Strona główna Aktualności Z miasta Zamkowa mogłaby tak wyglądać!

Zamkowa mogłaby tak wyglądać!

15

Zamiast betonu dużo zieleni i kwiatów. Ulica Zamkowa po remoncie mogłaby wyglądać jak na załączonych wizualizacjach. 

Jak na razie nie projektanci ul. Zamkowej a Anna Pająk wpadła na pomysł, jak walczyć z tzw. betonazą.

– W mojej subiektywnej wizji miasto Pabianice podąża za światowymi trendami parkletów, parków kieszonkowych, parków liniowych i skwerów bez betonozy, za to z pomysłem na retencję wody deszczowej – mówi projektantka ogrodów, która przedstawiła swoje pomysły na wizualizacjach.

Pomysł ma trafić do powstającej strategii rozwoju miasta na lata 2023-30.

 

REKLAMA
Poprzedni artykułJach grochem o ścianę: jest plan rozwoju miasta, a raczej lista życzeń
Następny artykułPłacił znalezioną kartą. Grozi mu do 10 lat więzienia
Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

No jak betonowe mózgi decydują to betonoza powstaje, brak wyobraźni doprowadziło do tego że wicieli przy tym kilka drzew, że zamiast ponownie wykorzystać stara koste zwinientej z drogi to kupili nową kwarcowy i nic nie zostało z historii tej drogi. Nie mówiąc że przy takiej betonozie zmniejszył ilość miejsc parkingowych, jednym słowem wyszło wielkie G…

Ty hejterku jesteś pierwszą osobą, która będzie tu wyła na forum, że utrzymanie tej zieleni tak drogo kosztuje. Bo tobie nie zależy, żeby było dobrze. Zależy ci tylko żeby hejtować, więc cokolwiek nie będzie robione, zawsze będzie źle. Stąd twoje komentarze pod każdym artykułem.

Brawo

Lokalna patusiarnia rozniesie te kwietniki w kilka dni.

Pięknie aż oczy bolą

Last edited 11 miesięcy temu by Deganawida

Prawdziwymi problemami po tym remoncie będą kolejno: czas przejazdu przez te nasze Pabianice, który wydłuży się do nieskończoności przez dzikie parkingi oraz rowerzystów, którzy pomimo drogi rowerowej będą jeździli jezdnią.
Nikt tego nie chce powiedzieć.

Jak się wydłuży? Teraz jest krótszy, niż będzie?

Na obrazku pięknie to wygląda, ale tak utrzymana zieleń kosztuje. Po pierwsze monitoring, by nie rozkradli lub zdemolowali. Po drugie opieka, pielenie, przycinanie, podlewanie, nawożenie. Czyli nie wystarczy kupić parę sadzonek jak na reklamie trzeba włożyć mnóstwo pracy by to tak wyglądało. Osobiście jestem zwolennikiem takich rozwiązań ale trzeba pamiętać o kosztach krótko i długoterminowych.

Biedne miasto nie ma pieniędzy już widzę jak zarosną chwastami bo Grześ powie ze ni ma pieniędzy na pielęgnację dla ogrodnika haha. Ale na projekt wizualny pieniążki są.

Cztery akapity do przeczytania. Przerosło cię. Rozumiemy.

proponuję wszystko zaorać, wyrównać spychaczem i zasiać trawę. Kozy, krowy wypasać, z kocykiem na słonku, piknik, ten teges a nie jakieś misterne plany, inwestycje, wydatki, koszty, przetargi i targi, cba, fbi 🙂

Może to i dobrze, że nie będzie zieleni na Zamkowej, bo przynajmniej pieniądze nie zostaną zmarnowane. Pan Redaktor niech napisze artykuł o tym jak się dba o nasadzenia (i publiczne pieniądze zarazem) na przykładzie tych suchych chojaków wzdłuż ulicy Partyzanckiej.

Tej ulicy już nic nie uratuje. Płakać mi się chce, kiedy oglądam zdjęcia starych Pabianic. Zamkowa miała tak jak teraz po jednym pasie i tory, ale za to szpalery drzew i piękne zielone skwery. Teraz prawie sam beton i do tego źle zaprojektowany. Parking przy urzędzie skarbowym to jakiś żart. Pasażer wysiada prosto na trawnik, a kierowca wprost pod jadące auta. Co za idiota to projektował? Wykonawstwo też leży, na chodniku ruszają się płyty, niektóre już popękane, a granitowa kostka walą się pod nogami. W centrum brud, bo kosza się nie uświadczy, a ścieżka rowerowa wygląda jakby co pół metra… Czytaj więcej »

Last edited 11 miesięcy temu by Pabianiczanka

też bym coś zasadził albo posadził ale nikt nie chce mi za to zapłacić…

O takie kwiaty trzeba bardzo dbać. Choć jestem totalnie przeciw betonozie to nie popadajmy ze skrajności w skrajność. Ładne trawniczki i drzewka które nie wymagają aż tyle pracy też są super.