Strona główna Dzieje się „Królewskie ogrody” mają być wizytówką regionu

„Królewskie ogrody” mają być wizytówką regionu

41
Rodzinne spacery i kameralne imprezy wśród tysięcy kwiatów. Rodzina Furmanów szykuje ogród, który ma przyciągnąć turystów z całej Polski.  

Ogrody powstają na granicy Pabianic i Ksawerowa, po obu stronach ulicy Widzewskiej. Efekty prac widać już po stronie ksawerowskiej jadąc ulica Partyzancką w stronę Łodzi. Druga część (ta pabianicka) powstaje po południowej stronie ulicy Widzewskiej i nie jest widoczna na zamieszczonym materiale wideo.

– W Polsce nie mamy królów, ale robimy królewskie ogrody – mówi Andrzej Furman, który nie kryje dumy z powstającego projektu.

Ogrody mają być gotowe w czerwcu tego roku, ale otwarcie będzie uwarunkowane stanem epidemicznym w Polsce. Jak powiedział Andrzej Furman, budowa tego miejsca to projekt komercyjny, który musi na siebie zarabiać. Oznacza to, że wejście do ogrodów będzie płatne.

– Mamy już zakontraktowanego artystę na otwarcie. Będzie to kameralny koncert. Mam nadzieję, że wkrótce podamy termin – mówi właściciel.

Andrzej Furman nie kryje nadziei, że nowe miejsce na mapie Pabianic i Ksawerowa będzie nieoficjalną częścią Horticultural Expo 2024, czyli tzw. Zielonego Expo, które planowane jest w Łodzi.

 

REKLAMA
Poprzedni artykułBoczne boisko Włókniarza prawie gotowe
Następny artykułZamkną ul. Kilińskiego, otworzą nowe ronda
Subskrybuj
Powiadom o
41 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

roslinki na jego cukierkach beda rosly ?

Ok dobry on jest. Wiem, że to ich pieniądze i nigdy nie zagląda się komuś do kieszeni, ale Pan Furman ktorego majątek jest wyceniany na 1.900.000.000 złotych zrobił przy ruchliwej drodze skwerek/ ogródek/ co nazywa „Królewskie” Ogrody i chce pobierać opłaty za wejście. Pomijam „rozmach” bo myślę, że Pan Furman ma Garaż większy niż ten skwer. Mam nadzieję, że to opłaty będę symboliczne na poziomie 3 zł od osoby tylko po to by ludzie nie niszczyli, bo ten Pan mógłby kupić zbudować taki ogród wielkości Bugaju i nawet jego pra-pra-wnuki by finansowo nie odczuły, że nie pobierał on opłat za… Czytaj więcej »

No i co w związku z tym ?

We Wrocławiu ogród japoński jest przepiękny, większy i opłata jest właśnie symboliczna. Niech Pan Furman buduje ten ogród, to zrobi sie reklama dla ogrodów japońskich oraz ogrodu botanicznego, które będą tańsze 🙂

Ludzie po co i komu potrzebne te cyfry. Przecież jeżeli nie chcecie wchodzić do parku to nie musicie. Można odwiedzić miejskie parki darmowe.Człowiek zrobił coś fajnego z gównianego nieużytku i powinno to wszystkich cieszyć. Ogród to pasja, którą niestety nie każdy posiada i jest w stanie zrozumieć. Nie powstało tam np. centrum handlowe w formie jakiegoś ohydnego budynku tylko przepiękny ogród, którego utrzymanie kosztuje.

Pomysł dobry, ale mam pytanie: Jeśli będzie susza oraz zakaz podlewania ogródków, to w jaki sposób ten problem będzie rozwiązany?

Nawodnienie ukryte w ziemi

tak samo jak „budowa” tego królewskiego skwerku podczas zakazu poruszania się bez potrzeby, prze ludzi bez masek pracujących wspólnie w 5 osobowych grupkach (przynajmniej tylu zauważyłem jadąc ostatnio drogą)

Mam działkę w kwiatach większą niż ten skwerek za który ktoś będzie kazał sobie zapłacić za wejście. Wolę zapłacić ze zwiedzanie chińskich ogrodów we Wrocławiu , czy botaniczny w Łodzi, niż tego skwerka.
PS. Mieszkańcy okolicy są „wdzięczni” za zamknięcie przejezdnego odcinka jezdni. Zapewne tłumy aut przeszkadzały. Ale jak widzę teraz za opłatą nie będą….

To się nazywa poprawnie łąka, a nie działka w kwiatach. Trza było użyć mózgu, A nie teraz zazdrościć, że ktoś robi za swoje i chce za to opłatę. Pretensje to nie do Furmana za to, że ma tylko do prezydenta za to, że ma a nic nie potrafi zrobić

Przecież napisałem że mam większy ogród! a łąki, tak mam jeszcze 5 pól z łąkami. żadnej zazdrości tu nie wykazałem, tylko żenadę z próby wyłudzenia złotówki za „coś” zwykłego. Ciekawe kiedy będą opłaty za wejście do parku słowackiego, czy bulwary.

