Strona główna Aktualności Komunikacja Trwa impas ws. tramwaju. Możliwy drugi przetarg

Trwa impas ws. tramwaju. Możliwy drugi przetarg

15

Wciąż brakuje pieniędzy na realizację rewitalizacji linii tramwajowej. Wszystko wskazuje na to, że władze centralne nie dofinansują projektu i trzeba będzie rozpisać drugi przetarg. Jest ostatnia deska ratunku. To nowy marszałek województwa.

Ważność ofert od firm, które wystartowały w przetargu wygasła 10 listopada, ale trzech wykonawców wydłużyło termin (pierwsza wygaśnie 10 grudnia, ostatni 15 stycznia). Nie możemy jednak liczyć na pieniądze rządowe.

– Do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów nie wpłynął wniosek od wojewody łódzkiego, ani ministra infrastruktury oraz ministra inwestycji i rozwoju, o przyznanie dodatkowego dofinansowania z rezerwy ogólnej budżetu państwa na wsparcie projektu Łódzki Tramwaj Metropolitalny, o co wspólnie wnioskowały miasto Pabianice i gmina Ksawerów – informuje Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta Pabianic. – Szukamy rozwiązania, żeby przeprowadzić inwestycję tramwajową. Pojawiła się szansa zmiany zapisów w szczegółowym opisie projektu i uzyskania dodatkowego dofinansowania u marszałka za pośrednictwem ministerstwa infrastruktury. Jeżeli wszystkie możliwości zawiodą, rozważany jest drugi przetarg na realizację projektu ŁTM.

Rozpisanie kolejnego przetargu opóźni rozpoczęcie inwestycji o kolejne miesiące.

 

REKLAMA
Poprzedni artykułZatwierdzono podwyżkę podatków. Dotknie głównie przedsiębiorców
Następny artykułUstalono wypłatę dla prezydenta. Zarobi dużo mniej niż prezesi
Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

3,2,1 ….. start ….

Skoro ma to być Łódzki Tramwaj Metropolitalny to niech Łódź wywali na niego kasę a jak nie to pozbyć się tramwaju z Pabianic. Puścić autobus i będzie o niebo lepiej. W tym roku gdy jeździły autobusy zamiast tramwajów to nawet najwięksi zwolennicy tramwajów przyznali że jednak autobus to nie jest zły pomysł. Po co walczyć o ten tramwaj, nie rozumiem.

Punkt widzenia… Do tramwaju nic nie mam. Zdecydowanie wolę ŁKA i później tramwaj już w Łodzi (szybciej, wygodniej) Nie jeżdżę na codzień tramwajem jak inni do pracy, ale zima to jakaś tragedia. Nie dość, że się wlecze… To zamiast się w nim rozbierać to człowiek się jeszcze bardziej ubiera… Żeby człowiek w tramwaju jechał w czapce, rękawiczkach i kapturze na głowie, bo jest tak zimno… Zdążyło mi się też jechać parę razy zastępczym autobusem. Zdecydowanie szybciej, cieplej i wygodniej. Za to jak ten autobus jechał w stronę IKEA, a ja jechałam samochodem za nim… Ło matko… 30km/h, nijak wyprzedzić, bo… Czytaj więcej »

No i drugi z Bugaju najlepiej do Łodzi Fabrycznej)))))))

Olać tramwaj. Dawać elektryczne autobusy i stacje ładowania elektrycznych pojazdów, bo jak na razie to nie ma ani jednej w Pabianicach. Jest za to smog, nawet 1000% normy!

Tramwaj musi zostać!

Po co inwestować kolejne miliony w infrastrukturę tramwajową, skoro można mniejszym kosztem zakupić nowe autobusy? Jeśli koniecznie trzeba wydawać pieniądze, to można pozbyć się torowiska w Ksawerowie i w to miejsce poszerzyć jezdnię, zrobić pasy do lewoskrętów na całym odcinku Łódź – Pabianice. Zyskają na tym kierowcy samochodów, użytkownicy autobusów i nawet mieszkańcy Ksawerowa, którzy mogliby normalnie skręcić w lewo bez ryzyka kolizji.

A co z tym obiecanym autobusem z Bugaju ….. panie prezydeńcie już po wyborach to można zapomnieć ? Przypominam, że miasteczko w powiecie Pabianickim o nazwie Konstantynów Łódzki posiada 2 tramwaje i dwa autobusy jako połączenie z miastem Łódź, które daje prace okolicznym. A dla mądrali, którzy nie pokonują tej drogi do pracy dzień w dzień : tramwaj na wydzielonym torowisku to najszybsze połączenie.

Tak, zwłaszcza jak stoi na mijance albo wlecze się 20km/h – istne pendolino 🙂

Wystarczy zobaczyć rynek w Konstantynowie i w Pabianicach : jaka fajna fontanna, kafejka na przustanku, tramwaj 43 = „pomnik tradycja”. A w Powiatowym miasteczku …………. uważaj bo sobie zęby wybijesz na płytach chodnikowych na rynku …………………………… i już

Po wyborach, więc ma Cię w d….e

Kontrkandydat na takie dolegliwości miasta to nawet d…, by nie miał.
Konstantynów ? A dlaczego nie Kleszczów lub inne znamienite wsie, o lepszym położeniu i gratisach !

Kolejny budynek po dawnej ” budowlance ” będzie służył „urzędnikom”. Pytam czemu ? Ilość mieszkańców Pabianic maleje …….. liczba urzędników rośnie ….. może jakiś matematyk mnie to wyjaśni bo nie ogarniam …….

Ponoć ryba się psuje od głowy. Musisz zapytać mora, albo Kaczora ?

Zgadzam się z poprzednikami ,co tak uparliście się na ten tramwaj ,inwestycja za którą można by zrobić wiele innych ciekawych inwestycji ,pieniędzy brak ,a wy walczycie jak by nie wiadomo o co ,ludzie ogarnijcie się ,was na to nie stać tak jak mnie na mercedesa ,kupić nie problem tylko za co utrzymać .
Za chwilę kilka lat kolejna kadencja na prezydenta a będziemy w polu bo się okaże że pieniędzy brakło