Strona główna Aktualności Z miasta Zamkną nam dwa przejazdy kolejowe

Zamkną nam dwa przejazdy kolejowe

2
Nie ustają prace przy przebudowie linii kolejowej nr 14 między Łodzią Kaliską i Zduńską Wolą. Z powodu prac, które zaplanowano we wrześniu i w październiku ważne zmiany w ruchu czekają mieszkańców Pabianic.

Chodzi o zamknięcie dwóch przejazdów kolejowych. Jako pierwszy nie będzie przejezdny ten przy ulicy Torowej. Od kiedy? Prawdopodobnie od 9 września, przez co najmniej dwa tygodnie.

Później, bo 23 września ma zostać zamknięty przejazd kolejowy przy ul. Wspólnej. Wyłączenie go z użytkowania również potrwa minimum 14 dni.

W związku z zamknięciem przejazdu przy ul. Torowej autobusy linii 260 i 262 będą jeździły objazdami, czyli ulicami Wspólną i Karniszewicką do Torowej, a dalej swoją trasą.

REKLAMA
Poprzedni artykułMiał pierwszeństwo. Ma zniszczone auto
Następny artykułNowy sezon, nowe nadzieje. Kto zatriumfuje w derbach Pabianic?
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Dobrze że udało się zorganizować zamknięcie we wrześniu, ponieważ gwarantuje to ogromne korki na pozostałych przejazdach. Remont w lipcu/sierpniu nie przyniósłby aż tak dużych zatorów 🙁 A tak bez złośliwości to cieszę się z tego całego remontu, tylko podejrzewam, że skoro ekipa remontowa od dawna pracuje, to można było wykonać przejazdy w wakacje…

Przejazdy kolejowe będą zamknięte dla ruchu kołowego, a co pieszym? Bo nie wyobrażam sobie jak przy zamknięciu przejazdu na Torowej, pierwszaki idące do szkoły „idą objazdem” na przejazd przy Wspólnej lub Klimkowizna. Jak to mądre głowy widzą?