Strona główna Na sygnale Kryminalne Zatrzymano fałszywego policjanta

Zatrzymano fałszywego policjanta

14
28-letni mieszkaniec Pabianic wyłudził pieniądze od starszej kobiety podając się za funkcjonariusza policji. Dziś został zatrzymany. 

Mężczyzna nakłonił starszą kobietę do wyrzucenia wszystkich drogocennych przedmiotów i pieniędzy przez okno.

Jak działał? Najpierw nawiązał kontakt z kobietą, dzwoniąc do niej na telefon stacjonarny i podając się za członka rodziny. Następnie wykonał jeszcze jedno połączenie. Przekonał w rozmowie pabianiczankę, że jest policjantem, podał jej fikcyjny numer służbowy oraz fałszywe dane, powiedział kobiecie, że wcześniej odebrała telefon od przestępców szykujących napad na starszych ludzi i że w związku z tym policja szykuje zorganizowaną akcję zatrzymania tych osób.

Jak poinformowała nas podkomisarz Ilona Sidorko, rzecznik pabianickiej policji. 28-latek został właśnie zatrzymany. Jest już w drodze do pabianickiej komendy. Zostanie przesłuchany i zapewne jutro usłyszy prokuratorskie zarzuty. Prokurator może też wnieść do sądu wniosek o tymczasowy areszt dla przestępcy.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Oho zatrzymano mózg całej operacji.

Chyba móżdżek 😉

Miał pecha, bo jak z Pabianic, to zapewne ktoś go rozpoznał.
Czekam jeszcze na zatrzymanie tych złodziei rowerów z pod basenu.

„Jak poinformowała nas podkomisarz Ilona Sidorko, rzeczni pabianickiej policji. 28-latek został właśnie zatrzymany. Jest już w drodze do pabianickiej komendy”.
I super. Takich sk… należy zatrzymywać i potem skazywać na długie wyroki. Mam nadzieję, że organy ścigania doprowadzą również do odzyskania przez skrzywdzoną działaniem tego sk… całości tego, czego straciła.
Natomiast cytowany przeze mnie fragment tekstu autora to śmiech na sali. Poza błędem, który pominę, to wynika, że p. rzeczni (k) pierwszy telefon, który wykonuje to do autora. Baaaardzo interesujące. ( I to w czasie teraźniejszym ” jest już w drodze”).

Last edited 1 rok temu by muskarac

” Baju baj, baju baj, proszę Pana!”

Tak, tak, wszyscy chcą cię okłamać i oszukać! Nie wiem jaki mieliby w tym cel, ale z pewnością tak jest. Jak już cytujesz to cytuj dokładnie, a skoro wytykasz innym błędy, to byłoby miło samemu ich nie robić. To po pierwsze. Po drugie w przypadku gdy społeczeństwo jest zaangażowane w poszukiwania podejrzanego, informacja o jego zatrzymaniu idzie do mediów natychmiast. Zwłaszcza, że zarówno w MSW jak i w samej policji wszystkim zależy na jej (medialnych) sukcesach. Po trzecie te twoje „długie wyroki” to koszty utrzymania dla podatników. Ja na przykład wolałbym, żeby społeczeństwo nie było TĘPE niczym zardzewiała siekiera i… Czytaj więcej »

Mózg nie mózg, może na własną rękę działał. Od czegoś trzeba zacząć .Oby tak dalej.

Jakie zdolności! Za karę niech zostanie telemarketerem 😀

wywiesić zdjęcie na billboardach!

Nie rozumiem mentalności Polaków …za granicą zostawisz rower ,cokolwiek nawet bez zabezpieczenia i jedynie kto ukradnie Polak na emigracji nikt inny….

Choć patrząc na ich pensje i ceny w sklepie tam lepiej się żyje ….czyżby dlatego Polacy kradli…