Strona główna Sport Piłka nożna Zadanie w połowie wykonane

Zadanie w połowie wykonane

0

Na pożegnanie z piłkarską jesienią Włókniarz wysoko pokonał na wyjeździe KKS Koluszki i na półmetku sezonu zajmuje pierwsze miejsce w tabeli.

KKS Koluszki – Włókniarz Pabianice 1:5 (0:1)

Bramki dla Włókniarza: Mateusz Klimek 25. min, Artur Kulik 50. i 51. min, Patryk Olszewski 70. min i 85. min.

Do przerwy „zieloni” skromnie prowadzili po golu Mateusza Klimka i nic nie zapowiadało pogromu. W drugich czterdziestu pięciu minutach lider rozwiązał jednak worek z bramkami. Strzelanie po przerwie rozpoczął Artur Kulik trafiając głową, a kilkadziesiąt sekund później ten sam zawodnik ponownie wpisał się na listę strzelców. Przy obu golach Kulika asystował jego partner z linii ataku – Patryk Olszewski.

Dwadzieścia minut przed końcem na 4:1 podwyższył sam Olszewski wykorzystując prostopadłe podanie wracającego po przerwie Davida Złowodzkiego. Ten sam zawodnik w końcówce trafił po raz drugi. W doliczonym czasie gry bramkę honorową zdobyli gospodarze. Wynik mógł być nawet wyższy, bo „Ucho” ostemplował także słupek.

Włókniarz: Rzeźniczak – Piotrowski, Rutkowski, Olejnik (46. min, Rudzki) – Klimek, Seliwiorstow, Gorący, Kacprzyk (45. min, Złowodzki), Stępiński (65. min, Grzejdziak) – Olszewski, Kulik (60. min, Sumera).