Strona główna Aktualności Komunikacja Zaparkuje 65 samochodów

Zaparkuje 65 samochodów

7

Skończą się problemy z parkowaniem na ulic Popławskiej. Trwa budowa parkingu na kilkadziesiąt samochodów.

Dotychczas samochody parkowały tutaj na trawie i starych płytach po jednej stronie i wzdłuż krawężnika na jezdni po drugiej stronie. Powodowało to sytuację, iż do jazdy pozostawał tylko jeden pas i ruch mógł odbywać się tylko w jednym kierunku.

O zagospodarowaniu dużego wolnego placu w tym miejscu i wybudowanie parkingu wielokrotnie podczas poprzedniej kadencji Rady Miejskiej apelował ówczesny radny Krzysztof Górny. Teraz Pabianicka Spółdzielnia Mieszkaniowa wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców. Powstanie tutaj parking na ponad 60 miejsc. Inwestycja w całości będzie pokryta z funduszy PSM.

– Powstanie kilka rzędów miejsc postojowych, na których w sumie zaparkuje 65 samochodów. Realizacja tej inwestycji będzie zakończona do końca czerwca. Powinno to rozwiązać problemy z parkowaniem na tym osiedlu – mówi Sławomir Urbańczyk z Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

REKLAMA
Poprzedni artykułPowstaje nowy mural
Następny artykułDwa auta w rowie (ZDJĘCIA)
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawe jak apelował ten radny i jak długo, bo parking jest budowany na jeden wniosek mieszkańców bloku 520, słabiutki sie starał 😉 wystarczyło napisac wniosek i jest parking 😉

a nie mozna wielopoziomowego albo podziemnego a na „górze” mały trawnik lub plac zabaw??

A kto da na to pieniądze?

Od „pana byłego radnego” mieszkańcy dostawali jedynie mandaty wypisywane przez straż miejska

” apelowal Krzysztof Górny” …. no weźcie mnie nie rozśmieszajcie hahahaha mieszkam tam od 20 lat i nigdy nie bylo takiej sytuacji !!!

Rozumiem, że jest Pani obecna na wszystkich sesjach Rady Miejskiej 🙂

Rozumiem, że Pan Górny to mój sąsiad i doskonale wiem co robi 🙂