Strona główna Dzieje się Zaprojektuj kuchnię, w której gotowanie to czysta przyjemność!

Zaprojektuj kuchnię, w której gotowanie to czysta przyjemność!

0

Projektując kuchnię stajemy przed wyzwaniem związanym z jej praktycznym zagospodarowaniem. Od tego bowiem zależy czy codzienne przygotowywanie posiłków będzie przykrym obowiązkiem czy też czystą przyjemnością.

Organizując kuchenną przestrzeń warto wziąć pod uwagę kilka praktycznych wskazówek, które sprawią, że będzie ona wygodnym i funkcjonalnym miejscem – idealnym do wspólnego gotowania, jedzenia, ale też rozmów przy kuchennym stole.

Kuchenny trójkąt

Jedną z najważniejszych rzeczy podczas projektowania kuchni jest odpowiednie rozmieszczenie poszczególnych stref. Na tym etapie warto pamiętać o zasadzie tzw. „trójkąta pracy”. Dobrze, gdy jego wierzchołki stanowią trzy najważniejsze elementy kuchni, czyli lodówka, zlew i kuchenka. Te punkty wyznaczają trzy strefy, których nie może zabraknąć w żadnej kuchni – przechowywania, mycia i gotowania. W momencie, gdy ustalimy w którym miejscu powinna znaleźć się każda ze stref, możemy przystąpić do wyboru szafek i sprzętu AGD.

Miejsce na każdy kuchenny drobiazg

Wybierając meble do kuchni zastanówmy się jak wiele rzeczy będziemy chcieli w niej przechowywać. Wszystkie niezbędne sprzęty i akcesoria kuchenne zajmują z reguły bardzo dużo miejsca, dlatego ważne jest, aby w 100% wykorzystać dostępną powierzchnię, także tę pod schodami czy skośnym sufitem, jeżeli taką dysponujemy. Wybierzmy zatem takie rozwiązania, które umożliwią nam zagospodarowanie tych nie łatwo dostępnych przestrzeni. Warto zdecydować się również na system mebli kuchennych, który pozwoli nam na dużą dowolność w projektowaniu. Swoboda w rozmieszczaniu szuflad i drzwi sprawi, że wygląd zewnętrzny kuchni nie będzie zależny od sposobu, w jaki zorganizowane jest wnętrze szafek. Można mieć dużo widocznych szuflad i drzwiczek na zewnątrz, albo schować je za jednym lub kilkoma frontami. Dzięki temu w naszej kuchni znajdzie się miejsce na wszystkie garnki, patelnie, talerze, miski, sitka, sztućce i inne akcesoria niezależnie od naszych upodobań względem wyglądu zewnętrznego kuchni.

METODa na wygodą i praktyczną kuchnię

Kuchnię, w której gotowanie to czysta przyjemność możemy zaprojektować wykorzystując rozwiązania dostępne w IKEA Łódź. System mebli kuchennych METOD pozwali nam zagospodarować każdą, nawet najmniejszą przestrzeń i stworzy miejsce na wszystkie kuchenne akcesoria. Remont swojej kuchni z IKEA warto przeprowadzić właśnie teraz. Do 31 sierpnia za każde 1000 zł wydane na zakup kuchni METOD, otrzymamy bowiem 100 zł na karcie rabatowej na dalsze zakupy w IKEA.

 

 

 

 

 

 

 

 

art. promocyjny
REKLAMA
Poprzedni artykułToyotą w rower
Następny artykułBezpłatne porady w kościele
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments