Strona główna Aktualności Z miasta Zawiśnie nowa tablica. Już niekomunistyczna

Zawiśnie nowa tablica. Już niekomunistyczna

1
fot. UM

Tablica pamiątkowa na budynku przy ul. Bohaterów 17 została zdjęta pod koniec ubiegłego roku  na mocy ustawy dekomunizacyjnej.

O zdjęcie tablicy wnioskował jeden z mieszkańców, bo upamiętniała wydarzenie zorganizowane przez Komunistyczną Partię Polski. Płyta została zdeponowana w Miejskim Zakładzie Pogrzebowym.
– Prezydent zdecydował o zamontowaniu nowej, która będzie miała charakter informacyjny i przypominała ważne wydarzenie w historii miasta. Treść tablicy została skonsultowana z Instytutem Historii Uniwersytetu Łódzkiego – informuje Aneta Klimek, rzecznik prasowy UM.

W niedzielę (17 marca) o godz. 15.00 zostanie odsłonięta tablica pamiątkowa na budynku przy ul. Bohaterów 17 o treści: „Miejsce upamiętniające robotników, którzy zginęli od kul policyjnych 17 marca 1933 r. podczas strajku generalnego włókniarzy w Pabianicach – Zygmunta Berlaka, Hermana Pusza, Stefana Sitkiewicza, Józefa Sokołowskiego, Stefana Żuchowskiego. Zginęli w obronie prawa do godnego życia. W dowód pamięci – Społeczeństwo Pabianic. Pabianice, 17 marca 2019 r.”

Zdjęcie z 2017 roku

REKLAMA
Poprzedni artykułJest raport z kontroli rowerów publicznych. Co wykazała?
Następny artykułTrzej nowi posterunkowi wzmocnią policję
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

A jak tam sprawa pomnika, bo coś ucichło ostatnio, burzą, nie burzą? 😉