Strona główna Aktualności Z miasta Zatwierdzono podwyżkę podatków. Dotknie głównie przedsiębiorców

Zatwierdzono podwyżkę podatków. Dotknie głównie przedsiębiorców

23

Dziś Rada Miejska w Pabianicach przegłosowała uchwałę dotycząca podwyżki podatków od nieruchomości. Wzrost opłat zapewne odczują przedsiębiorcy.  

Prezydent Grzegorz Mackiewicz przedstawiając uchwałę radnym tłumaczył, że mieszkańcy płacili taki sam podatek od dwóch lat. Dodał również, że to jedyna podwyżka przewidziana na rok 2019, bo na tym samym poziomie zostaną opłaty za śmieci, psy, środki transportu, miejsca targowe czy bilety.

Poniżej przedstawiamy tabele nowych stawek zestawione z opłatami z ostatnich lat. Prezentujemy też przykładowe opłaty dla właścicieli nieruchomości. Opłata za 60-metrowe mieszkanie wzrośnie o 5 złotych na rok. Podwyżkę bardziej odczują przedsiębiorcy. Firma posiadająca 100-metrową nieruchomość na 500-metrowej działce zapłaci rocznie o 205 złotych więcej.

Przeciwni podwyżkom byli radni Prawa i Sprawiedliwości.

– Wieloletnia Prognoza Finansowa wskazywała podwyżki podatków na poziomie 1,5 procenta w cyklach dwuletnich, tymczasem przedsiębiorcom proponuje się podwyżkę na poziomie 9,4 procenta. Zwykły szary zjadacz chleba zapłaci więcej o 12,8 procent. Jak to się ma do WPF – pytał Włodzimierz Stanek. – Przeanalizujmy jeszcze raz te stawki.

– 1,5 procent w WPF to wzrost dochodów, a dochody to nie tylko podatek lokalny – wyjaśniła Anna Łosiak, skarbnik miasta.

Stanek kontrował jednak, że w WPF wyraźnie napisane jest o podatku, a nie o dochodzie.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
23 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

No i się zaczyna. Koalicja wygrała wybory…..

Gdyby wygrała pisiowa ylyta, to zostalibyśmy bez podatków dożywotnio. Trochę żal ( na pewno nie ylyty )…

Proszę Szanowną Redakcję o podanie, który Radny jak głosował 🙂 założyłem już sobie plik, który za niespełna 5 lat będę chciał opublikować…

Najśmieszniejsze jest to, że wyborcy koalicji bronia tej podwyzki mowiac, ze to kropla w morzu takie podniesienie podatku natomiast jak pis podnosi podatki to mowia, ze musza miec skads na 500plus. Taka oto hipokryzja.

I co lewakie kodziarstwo macie co chcecie teraz będą robić co chcą, za 4 lata nie podniosą bo będzie przed wyborami.

Te, Solin ?
A co tu twoje kodziarstwo ma jakiś problem oprócz ciebie ?

PiS ciągle podnosi podatki i opłaty: prąd, woda, paliwa i cisza. Gdzie te osoby krzyczące na tym forum?? Nie ma bo to pisoskie fake są. Wszelkiej maści osoby, które źle życzą temu miastu.

Najgorsze, dopiero przed nami.
Na początek energia. Rząd obiecuje rekompensaty, które z czasem znikną a podwyżki i tak zostaną plus następne, gaz, woda, paliwo. I właśnie te media powodują największe koszty produkcji a co za tym idzie wyższe ceny, wszystkich wytwarzanych produktów. I mamy kwadraturę koła…

Zwyczajny mieszkaniec zapłaci
5 zł więcej rocznie …
(czyli 43 grosze na miesiąc )

Kto kłóci się o pierdoły
Nie będzie miał czasu na ważne sprawy …

Nie wnikam w sensowność podwyżki. Na mieszkańca bardzo mało, ale np. przedsiębiorca podniesie ceny towarów bądź usług by zrekompensować tą kwotę (i np. kwotę wyższego o ponad 60zł/msc ZUSu), więc zapłacą de facto wszyscy robiący zakupy i korzystający z usług w mieście. Nawet te z pozoru małe 5-10gr różnicy w cenie w skali roku zrobi różnice. Dlatego często koszty życia rosną nie proporcjonalnie do zarobków bo np. co z tego że minimalna/średnia pensja podskoczy do góry skoro tu 5zł podatku, tu następny podatek, tu prąd droższy, tu produkty drożeją i w ogólnym rozrachunku wychodzi że większa pensja nic nie pomaga.… Czytaj więcej »

