Strona główna Dzieje się Sport Zapaśnicy PTC drużyną roku (ZDJĘCIA)

Zapaśnicy PTC drużyną roku (ZDJĘCIA)

2
Zapaśnicy PTC

Podczas Gali Sportu wręczono tytuły „naj” dla pabianickiego świata sportu.

Drużyną roku zostali zapaśnicy z PTC. Najlepszym sportowcem wybrano Julię Walczyk, utalentowaną florecistkę z klubu Zjednoczeni Pabianic. Tytuł trenera roku trafił do Grzegorza Szyszki, szkoleniowca młodych zapaśników. Działaczem roku został Jerzy Woźniak z klubu Azymut.

Najpopularniejsi sportowcy wybrani w plebiscycie internetowym to: pływaczka Anna Nita, Hovannes Yazichyan (wyciskanie sztangi) oraz Piotr Gorzela (street workout). Anna Nita swoją statuetkę zadedykowała Tomaszowi Wojtalowi, który zmarł w ubiegłym miesiącu w wieku 50 lat.

Tytułem „Przyjaciel sportu” wyróżnione zostały firmy wspierające nasze drużyny: Dekorex, Jantoń, Grot, Włodan oraz Saw-Bud.

Podczas gali wyróżnieni zostali sportowcy, którzy otrzymali stypendia i nagrody przyznane przed Radę Miejską w Pabianicach.

– Gratulację za wasze osiągnięcia sportowe, za wasz zapał i promowanie naszego miasta. Życzymy dalszych sukcesów i byście w dalszym ciągu wznosili się na wyżyny sportowe – powiedział Andrzej Żeligowski, przewodniczący rady.


Przyznane stypendia sportowe :

 

L.p. Imię i nazwisko Klub/dyscyplina Kwota:
1. Ewa Kielar PTK/koszykówka 200,- (miesięcznie)
2. Weronika Dolewa PTK/koszykówka 200,- (miesięcznie)
3. Martyna Dolewa PTK/koszykówka 200,- (miesięcznie)
4. Julia Piestrzyńska PTK/koszykówka 200,- (miesięcznie)
5. Jakub Ambroziak PTC/zapasy, sumo 400,- (miesięcznie)
6. Michał Dybka PTC/zapasy 400,- (miesięcznie)
7. Jakub Madaj PTC/zapasy, sumo 400,- (miesięcznie)
8. Julia Walczyk Zjednoczeni/ szermierka 500,- (miesięcznie)
9. Kinga Królik UKS Azymut/bieg na orientacje, lekkoatletyka 400,- (miesięcznie)

 

Przyznane jednorazowe nagrody sportowe (dyscypliny indywidualne) :

 

L.p. Imię i nazwisko Klub/dyscyplina Kwota
1. Hovannes Yazichyan UKS Heros Team, trójbój siłowy 2500,-
2. Krzysztof Jarzębski AZS Łódź/ Pabiks, kolarz niepełnosprawny 2000,-
3. Mariusz Bałaziński Olimp Zabrze, kulturystyka 2000,-
4. Janina Rosińska Biegi długodystansowe 1000,-
5. Anna Nita WKS Śląsk Wrocław 2000,-
6. Piotr Gorzela Street Workout – niezrzeszony 2000,-
7. Józef Ejsmont PTC/podnoszenie ciężarów 2500,-
8. Anna Miłak UKS Tiger Team Łódź/ taniec sportowy 1000,-
9. Ada Komorowska PKT/tenis ziemny 1200,-
10. Wiktoria Jurek PKT/tenis ziemny 800,-
11. Julia Krysiak PKT/tenis ziemny 800,-
12. Artur Gwiazdowski UKS Korona/badminton 600,-
13. Wiktor Wójcik PTC/zapasy 1000,-
14. Jakub Błachowicz PTC/zapasy 500,-
15. Mariusz Nikiel PTC/zapasy 2000,-
16. Dawid Grobelny PTC/zapasy, sumo 1000,-
17. Mateusz Domagała PTC/zapasy, sumo 1000,-
18. Justyna Czajka Zjednoczeni/ szermierka 1000,-
19. Weronika Czajka Zjednoczeni/ szermierka 1000,-
20. Julia Krempińska UKS Azymut/biegi na orientacje 500,-
21. Jan Sztranek UKS Azymut/biegi na orientacje 500,-
22. Dawid Kalisiak UKS Azymut/biegi na orientacje 1000,-
23. Konrad Płóciennik UKS Azymut/biegi na orientacje 1000,-
24. Milena Grabska – Grzegorczyk UKS Azymut/biegi długodystansowe 1000,-
25. Grzegorz Sokołowski Pabianicki Klub Sztuk Walki AZJA 700,-
26. Patryk Jagodziński Pabianicki Klub Sztuk Walki AZJA 500,-
27. Aleksander Muszyński Pabianicki Klub Sztuk Walki AZJA 500,-
28. Piotr Dębiński Pabianicki Klub Sztuk Walki AZJA 500,-
29. Adam Tyran Pabianicki Klub Sztuk Walki AZJA 500,-
30. Oliwia Domańska Pabianicki Klub Sztuk Walki AZJA 500,-

