Strona główna Na sygnale Zawalił się dach budynku przy ul. Cichej

Zawalił się dach budynku przy ul. Cichej

13
Kolejna katastrofa budowlana w Pabianicach. Tym razem zawalił się dach pustostanu przy ulicy Cichej, na miejscu jest straż miejska i straż pożarna. 

Strażacy dojechali na miejsce około godz. 9.30. Wtedy zawalona była część dachu. Kiedy próbowali usnąć zagrażające pieszym elementy, wtedy runęła cała konstrukcja. W środku nie było ludzi.

Po godzinie 10.00 na ulice Cichą dojechali inspektorzy budowalni.

Wiadomo, że nieruchomość nie należy do zasobów miejskich. Jest to własność prywatnej osoby.

To kolejny budynek, który zawalił się w ostatnim czasie. Niedawno runęła nieruchomość przy ul. Targowej.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Czy ktoś jeszcze w Starostwie pracuje, czy tylko przychodzi posiedzieć 8 godzin i czeka na nagrody? To jest granda, co tam się dzieje. Wieloletnie urzędowanie Habury sprawiło, że nie ma tam już żadnych facowców, tylko ludzie z rozdania partyjnego. Wydział dróg i mostów, środowiska, komunikacyjny, a już as nad asy to budowlany. Tylko w ostatnim czasie z 5 zawalonych lub popękanych domów, płotów, Bóg wie co jeszcze. Nic nie działa w tym towarzystwie wzajemnej adoracji. I jeszcze chodzą po mieście i wymuszają i straszą, bo ja ze starostwa jestem. Tylko to potrafią.

Wytłumacz mi proszę co ma starostwo do prywatnej posesji? Czy jakiś urzędnik ma chodzić i sprawdzać stan prywatnych domów czy kamienic? Nie bardzo rozumiem o co chodzi.

nie wytłumaczysz, pabianiczanka żyje w jakimś nieokreślonym, sobie tylko znanym świecie

Czas na podatek katastralny ! Wtedy właściciel zainteresowałby się taką ruderą.

Nie, nie zainteresuje się. Często takie rudery stoją na bardzo atrakcyjnych działkach, często na czyich budynkach trzyma łapę konserwator zabytków a spróbuj coś zrobić z takim budynkiem, który jest pod okiem takiego. Z torbami można pójść przy pierwszej próbie kosztorysu dlatego takie budynki lepiej żeby się zawaliły bo wtedy problem konserwatora znika a zostaje działka.

Podatek katastralny płaci się od wartości budynku, która w tym przypadku jest raczej niewielka. A zatem, co to by zmieniło?

Jasne, kolejny podatek.

„pabianiczanka” urząd Starostwo Powiatowe w Pabianicach a urząd Powiatowy Nadzór Budowlany to zupełnie dwa odrębne urzędy niezależne od siebie, mimo że mieszczą się w jednym budynku!

Czemu moj komentarz nie zostal dopuszczony? Moze cos zle napisalem. Prosze o odpowiedz.

Ta chałupa była pustostanem w czasach mojego dzieciństwa tj. Lata 90te

U mnie też. Tak zwany stary dom. Zabawa budowanie bazy w środku na działce drzewka z mirabelkami. Kitralismy się tam i jaralismy pierwsze szlugi haha. I masa innych rzeczy

coś nie tak