Strona główna Aktualności Z miasta Zamkowa pozamiatana. Tak powinna wyglądać ulica każdego dnia

Zamkowa pozamiatana. Tak powinna wyglądać ulica każdego dnia

20
Po naszej piątkowej publikacji, dotyczącej zapuszczonej ulicy Zamkowej, służby miejskie wzięły się do roboty. Z centrum miasta zniknęły sterty suchych liści, skoszono chwasty rosnące wokół drzew i pozamiatano chodniki. 

Już w piątek na Zamkowej, przed ratuszem, pojawiły się pierwsze ekipy sprzątające. W poniedziałek prace zostały dokończone. Oby wygląd głównej ulicy miasta po sprzątaniu został już standardem.

Tak było przed naszą interwencją:

Tak jest po:

 

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
20 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Mury runęły, budynki spękały, ale ulice na tym zyskały!

Tu akurat służby miejskie nie są winne. Co prawda ZDM wysprzedał zamiatarki chodnikowe za grosze, to samo z kosiarkami. Ale zapewne oszczędności w sprzątaniu należy szukać po stronie władz, które do jednostek organizacyjnych wysłały pisma, żeby szukać oszczędności na każdym kroku. No to ZDM wziął pismo mocno do serca 😂😂😂😂

A taki że w jednostkach trzeba pisać wniosek o zakup długopisu. Prezio nakazał oszczędności do maximum. Pewnie pod publikę dano zezwolenia na wyjście ekipy w miasto (przed UM) 😉

Oszczędności lub nie oszczędności….. – wystarczyła inicjatywa i trochę chęci i jest czysto 🙂

To fakt też wiem o tym że jednostki miejskie dostały odgórny prykas o oszczedzaniu na wszystkim co możliwe. W budzetowkach premie zabrane, nie przedłużają kończących się umów, cięcia cięcia…

Smutna to rzeczywistość miasta za „rządów” PO i Mackiewicza, że dopiero jak w mediach ośmieszą to się ktos na chwilę do roboty weźmie. Najśmieszniejsze jest to, że za 2 tygodnie znów tam będzie brud i syf. Ps. Szanowna redakcjo takich brudnych miejsc są setki w P-ce 🙁

To jest tragedia makabryczne…
Gdzie dotąd były osoby które w mieście są „odpowiedzialne” za utrzymanie czystości.
Jeszcze raz powtórzę tragedia.

Za co tym osobą płacimy pytam Za Co?
Wiecie przed domem u siebie też tak mają – pewnie nie!
W robocie się leży pieniążki lecą super też tak chce!!!

Czegoś tu nie rozumiem. Może ogrodnik, inżynier miasta albo p. red. Jach mi wytłumaczą ,bo z tego co się orientuję i jak już w innym komentarzu napisałem utrzymanie czystości na chodnikach należy do właścicieli posesji ,i pod grożbą kary muszą ją utrzymywać. To samo się tyczy firmy czerpiącej korzyści z płatnych parkingów przy ul. Zamkowej. A więc jeśli nic się nie zmieniło i tak jest w dalszym ciągu, to zlecenie tego ZDM- ej jest bezpodstawne i wydający takie polecenie powinien ponieść koszty nie tylko finansowe jego decyzji. ZDM ma za zadanie m.in. utrzymanie zieleni miejskiej i czystości na jezdniach a… Czytaj więcej »

Proszę się nie wygłupiać Panie Siwy…
Są służby które powinny dbać o czystość w mieście.
Płacę podatek za co miastu..?
Człowieku kolegów głupie filozofie głosisz.
Poprostu jest z Tobą tragicznie tak jak z porządkiem w mieście i tyle.
Zobacz panowie na zdjęciach to chyba pierwszy raz wyszli na ulicę sprzątać czysciutkie spodnie a gdzie byli do tej pory?
I co teraz powiesz ze sami mamy sprzątać błaźnie!

jesli jest komórka od sprzątania
Ale jest też cięcie kosztów i
Pracownicy siedzą na bazie
( nie widać ich na mieście )
żeby nie wypalac benzyny na dojazdy autem
i nie wypalac paliwa do kosiarki
To rozumiem ze zatrudnieni ludzie wybierają zaległe i obecne urlopy
żeby utrzymać swoj dotychczasowy poziom pensji
I nie obciążać budżetu jednostki .
W innym razie jaki byłby sens ?

Jeśli są pracownicy na etacie
którzy mają płacone stała pensję
(czy się stoi czy się leży …)
Jest tyle terenów do uprzątniecia
Drzew do przyciecia np.
wzdłuż torowiska
głównych ulic
terenów szkół, przedszkoli,
jednostek budżetowych .

Proszę się nie wygłupiać Panie PO POWROCIE Są służby które powinny dbać o czystość w mieście. Płacę podatek za co miastu..? Człowieku kolegów głupie filozofie głosisz. Poprostu jest z Tobą tragicznie tak jak z porządkiem w mieście i tyle. Zobacz panowie na zdjęciach to chyba pierwszy raz wyszli na ulicę sprzątać czysciutkie spodnie a gdzie byli do tej pory? I co teraz powiesz ze sami mamy sprzątać błaznie! Szanowna Pani/Panie czy tak trudno zrozumieć że istnieje instytucja dozorcy, który opłacany przez właścicieli domów, spółdzielnie,ZGM-y itp. winni dbać o czystość wewnątrz ( podwórka ) ale i wokół powierzonego mu budynku. Natomiast… Czytaj więcej »

P .red. częściowo wymiguje się pan od odpowiedzi. A zatem jeszcze raz czy, właściciel posesji musi dbać o czystość i porządek przed swoim domem?. bo jeśli nie to po co są zatrudniani i opłacani dozorcy.

Może przed ratuszem posprzątali bo dalej już nie,wykosili chwasty przy drzewach, a brud,liście zostały.Grunt to frunt.

Niestety Pabianice to brudne miasto i nikogo to nie obchodzi.Jedynie PSM dba na swoim terenie o porządek.Natomiast osiedla i płace komunalne to skandal.Wiele terenów tonie w błocie od liści i psich odchodów z okolicy .Pytam za co płacicie tym ludziom .czy za złe wykonywanie pracy?.Dla przykładu Łaska 62/64 Od ulicy jest nie najgorzej ale z drugiej strony ulica wewnętrzną. Codziennie przejeżdża tamtędy multum aut .przyjeżdżają do pobliskich sklepów .parkują .Drzewa ,sięgają do ziemi tylko patrzeć gdy uszkodzą jakiś pojazd .Dawno powinny być odcięte gałęzie i wymienione stare liście.Uluczka jest w opłakanym stanie .można urwać zawieszenie samochodu.Płyty betonowe stoją pionowo.Masakra to… Czytaj więcej »

W tym mieście nie widać gospodarza…