 

Przyznane jednorazowe nagrody sportowe (dyscypliny zespołowe) :

 

L.p. Imię i nazwisko Klub/dyscyplina Kwota:
1. Joanna Twardowska PTK/koszykówka 700,-
2. Sylwia Bujniak PTK/koszykówka 500,-
3. Beata Paranowska PTK/koszykówka 700,-
4. Dominika Szczygieł PTK/koszykówka 500,-
5. Magdalena Grzelak PTK/koszykówka 900,-
6. Anna Krakowska PTK/koszykówka 500,-
7. Anna Kolasa PTK/koszykówka 500,-
8. Natalia Piestrzyńska PTK/koszykówka 500,-
9. Joanna Szałecka PTK/koszykówka 700,-
10. Katarzyna Szymańska PTK/koszykówka 700,-
11. Gaja Włodarczyk PTK/koszykówka 500,-
12. Aleksandra Wajler PTK/koszykówka 500,-
13. Kamila Polit PTK/koszykówka 500,-
14. Ewelina Okonek PTK/koszykówka 500,-
15. Jakub Walocha Pabiks/piłka ręczna 600,-
16. Dawid Forc Pabiks/piłka ręczna 600,-
17. Adrian Nowicki Pabiks/piłka ręczna 700,-
18. Mateusz Oklejak Pabiks/piłka ręczna 600,-
19. Włodzimierz Stawicki Pabiks/piłka ręczna 1000,-
20. Igor Walczak PKK’99/koszykówka 500,-
21. Dawid Wisławski PKK’99/koszykówka 500,-
22. Miłosz Michałowski PKK’99/koszykówka 500,-
23. Aleksander Placek PKK’99/koszykówka 500,-
24. Aleksander Jóźwik PKK’99/koszykówka 500,-
25. Filip Sauter PKK’99/koszykówka 500,-
26. Szymon Owczarek PKK’99/koszykówka 500,-
27. Bartosz Malarczyk PKK’99/koszykówka 500,-
28. Konrad Czarnecki PKK’99/koszykówka 500,-
29. Szymon Barys PKK’99/koszykówka 500,-

 

Przyznane jednorazowe nagrody dla trenerów :

 

L.p. Imię i nazwisko Klub/dyscyplina Kwota
1. Sylwia Wlaźlak PTK Pabianice/koszykówka 1500,-
2. Mariola Szymańska PTK Pabianice/koszykówka 700,-
3. Zbigniew Sowiński PTK Pabianice/koszykówka 1000,-
4. Marzena Głaszcz PTK Pabianice/koszykówka 1500,-
5. Przemysław Pawłowski Zjednoczeni/szermierka 1500,-
6. Adam Gąsiorowski UKS Azymut/lekkoatletyka, bieg na orientacje 700,-
7. Jerzy Woźniak UKS Azymut/biegi na orientację 1500,-
8. Wiesław Wincek PKK’99/koszykówka mężczyzn 1200,-
9. Adam Jurga PKK’99/koszykówka mężczyzn 800,-
10. Sebastian Rajchert Pabiks/piłka ręczna 500,-
11. Grzegorz Szyszka PTC/zapasy 1500,-
12. Przemysław Kłębowski PTC/zapasy 800,-
13. Waldemar Sawosz PTC zapasy/sumo 1500,-
14. Bogusław Bandzierz PTC/zapasy 700,-
REKLAMA
Poprzedni artykułEmeryci siłą Pabianic. Mocno trzymają się stołków
Następny artykułWjechała w drzewo. Nic dziwnego, była pijana
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Serdecznie gratuluję wszystkim trenerom i sportowcom. Życzę Państwu zdrowia, motywacji do dalszej ciężkiej pracy i utrzymywania formy.
Jesteście w tych trudnych czasach dobrym przykładem dla dzieci i młodzieży, wskazujecie im możliwości i drogi rozwoju.
Szanowni Trenerzy Wasza praca z dziećmi i młodzieżą jest bezcenna, serdecznie dziękuję.

łubudubu