Tubylec o jakim wyłudzeniu ty piszesz? Ktoś cie zmusza do wejścia? Już nie chwal sie tymi swoimi łąkami (zaraz bedziesz dodawał, że masz tez bmw?). Dodatkowo twoje kwiatki przy ogrodzie Furmana to jak polonez przy mercedesie. Ale zazdrości w tobie…

W jakich godzinach można wchodzić na Twoją działkę w kwiatach?

Luzuj, te ogrody królewskie to przejaw megalomanii, więc luzuj bo „tubylec” dobrze pisze.

wystarczy że mi bydło na pola wchodzi i zostawia butelki po piwie, kupy i prezerwatywy lub podpaski….

a po komu taki ogród? na co to?

Zdania zaczynamy od wielkiej litery. Jak skończysz podstawówkę, to docenisz ogrody, parki itp.

Na studiach używamy akapitów …

By połechtać ego, i obniżyć podatki

😆 a myślałem że ktoś marhew hoduje

Jakoś nie wróżę powodzenia temu pomysłowi bo tyle mamy parków, do których można sobie wejść za darmo, że trzeba mieć za dużo pieniędzy żeby je tu zostawiać.

A ja z chęcią karnet miesięczny kupię jak będzie możliwość!

😂😂😂😂
Cztery strachy na wróble i kilka ławek.
Rzeczywiście po królewsku

Myślę, że większość z Państwa nie docenia skali tego założenia. Z tego co widziałam pracece trwają też po drugiej stronie ul. Widzewskiej, i myślę, że to będzie większa całość. Poza tym niezależnie od skali przedsięwzięcia, jak i głębokości portfela Pana F. miło, gdy ktoś, prywatnie robi cos dla swojego miasta. Jeśli ma Pan większy ogród z kwiatami, czemu tam nie byłam? Aaa no tak, pana ogród, pana pieniądze, pana przyjemność,. Inni niech się kuszą szarych osiedlach, po kolorowej modernizacji gdzie architektem odpowiedzialnym jest Pani Jadzia z księgowości…. A pytanie, po co komu taki ogród… cóż przedszkolaku, a bardziej, dorosły człowieku,… Czytaj więcej »

czemu tam nie byłam? nie dla psa kiełbasa 🙂
nie muszę się tym jakoś dowartościowywać, ze mam. to tylko kawał zieleni. Nie ubliżaj osobie której nie znasz. Nie wiesz czy miałem taki foch na ogród czy włożyłem w to mnóstwo pracy i serca.
PS. właściciele domków z ogrodami ;p pozdrawiają wegetujących blokersów.

To, że masz lepiej sprawia, że jesteś lepszy ?

Brawo!

Oto sługa Furmanowy

Coś mi się zdaje że plany p. Furmana są bardziej dalekosiężne niż ten skwerek, a i kawałek ulicy też się przyda 🙂 …..

Dostanie jak pod wełną

Zupełnie nie rozumiem ludzi. Zawiść , zawiść i zawiść. Ģość chce coś zrobić dla innych i jak zwykle zaczyna się opluwanie pomysłu i pomysłodawcy. Brak słów . Dokładnie było to samo z parkiem Słowackiego. Miał być zakaz wstępu, wielkie opłaty i inne problemy stworzone przez Pana Furmana a dzięki Bogu mija już któryś rok działalności nowego parku i słowa malkontentów się nie sprawdziły. Nie którym brakuje możliwości rozgrabienia elementów wyposażenia parku , zniszczenia co można zniszczyć i obsr…ia co można obsr….ać bo teren jest monitorowany więc po co inni mają mieć fajniej i przyjemniej korzystając z ochłody fontanny no i… Czytaj więcej »

Dobrze mówisz Kamil! Reakcje ludzi są co najmniej smutne.

Za to była prywatna ulica tylko do korzystania dla celow hotelu …

Pomyśl dlaczego park zrewitalizował.Ten człowiek nic nie robi bezinteresownie.

Doskonałe miejsce do odpoczynku, zwłaszcza ten kojący szum i zapach spalin od pobliskiej drogi, ale z okna jadącego auta miło popatrzeć.

„KRÓLEWSKIE OGRODY” toż to „czeski film”. Przykład megalomani na skwerku przed swoja chałupa.

Jeszcze nie zrobiony, jeszcze nie wiadomo ile wyniesie opłata a już wszyscy krytykują! A bardzo dobrze, że coś takiego robi. To jest człowiek który sam z siebie inwestuje w tutejszy region.

Dokładnie, nawet jeśli komuś jest ten ogród obojętny i nie będzie korzystał to niech weźmie pod uwagę fakt że być może do tego ogrodu będą przyjeżdżać ludzie z okolic (jak w Rogowie) i wydawać kasę w regionie co jest korzystne dla wszystkich bo tworzą się miejsca pracy w lokalnych biznesach. Np. może ktoś przez ciekawość nasze miasto zwiedzi i np. w restauracji coś zje.

Najczęściej zje w hotelu wełna
Raczej nie wyda pieniędzy w sdhu

jak sie płaci ludziom po 3 brutto w aflofarmie to mozna wydawac kaske