Strona główna Aktualności Termin składania deklaracji został wydłużony, jednak nie wiadomo do kiedy

Termin składania deklaracji został wydłużony, jednak nie wiadomo do kiedy

12
Mimo, iż oficjalnie wczoraj minął termin składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków dotyczącej źródła ogrzewania budynku, okazuje się, że Główny Urząd Nadzoru Budowlanego daje szansę tym, którzy z różnych przyczyn nie dopełnili tego obowiązku.

Komunikat na stronie GUNB brzmi:

„Mija ustawowy termin – 30 czerwca 2022 r. – do którego właściciele i zarządcy budynków mieszkalnych i niemieszkalnych składali deklaracje o źródłach ciepła. Jeśli jednak wskutek roztargnienia nie złożyłeś deklaracji, nie martw się tym, w dalszym ciągu  deklarację możesz złożyć w systemie na stronie ceeb.gov.pl albo przekazać ją do swojego urzędu gminy tak jak dotychczas. Brak wypełnienia tego obowiązku ustawowego nie spowoduje automatycznego nałożenia kary na tych, którzy o tym zapomnieli. Zatem nie czekaj dłużej złóż szybko deklarację do CEEB.

Nie wiadomo oczywiście ile osób nie złożyło deklaracji faktycznie przez roztargnienie, a ile nie zrobiło tego celowo, ale faktem jest, iż liczby nie są do końca miarodajne, gdyż dużo osób złożyło deklaracje w formie papierowej, a w tym przypadku urzędnicy maja 6 miesięcy na wprowadzenie ich do systemu CEEB.

Według oficjalnych danych w Pabianicach na 9358 adresów złożono 7806 deklaracji. Oto zestawienie z podziałem na źródła ciepła:

paliwo stałe (węgiel) – 3778

kocioł gazowy – 3053

węgiel i pochodne – 2469

ogrzewanie elektryczne – 2405

paliwo 3 klasy i poniżej – 1981

miejska sieć ciepłownicza – 723

paliwo klasy 4, 5 i ekoprojekt – 704

pompy ciepła – 275

kolektory słoneczne – 105,

drewno – 621

pelet – 223,

Na 30 czerwca poziom wypełnienia bazy CEEB wynosił 83,4 proc.

W przypadku Pabianic deklarację można przesłać lub złożyć w punkcie konsultacyjnym w Urzędzie Miejskim przy ul. św. Jana 4 pok. 20 lub w formie elektronicznej tutaj

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

A kiedy ruszy grzanie w Blokach bo trochę zimno ?

Jak nazbierają odpowiednią ilość chrustu 💩

Niektórzy grzeją co weekend %%%

Przedłużają bo chcą wiedzieć o nas wszystko. A Polak już nie taki głupi.
To zgłoś tamto zgłoś i tylko wiecej info i wiecej. Ktos w tym państwie jest dobrze je.nięty

Czujesz się prześladowany? Chcą wiedzieć o tobie wszystko? Urządzenie, z którego napisałeś ten komentarz wie o tobie dwieście razy więcej niż zawiera ta deklaracja. Nie pomyślałeś o tym?

Nie znam się ale czy jest na to jakiś paragraf RODO?

Fakt. Nie znasz się 😁

UWAGA! NIE SŁUCHAJCIE TYCH BZDUR!! NIE MA ŻADNEGO OBOWIĄZKU KOLEJNEGO SPISU INWIGILACYJNEGO!!! Wczytajcie się w ustawę i przestancie ulegać masonom!

W którą ustawę? Podaj przepisy.

Tę o źródłach ciepła i komunikat ministra. Jest napisane jak byk, że obowiązek zgłoszenia mają osoby, które eksploatowały źródło ciepła W DNIU 30 marca 2021 r. :)))) „Prawo” to prawo. TAK JEST NAPISANE. Sprawdź sam. Ja akurat w tym dniu nie eksploatowałem i niech mi udowodnią, że było inaczej. Eh ludzie, robią was jak chcą, a wy grzecznie w zębach jak niewolnicy zanosicie im co chcą
Art. 15 ust. 1 Ust. o centralnej ewidencji emisyjności budynków…. itd

Last edited 4 miesięcy temu by Raul

Art. 15. 1. Wniosek o przyznanie premii kompensacyjnej składa się wraz z wnioskiem o przyznanie premii remontowej, z zastrzeżeniem ust. 4.
Chyba coś pomyliłeś. Albo dałeś się oszukać mądrusiom z internetu.

Czy masoni to jest to samo, co reptilianie?