Strona główna Aktualności Z miasta Zabrakło ponad 500 tysięcy. Inwestycja pod znakiem zapytania

Zabrakło ponad 500 tysięcy. Inwestycja pod znakiem zapytania

8
Magistrat otworzył dziś oferty, jakie wpłynęły w drugim przetargu na przebudowę przejść dla pieszych. Brakuje ponad pół miliona złotych, toteż przedsięwzięcie stanęło pod znakiem zapytania. 

Urzędnicy znów nie mają powodów do zadowolenia, bo tak, jak poprzednio oczekiwania finansowe firmy z Łodzi, która jest gotowa zrealizować prace (innej niż za pierwszym razem) odbiegają od kwoty zarezerwowanej na tę inwestycję przez miasto.

Zakładało, że poprawi się dzięki niej bezpieczeństwo na szesnastu przejściach, w sześciu lokalizacjach (na skrzyżowaniach). Wcześniejsze postępowanie pozwoliło wyłonić wykonawcę robót tylko w jednej.

Co z innymi? Przeznaczona na ten cel suma wynosi 1.156.584 zł, tymczasem oferta na wszystkie pozostałe miejsca (łącznie) – 1.684.925 zł, czyli o ponad 528 tys. zł więcej. Największa różnica dotyczy skrzyżowania ulic Bugaj/Świetlickiego/Waltera Jankego, w przypadku którego oferta opiewała na 543.968 zł, natomiast urząd zabezpieczył na nie 325.855 zł.

Jak usłyszeliśmy od prezydenta Grzegorza Mackiewicza, miasto liczyło się z tym, że oferty mogą być droższe, ale o około 20%. Tymczasem wyraźnie rozminęły się z oczekiwaniami.

– Jeszcze nie podjęliśmy decyzji, co dalej. Przeanalizujemy oferty i zastanowimy się, czy zasadne jest dołożenie brakującej kwoty, czy rzeczywiście warto przebudowywać przejścia za taką sumę – mówi prezydent.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Prezydent może nie wie że ceny wszystkiego idą w górę niestety… Usług również! Przetargi… Kto to wymyślił! Nie ważne jak ważne za ile… Za rok remont bo było najtaniej jak się da…

Najtaniej jak się da, a jednak każdy przetarg “przestrzelony” ceną. Dobre, prawda?

Przetargi wymyślono po to, aby uniknąć korupcji. Lecz te zarzuty i tak słyszymy w opinii publicznej od zawsze.

To nie są zarzuty. To są fakty. Nie od dziś wiadomo, że większość przetargów jest ustawiona. Dotyczy to zarówno zamawiających jak i oferujących. Najlepszym przykładem jest przetarg na odbiór odpadów. Startuje jeden lub kilku, ale są tak umówieni, że wiadomo kto wygra. Podzielili się rynkiem i ceny rosną. Jedyny bat to zmiana przepisów lub UOKIK.

Najlepszy to jest remont drogi na Belchatow ,nie wiem czyja to droga ale jakim trzeba być młotem aby robić tam ścieżkę rowerowa ,komu ona ?! Kto pozwala robić takie inwestycje ??
Droga na Rydzyny gdzie młodzież jeździ rowerami do szkoły ,dziura na dziurze ,rozwalone pobocza ,dramat !!! Ogarnijcie się urzędnicy ,młodzież ucieka ,pieniędzy brak,co wy robicie ??!!

skrzyżowanie ulic Bugaj/Świetlickiego/Waltera dobrze radzi sobie bez świateł. po co to zmieniać? zamuli to ruch i spowoduje powstawanie wypadków.

Nieźle, przejście dla pieszych w cenie domu pod miastem.

janusze stawiająnawet taniej, ze śwagrem. Elektryka, hydraulika, wentylacja…zna się na wszystkim. A później płacze na specjalistycznych forach bo włączając czajnik w kuchni pół wsi nie ma prądu.
Ty chyba nie wiesz ile kosztuje dom za miastem i jego utrzymanie

Ja mam pomysł racjonalizatorski, zlikwidować te przejścia, będzie tanio i BEZPIECZNIE, ludzie przechodząc w takich miejscach sami uważają na siebie