Strona główna Aktualności Z miasta Zamkną ul. Kilińskiego, otworzą nowe ronda

Zamkną ul. Kilińskiego, otworzą nowe ronda

4

W związku z kolejnym etapem rozbudowy DW 485 w Pabianicach, w najbliższy poniedziałek – 27.04.2020 ok. godz. 13.00, planowane jest zamknięcie ulicy Kilińskiego na odcinku około 50 metrów w rejonie rzeki Pabianki.

To jednak nie wszystkie zmiany na drodze wojewódzkiej nr 485.
– Na na ulicy Kilińskiego i Jutrzkowickiej, od ulicy Grota-Roweckiego do ulicy Świetlickiego wprowadzony zostanie ruchu jednokierunkowy (kierunek Pabianice – Bełchatów) – poinformował dziś Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Objazd od strony Pabianic do Bełchatowa, poprowadzony będzie ulicami: Zamkowa – Stary Rynek – Warszawska – 3 Maja – 20 Stycznia – Nawrockiego – Świetlickiego do ulicy Jutrzkowickiej.

Objazd od strony Bełchatowa do skrzyżowania Kilińskiego/Zamkowa, poprowadzony będzie ulicami: Świetlickiego – Nawrockiego – 20 Stycznia – 3 Maja – Warszawska – Stary Rynek – Zamkowa.

W związku ze zmianami będziemy mogli korzystać z ronda na ul. Świetlickiego (w stronę Bugaju) oraz z ronda przy Pabian Medzie w stronę Moniuszki. Autobusy pojadą ul. Mariańską.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Słowo „rozbudowa” raczej zostało błędnie użyte, sugeruje ono powiększenie czegoś. Patrząc po tym co już zrobili bardziej adekwatnym słowem byłoby „wyburzenie”. Wysepka przez środek jak rolwagę wyprzedzić, woźnica nawet jakby na głowie stanął nie miałby prawa zachować się zgodnie z przepisami. Zielonka jak okiem sięgnąć jak tam będzie można zaparkować 1 listopada. Już Karniszewicka jest szersza od wojewódzkiej koło stacji gaz. Rozumiem że władza przekręca wyrazy dla public relations, ale pan, jak sądzę nieżalny dziennikarz, używałby właściwych wyrazów Panie Przemku. To co zrobili z postępem nie ma nic wspólnego, nawet koło rozbudowy to nie leżało. Cała Kilińskiego i Jutrzkowicka, może… Czytaj więcej »

To taka moda z Łodzi, tam też ul. Kilińskiego po remoncie stała się bezużyteczna. Wieczne korki, stoją auta, stoją tramwaje, stoją karetki, stoi policja. Mieszkańcy się wkurzają, a przedsiębiorcy uciekają. A szkoda, bo w Pabianicach wystarczyło zrobić ronda na newralgicznych skrzyżowaniach (Moniuszki, przy pływalni), a resztę odnowić i byłoby naprawdę ładnie, praktycznie i bezpiecznie.

Zawsze myślałem, że aby móc tworzyć, budować, projektować drogi to trzeba skończy studia i zdobyć doświadczenie. Akurat na przykładzie tej drogi to ma miejsce. Każdy uczy się na błędach, szkoda tylko że w naszym mieście.

Papier wszystko przyjmie a za dwa lata remont.
Projektant się nie popisał