Strona główna Aktualności Z miasta Zakończono budowę hali przy PTC i SP13

Zakończono budowę hali przy PTC i SP13

16

Z 4-miesięcznym opóźnieniem zakończyła się budowa hali sportowej przy ul. Grabowej. Obiekt kosztował więcej niż zakładał początkowy kontrakt. 

Prezydent Pabianic pochwalił się dziś najnowszą inwestycją. To nowoczesna hala sportowa, która przeznaczona zostanie dla uczniów okolicznych szkół podstawowych, młodzieżowych drużyn pabianickich klubów sportowych i grup komercyjnych.

Wymiary hali pozwoliły na wyznaczenie pełnowymiarowych boisk do piłki ręcznej, futsalu, koszykówki, siatkówki i badmintona. Nawierzchnia podłogi sportowej spełnia wymogi organizacji zawodów. Są cztery szatnie i pełne zaplecze sanitarne. Obiekt przystosowany dla osób niepełnosprawnych.
Dodatkowo z budżetu miasta zostanie dokupione nagłośnienie, mobilne trybuny i dwie elektroniczne tablice wyników sportowych.

Choć początkowo hala miała kosztować 5,9 mln złotych, ostateczna kwota wynosi 8,2 mln złotych. Jak tłumaczy rzecznik prasowy prezydenta Pabianic, wzrost kosztów spowodowany był podwyżką materiałów budowlanych, ale także rozszerzonym w trakcie zakresem prac, mi.in. zwiększonym metrażem obiektu. Środki na tę inwestycję pochodziły z budżetu miasta oraz ze źródeł zewnętrznych, tj.  RFIL oraz Sportowej Polski – Programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – edycja 2022.

Dodatkowo w ramach tej inwestycji przebudowana zostanie ulica Grabowa, gdzie powstaną miejsca parkingowe dla użytkowników hali. W planach jest budowa mniejszej hali przeznaczonej głównie dla sportów walki.

Wszystko wskazuje na to, że pierwsze grupy wejdą na halę w drugiej połowie marca.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Kogoś poniosło z parkietem. Jest tak czytelny jak nowy ład.

kto robił odbiór?

Stewie Wonder, jak większosc w Pabianicach🤬

No i Super 👍

Może nie najtaniej, ale jako tako

No chyba jednak wyposażenie najtańsze. Nowa inwestycja – a tu najtańsze umywalki, zwykłe baterie (powinny być oszczędzające na ruch) i zasłonka w prysznicu. Nie żebym się czepiała – lepsze takie niż żadne, ale po nowej inwestycji spodziewałabym się ciekawszych rozwiązań.

Sypnęli się z budżetem o prawie 40%

A teraz koniec kadzenia.
Pierwszy przetarg zakładał budowę obu hal, także tej dla sportów walki. Brakło kasy, więc zaproponowano opcję taniej. OK. Tylko wykonawca i tak zrobił UM w ….uja bo zażądał więcej kasy.

Chyba, że tak miało być….
Czyli mieliśmy mieć halę mniejszą i dzięki temu tańszą, a mamy mniejszą, w tej samej cenie.

Coś pominąłem?

Hurrrrrra! Niech żyje Grzegorz I Wielki.

Specjalnie dla ~ critters, wszyscy razem, z całych sił: Jarosław, Jaroslaw, Jarosław…..

👍😁😁😁😁😁😁

To ile tych hal miało być? Parking + nowoczesna łazienka też. Odwalili plan minimum a i tak braklo cash. Jest odbiór? Spełnia warunki bezpieczeństwa? Prysznice bez zasłonek? Parkiet pomazany hektolitrami gumy. WTF?

Bez jakich zasłonek? Nowa wisi zapakowana jeszcze. A parkiet jest specjalnie gumowany, aby dzieci się nie pozabijały. Można krytykować, ale to już przegięcie..

Halina – zasłonka wisi złożona -jeszcze nie założyli. Ale i tak uważam, że to obciach w takiej nowej inwestycji zasłonki wieszać. I o co chodzi z tym brodzikiem? Przecież i tak gołą stopą nikt tam nie wejdzie, a od klapków to on będzie do wywalenia bardzo szybko. Poza tym ścianki bez płytek, które w szybkim czasie zgniją, no chyba że są z jakiegoś plastiku odpornego na wodę i detergenty. Jak mnie wkurza takie durne wydawanie pieniędzy. Ważne, że ładnie jest na otwarciu, a że niepraktycznie, to już nie istotne. Prezydent cyknie sobie fotę, a później nikt już się nie będzie… Czytaj więcej »

Last edited 1 miesiąc temu by Toya

Jak to się pochwalił ?? sam zbudował za własne środki ?

z kielnią latał

Miały być 2 hale … jest jedna ale w cenie prawie dwóch … i kasa się zgadza i wszyscy zadowoleni.