Strona główna Aktualności Z miasta Zamkowa „popłynęła”. Studzienki pozatykane (WIDEO)

Zamkowa „popłynęła”. Studzienki pozatykane (WIDEO)

39
Około południa nad Pabianicami przeszła potężna ulewa. Był to pierwszy test dla nowej ulicy Zamkowej oddanej po remoncie. 

Czy ulica zdała test na intensywny deszcz? Ciężko powiedzieć, bowiem do powstania „rzeki” płynącej w stronę zamku bez wątpienia przyczyniły się zapchane przez liście studzienki kanalizacyjne.

Tradycyjnie zalało też ulicę Grota Roweckiego przy hali, choć ostatni remont tej drogi oraz mostu miał temu zapobiegać.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
39 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

I haha wincyj betonozy

Zdjęcie miał kto zrobić a korona z głowy by spadła jak by się schylić i zebrać te liście?Najlepiej tylko narzekać .

to dygaj i zbieraj

A od czego są służby miejskie za co ja płacę podatki ku …wa w tym kraju. Jak nie masz korony albo Ci nie spadnie to ogarniaj miasto ze śmieci, liści itp. Pomyśl trochę zanim coś napiszesz.

To chyba do radnych i prezydenta skieruj to pytanie korona by im z głowy nie spadła ihihi

Pewnie. Posprzątajmy to miasto, wybudujmy sobie basen. A ci, którzy są za to odpowiedzialni będą stać na ulicach i zbierać pomysły mieszkańców, co należy zrobić lub zmienić w tym mieście.

Jeden wielki gniot projektowy. Oby ten talent, który to stworzył, wyciągnął z tego wnioski.

pośrednio, ten talent chce teraz prawie 5 baniek odszkodowania 🙂

Zapraszam na ulicę Wspólną

Nie mieli czasu od jesieni je wyczyścić? za to podwyżki dostali.

Przy ostatnim zamiataniu ulic wpusty byly czyszczone.
Zeby sie zapchaly wystarczy niewielki deszcz i smieci z ulic moment zapchaja wpust. Efekty mamy widoczne.

Wniosek jest prosty, trzeba wyciąć wszystkie drzewa i krzewy na Zamkowej, wtedy nie będą gubić liści i zatykać studzienek.

Chcieliście basen to macie 🙂

to trzeba być chorym na umyśle i wpadać w niezdrowe samozadowolenie robiąc dni ulicy Zakmowej . Normalnie robić z tego wydarzenie nie wiadomo jakie. Ale jak się nie ma czym poszczycić to się szuka byle pretekstu i podnosi go do rangi wielkiego wydarzenie. Ach kiedy oni pójdą stąd na zawsze bo niebawem będą robić dni studzienki bo nowa zrobili gdzieś w jezdni.

Jak można nie umieć problemu z Grota rozwiązać, tam zaraz obok jest rzeczka, chyba nic prostszego o parę metrów te wodę przekierować, zaraz mam jechać po dziecko na hale, ale chyba łodzią popłynę… Co za partacze. Wincej betonu, kostki i koszenia trawy w upały

Skocz do szkutni po łódkę, będzie prościej. Tak jak piszesz istota w prostocie.

Darek: zaraz mam jechać po dziecko na hale
Czytelnicy: ŁAŁ

Zrozum że wody z ulicy nie można tak sobie skierować prosto do rzeki . Przecież na jazdni masz plamy oleju i wszystkiego co wycieka z aut i chcesz żeby to spływało prosto do rzeki . Chcesz mieć ściek przez środek miasta ?

Tak nie można! zwik nawet 5 tys. kary daje jak z ogródka podepniesz się do wodociągu i ci deszczówka leci do rury! A z drugiej strony samo miast i zwik milczy w temacie odprowadzania szczochów, chemii i innej zawiesistej galaretki z ogródków działkowych na bugaju BEZPŚREDNIO DO RZEKI! (polecam przejść się bulwarami w stronę świetlickiego). Czyli deszczu z mostu do rzeki nie można (i troszkę pyłu z jezdni), ale szczochy z hektara użytków to tak. Pozwalają na to bo musieli by z własnej kasy wywalić na przebudowę ujścia tych ścieków. Nam każą budować przyłącza i płacić, zakazują odprowadzania inaczej, a… Czytaj więcej »

„Z ogródka podepniesz się do wodociągu i ci deszczówka leci do rury”
Jeśli chcesz wpuszczać deszczówkę do wodociągu, to ja się wcale nie dziwię. Kto by chciał później to pić?

To samo na ulicy Krakowskiej. Gospodarna i oszczędna właścicielka działki z wyjściem na ulicę urządza regularne prania, a brudną wodę z detergentami spuszcza nocami do rowu.

A nie można po prostu budować studzienek i kanalizacji, które nie będą się zapychać byle czym?
Czy wzdłuż drogi nie mogli zrobić rowu zamiast pięciometrowego chodnika :-)?