Panie Grzmocie ?
W sprawie rosnących podatków, zgoda, ale ja nie znam cywilizowanego, kapitalistycznego państwa na świecie bez podatków. One m. i. napędzają i są w jakimś sensie zabezpieczeniem gospodarki państwa od góry, do dołu.
Inna sprawa, że najwięcej w sensie ilościowym buli i dotyka czasami bardzo dotkliwie, zawsze średnia klasa obywateli.

Mieszkaniec może tak, ale grunty i lokale pod działalność to nie pięć złotych tylko tysiące w niektórych przypadkach, jak nie wiesz to po co piszesz te dyrdymały. Żeby zabierać głos trzeba mieć trochę większy światopogląd.
Sądzę że jak by mogli to jeszcze więcej by podnieśli ale to są stawki maksymalne i więcej nie mogą podnieść. A to wszystko po to aby w dalszym ciągu przeżerali nasze podatki na pensje i sowite nagrody dla siebie.

To jest dopiero początek. Zobaczymy co będzie dalej. Być może dla Ciebie 5 zł to nic. Dla mnie już coś znaczy. Do tego Inne rzeczy też drożeją i w sumie się okaże, że to jest 200 rocznie…

5 zł to był temat kłótni .

W szerszym spojrzeniu

Zarób 100 zl więcej
I nie rób afery o 43 grosze .

Tak to prawda przedsiębiorcy odczują to bardziej
Ale 5zł nie dotyczyło przedsiębiorców .

Tak to już będzie
na końcu szpitale drogi i cała infrastrukturę systemu muszą utrzymać ludzie
ze swojej pracy .

Taki jest szerszy kontekst .
Ten model nie przewiduje
ze to Państwo będzie pracować na obywateli.
Tak samo z kościołem
Pieniądze idą do systemu a nie z systemu .

Ceny ropy na swiecie
spadły do poziomu
gdzie paliwo na stacjach powinno kosztować
4.20 za litr .
10 litrów i państwo zabiera 5 zl więcej niż powinno .
A ile litrów w tygodniu tankujesz auto ?
może swoje oburzenie
uaktywnij tam, gdzie zabierają ci więcej z twoich podatków.

Każdy mądry obeznany w temacie
Tylko zaprotestować chętnych brak

Znasz się na tym, bo widzę, że nie. Co zabiera państwo? Przecież to stacje nie opuszczają ceny. Akcyza i podatek nie wzrosły. Miej pretensje do zachłannych właścicieli stacji. Lub korzystaj z roweru.

Czy o podwyżce podatku za rok 2018, który zapłacę w2019 nie powinienem być poinformowany na początku 2018roku?

Jakbyśmy mieli być poinformowani na początku roku to może wynik wyborów byłby inny, ale wątpię u nas prl jest cały czas i nic się nie zmieni, ja nie obstaję za żadną opcją polityczną i wiem jedno że będą nas łupać coraz bardziej z podatków po to tylko aby mieć przede wszystkim na swoje podwyżki oraz nagrody, poczytajcie sobię trochę w necie o nagrodach jakie sobie co roku przyznają to może wielu z was zmieni o nich zdanie. Lud jest im tylko potrzebny do płacenia coraz to większych podatków i tyle, ponieważ najłatwiej jest podwyższyć podatki, na co społeczeństwo nie ma… Czytaj więcej »

Logiki w w/w wpisie brak.
Bo jeśli jakakolwiek by była, to oznaczałoby, że podatku za 2018 rok jeszcze nie płaciłeś.
No, ale teraz mamy takie rozumne społeczeństwo. 😉

Rozumne, czy nie, to każda opcja polityczna łupi naród podatkami, bo musi. Inna sprawa, to skala podatków i ich zasadność !

Rzeczywistość po wyborach: impas ws. tramwaju, podwyżki podatków. Brawo wyborcy!

Na pewno za innej opcji osobowej w urzędzie PMP ( W. S. ) po wyborach Pabianice, byłyby oczywiście rajem we wszechświecie. No, trochę szkoda tych Pabianic…
Brawo dla tych, którzy nie głosowali !