Strona główna Dzieje się Sport Zacięta walka o mistrzostwo (ZDJĘCIA)

Zacięta walka o mistrzostwo (ZDJĘCIA)

0

Za nami  trzeci, a jednocześnie ostatni z ligowego cyklu Zimowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Pabianic. Zwycięzcą została drużyna z Lutomierska.

 

W ostatnim turnieju wystąpiło się 16 drużyn, które tym razem, biorąc pod uwagę dotychczas zdobyte w lidze punkty, podzielone zostały na 2 grupy mistrzowskie A i B walczące o zwycięstwo w lidze i najwyższe lokaty (zespoły, który zajmowały do tej pory w tabeli miejsca 1 – 6) oraz 3 grupy C, D i E dla drużyn z miejsc 7 – 16, walczące o jak największą ilość punktów i gwarancję występu w następnej edycji ligi.

W grupach C, D i E drużyny, które najlepiej zagrały i zdobyły kolejne punkty w ligowej to: Rydzyny, 5 +jeden, Straż Pożarna, Dzielni i Niedzielni, Wszystko Jedno oraz Bliżej Nieokreśleni.

W grupach mistrzowskich toczyły się natomiast, wielokrotnie bardzo emocjonujące, pojedynki o jak najwyższą lokatę w ligowej tabeli i zwycięstwo w turnieju i lidze. W grupie A obydwa swoje mecze wygrał dotychczasowy lider tabeli drużyna ADS Lutomiersk, choć nie przyszło im to łatwo. Drużyny Absolwentów SP14 i Floyd postawiły znaczący opór faworytom. Drugim półfinalistom z tej grupy okazali się Absolwenci SP14, którzy po wyrównanym spotkaniu pokonali Floyda. Mecze w grupie B to były w niektórych przypadkach prawdziwe dreszczowce. Najpierw Energia (dotychczasowy wicelider) po tie-breaku pokonała Juniora Piątkowisko, a następnie już 2-0 wygrała z zespołem LUPI, zapewniając sobie tym samym wyjście do półfinału. Obserwatorzy turnieju uznawali, że drugim półfinalistom powinien z łatwością zostać Junior, jednak drużyna LUPI postawiła bardzo wysoko poprzeczkę i niespodziewanie w drugim secie doprowadziła do tie-breaka, w którym to dopiero Juniorowi udało się wygrać i awansować z drugiego miejsca do półfinału.

Tym samym pary półfinałowe utworzyły ADS Lutomiersk i Junior Piątkowisko oraz Energia Pabianice i Absolwenci SP14.

 

Mecz pomiędzy Lutomierskiem i Juniorem stał zarówno na dość wysokim poziomie sportowym, jak i  obfitował w niezwykłe emocje i zwroty sytuacji na boisku. Szczególnie końcówki setów były wyjątkowo wyrównane i emocjonujące, o czym może świadczyć fakt, że ten mecz był najdłuższym czasowo meczem rozgrywanym podczas wszystkich meczów w całej lidze. Losy spotkania rozstrzygnęły się w tie-breaku, a w nim minimalnie lepsi okazali się zawodnicy ADS Lutomiersk, choć trzeba przyznać, że przy odrobinie szczęścia dla Juniora losy spotkania mogłyby się potoczyć inaczej. W drugim półfinale Absolwenci SP14 walczyli jak mogli z młodszymi kolegami z Energii Pabianice, ale pomimo wyrównanego, szczególnie drugiego seta, ulegli 2-0, tym samym Energia zasłużenie awansowała do finału.

Finał to prawdziwa wisienka na torcie, biorąc pod uwagę wszystkie mecze ligowe i turniejowe w Zimowej Lidze Piłki Siatkowej. W tym meczu obydwie drużyny udowodniły, że nie przez przypadek walczą o zwycięstwo w całej lidze. Jak można było się spodziewać mecz obfitował w wiele naprawdę bardzo dobrych ataków, bloków i asów serwisowych. Zawodnicy wspinali się na wyżyny swoich umiejętności. Jak przystało na finał, mecz był bardzo wyrównany, dwa pierwsze sety, po emocjonujących końcówkach dały remis 1-1, więc i tym razem musiał decydować tie-break. W nim walka toczyła się niemal punkt za punkt, z lekkim wskazaniem na drużynę z Lutomierska, która ostatecznie po długiej walce wydarła zwycięstwo. Mecz był tak długi, że tie-break wspólnie z kibicami siatkarskimi oglądali już również piłkarze ręczni Pabiksu, którzy zaraz po meczu finałowym rozpoczynali swój mecz ligowy.

Podsumowując całe zmagania siatkarskie w lidze zwyciężyła drużyna ADS Lutomiersk, która była z perspektywy wszystkich meczów zespołem zasługującym na to zwycięstwo. Drugie miejsce przypadło świetnie grającej Energii Pabianice, która wygrała drugi turniej, a w trzecim do zwycięstwa w całej lidze zabrakło im kilka decydujących punktów. Trzecie miejsce w całej lidze zajęli siatkarze Juniora Piątkowisko, którzy za każdym razem toczyli bardzo wyrównane pojedynki z mistrzem i wicemistrzem ligi. Jak słusznie stwierdził sam kapitan Juniora, do wyższej lokaty zabrakło im po prostu trochę siatkarskiego szczęścia.

Nagrody najlepszym drużynom wręczał Prezydent Miasta Pabianic Grzegorz Mackiewicz, od którego puchar  Zimowej Ligi Piłki Siatkowej odebrali zawodnicy ADS Lutomiersk. Turniej organizowany został przez Urząd Miejski w Pabianicach oraz UKS „Animator”.

Kolejna Zimowa Liga Piłki Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Pabianic na pewno w przyszłą zimę, a więc już pod koniec tego roku. A wcześniej, ze względu na tak duże zainteresowanie i chęci występujących drużyn, być może także inne turnieje siatkarskie wiosną i jesienią.

Końcowa tabela Zimowej Ligi Piłki Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Pabianic:

Miejsca 1 – 6 (grupy mistrzowskie):

ADS Lutomiersk 29 pkt

Energia Pabianice 27 pkt

Junior Piątkowisko 22 pkt

Absolwenci SP14  19 pkt

LUPI 12 pkt

Floyd 9 pkt

Miejsca 7 – 16: (drużyny walczące o udział w kolejnej edycji ligi)

Wszystko Jedno 13 pkt

Straż Pożarna 13 pkt

Rydzyny 13 pkt

5 + jeden 12 pkt

Jutrzenka Bychlew 7 pkt

Dzielni i Niedzielni 7 pkt

Bliżej Nieokreśleni 4 pkt

II LO 0 pkt

ZHP Pabianice 0 pkt

Dobrońskie Wilki 0 pkt

relacja: Łukasz Stencel

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments