Strona główna Aktualności Z miasta Zaskakujące zmiany w starostwie

Zaskakujące zmiany w starostwie

1

Krzysztof Habura, starosta powiatu pabianickiego zmniejszył skład zarządu. Oznacza to, że nie będzie następcy Adama Krasińskiego, odpowiedzialnego m.in. za drogi i inwestycje.

– Sytuacja dziwna. Odcinek, którym zajmował się poprzedni członek zarządu jest najważniejszy dla mieszkańców. Aż strach pomyśleć co się będzie działo, gdy tego członka zarządu odpowiedzialnego za drogi zabraknie. Czy ławka rezerwowa w Platformie Obywatelskiej jest zbyt krótka? Możemy polecić naszego człowieka – pytał Włodzimierz Stanek z klubu Prawo i Sprawiedliwość.

Starosta uspokoił głosy opozycji.

– Zarząd przez miesiąc pracował w 4-osobym składzie. Praca przebiegała bez problemów, wszyscy wywiązywali się z powierzonych zadań. Na tę chwilę obsada jest wystarczająca. Być może wrócimy do tego składu, ale na tę chwilę nie widzę takiej potrzeby – tłumaczył starosta. – Stan dróg to może właśnie efekt tego, że zajmował się tym Adam Krasiński.

Rada większością głosów radnych z PO i BSR przegłosowała uchwałę o zmianie liczby członków w zarządzie powiatu. Tym samym, pieczę nad drogami przejmie sam starosta.

Przypomnijmy. Na poprzedniej sesji starosta odwołał Adama Krasińskiego, członka zarządu powiatu. Na jego miejsce zaproponował radnego Marka Gryglewskiego z SLD. Jednak radni z koalicyjnego klubu BSR nie zgodzili się na obsadzenie Gryglewskiego na tym stanowisku. Dlatego Krzysztof Habura podjął decyzję o zmniejszeniu składu zarządu. Według przepisów w jego składzie powinno być od 3 do 5 osób.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ooooo, to widzę, że lada dzień towarzysze z KC PO będą opuszczać lokal. Walizki już spakowane? : ))) Koledzy z BSR!!! Dajcie se spokój z PO, to już żywe trupy. Nie po drodze wam z nimi! Zresztą w imię czego???? Samozadowolenia Krzysztofa H.? o już na serio koniec!