Strona główna Dzieje się Zainaugurowano festiwal Polka 2022. Impreza trwa do niedzieli

Zainaugurowano festiwal Polka 2022. Impreza trwa do niedzieli

1
Po przerwie spowodowanej pandemią do naszego powiatu wrócił Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny Polka. Koncert inauguracyjny odbył się w piątek w Miejskim Ośrodku Kultury.

Na scenie zaprezentowało się 6 zespołów tanecznych: z Polski (Bychlewianka), Kenii, Indii, Hiszpanii, Rumunii i Meksyku. Co ciekawe, zespół z Ameryki z powodu problemów logistycznych leciał do nas aż 3 dni.

Tancerzy będziemy mogli zobaczyć jeszcze przez cały weekend. W piątek zaprezentują się w Bychlewie. Na godzinę 16.00 zaplanowano korowód, godzinę później koncert na stadionie, a o 20.00 potańcówkę pod gwiazdami. Niestety, plany organizatorów może pokrzyżować pogoda, bowiem meteorolodzy zapowiadają na godziny popołudniowe gwałtowne burze. Najlepiej śledzić stronę festiwalu, gdzie organizatorzy będą informować o sytuacji na bieżąco.

Na sobotę zaplanowano natomiast imprezę w Konstantynowie Łódzkim. Tam o godz. 15.00 ruszy barwny korowód, który przejdzie z pl. Kościuszki do parku przy pl. Wolności. O 16.00 odbędzie się koncert. W niedzielę w Lutomiersku o godzinie 16.00 będzie ostatni koncert.

 

REKLAMA
Poprzedni artykułMamy najwyższy stopień ostrzeżenia meteorologicznego. Będzie niebezpiecznie
Następny artykułTermin składania deklaracji został wydłużony, jednak nie wiadomo do kiedy
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Nasza bychlewianka brzmi nie za bardzo 🤣