Pan Prezydent tak lubi się fotografować ze swoimi pomysłami, to może teraz niech się sfotografuje 😉

Nie widziałem zdjęcia Prezydenta i całej szlachty przy szkutni 😀😀😀były fotografie ?;)))
Przejeżdżałem tam ostatnio i mam pytanie ,czy tam będzie stacjonował „Dar Pomorza „ ? na jaki gwint takie to wieeelkie ,co urzędnicy mieli na myśli zatwierdzając ten projekt i budowę ? Pieniędzy było za dużo w kasie ?

skąd liście jesienne w studzienkach skoro teraz dopiero oddano czyste i gotowe do użytkowania?!? jak zwykle zwik olał temat oczyszczania studzienek i wycinania chaszczy z rowów gdzie deszczówka schodzi… Oczywiście, taż, gratulacje dla wykonawcy i pomysłodawcy za ulicę grota :)))))

Roweckiego to szanowny pan Habura. Dwie rury 400mm i po sprawie. Śmieją się z nas, ze zalewa ulicę która jest nad rzeczką. Brak cenzuralnych słów żeby to nazwać. Ja to z kolegami zrobię w 2 tygodnie. Cudze pieniądze łatwo się wydaje.

Wcale nie jest źle. Trudno żeby przy takich ulewach cokolwiek było w stanie wytrzymać takie ilości wody. Samych specjalistów mamy tutaj w tym mieście, szkoda, że wszyscy przy łopacie albo maszynie.

Teksty artykułów wszystkich portali w Polsce: „Nawałnice nad Polską. Ulice jak potoki, sypie gradem. To nie koniec.
Zalane ulice i woda w piwnicach oraz garażach – tak wyglądają ulice. Nad Polską przechodzi aktywny front z burzami…”
Komentatorzy na Epainfo: Wina remontu Zamkowej, wina Zwiku, wina Habury, wina Mackiewicza.
Wiadomości TVP: wina Tuska, wina Niemiec.
Konfederacja: wina Ukraińców, wina Żydów, wina Unii Europejskiej.

Amen

Last edited 1 miesiąc temu by Wśród kogo ja żyję????

gdyby SPECJALIŚCI zaprojektowali odpływy, to by takie oberwanie chmury spokojnie było przez rury odebrane! Jaki był problem kiedy lata temu wkopywano rurkę w ziemie dać pińć razy większą średnicę niż dano???? Projektuje się na lata, z nadmiarem, na wyrost, aby takich klocków później nie było! Ale nie żydzi się bo wincej kasiory do własnej kiesy niż w produkt, bo co mi zrobicie oprócz pisania na postach 🙂

Gdyby lata temu twój ojciec zapisał rurkę z pięć razy większa średnicą, to ta osoba, która by w związku z tym powstała nie pisałaby takich bredni w komentarzach.

Powiedz w czym nie miałem racji? hejterze! Nadal przy budowie wodociągów, wali się małej średnicy rurki, małe kratki na środku drogi. A przy awarii trzeba ulice zamykać i kopać asfalt, zamiast dać pod chodnikiem, gdzie by się rozebrało kostkę i ułożyło ponownie ZA GROSZE!
A nie że jak zwykle zwik zamyka ulice na dwa tygodnie lub dłużej. Prują asfalt. później łatają. i takie łaty później co rok naprawiają… a woda nie spływa jak powinna 🙂
Od zapisywania rurek nie jest mój ojciec a „specjalista” z wodociągu, pociotek jeden z uprawnieniami z d 🙂

To że wsadzisz rurkę w Zamkową o srednicy nawet metra to Ci nic człowieku nie da bo ta rurka włączana jest do dalszej sieci która ma ograniczoną przepustowość. Więc pomyśl trochę. To samo jest z wodą to że wybudujesz nowy wodociąg w drodze to sieć idącą do niej się nie zwiększa. Rozumiesz czy ci narysować ?

Last edited 1 miesiąc temu by Kanal

to może dalsza sieć powinna mieć jeszcze większą rurkę specjalisto? rozumiesz czy ci to narysować na ewmapie lub geoportalu?

W którym miejscu w Pabianicach są małe kratki ściekowe na środku drogi? Wskaż mi to miejsce niech je zobaczę. Pokaż, że masz rację.

Macie kochani zdjęciaz Grota lub filmiki. Jak to tam po tych remontach wyglada

mniej więcej coś takiego. brakuje tylko mew po pełni szczęścia

0105101ec0f4a490a8501868f1b60220.jpg

Proponuję wystąpić do Unii Europejskiej o dotacje na budowę stoczni pabianickiej.

skandal i żenada a te dzbany pchają się do sejmu i senatu ,pohybel im

To wina bobrów! Włosy zapychają odpływy! 🦫🦫🦫

Last edited 1 miesiąc temu by Steven Wolfe