest olimpiada i paraolimpiada. Z tego co wiem, żaden badmintonista nie został ostatnio nagrodzony, pomimo, że zdobyte zostały krążki Mistrzostw… Czytaj więcej »