Strona główna Aktualności Roboty na drodze nr 485 potrwają dłużej. Objazdy również

Roboty na drodze nr 485 potrwają dłużej. Objazdy również

21
To już pewne: pierwotnie zakładanego terminu zakończenia prac w Jadwininie, na drodze wojewódzkiej nr 485, nie uda się dotrzymać. Objazdami będziemy jeździli dłużej.

Przebudowa liczącego około 800 metrów odcinka, który zaczyna się przed skrzyżowaniem z drogą gminną (w kierunku Bychlewa i Rydzyn) i biegnie w stronę Amazona, ruszyła w drugiej połowie sierpnia.

Roboty obejmują m.in. częściową wymianę konstrukcji jezdni, budowę chodnika, ścieżki rowerowej oraz zatok autobusowych. Będzie też nowe oświetlenie.

Wykonawca inwestycji miał uporać się z nimi w listopadzie, ale wiadomo, że nie zdąży. Na jakim etapie jest to przedsięwzięcie? Jak usłyszeliśmy w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Łodzi, który jest inwestorem, obecnie trwają prace brukarskie (wykończeniowe) oraz przy podbudowie głównego ciągu jezdni. W przyszłym tygodniu jest zaplanowane układanie masy bitumicznej.

Kiedy przebudowywany odcinek drogi wojewódzkiej nr 485 znów stanie się przejezdny?

– Planujemy wznowić ruch możliwie szybko po sfinalizowaniu prac, a te powinny zakończyć się 14 grudnia – poinformowano w ZDW.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
21 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Zupełnie zaskoczenie. Tak na poważnie, to już możecie napisać artykuł o opóźnieniach na zamkowej. Najwyżej dopiszecie potem na którym odcinku. To samo przy innych inwestycjach. Gdyby niespodziewanie tak się stało, że jakaś inwestycje publiczną ukończą wcześniej, to wtedy należałoby przeprowadzić wywiady ze wszystkimi uczestniczącymi w tym cudzie.

Hehe, o opóźnieniach na Zamkowej, poważnie? 😉

Szok, niedowierzanie, konsternacja….

Naprawdę? Nie będzie w terminie? A tak na poważnie. Jak robi ZDW remonty to już mamy zjawiskowy przykład na Kilińskiego i Jutrzkowickiej…

No kto by się spodziewał. Miesiąc temu, zapewniali, że wszystko skończy się w terminie. Miejmy nadzieję, że wójt na przyszły raz będzie pamiętał o ich wiarygodność a służby są gotowe na utrzymanie dróg gminnych . Idzie zima…

Last edited 11 dni temu by Mieszkaniec

Wójt to im może….ZDW zamyka drogi gdzie chce i na ile chce. Kompletnie nie trzymają się terminu czego by nie remontowali.

Ano właśnie, wójt jest od dróg gminnych a to jest droga wojewódzka.

Ale objazdy są na drogach gminnych. I wójt te objazdy opiniował. O to chodzi we wpisie powyżej…

Od kiedy to S8, S14 i DW482 to drogi gminne? A tak jest wyznaczony objazd a że niektórzy kierowcy jeżdżą przez wioski to już inna sprawa.

Opiniował, pewny jesteś? Zresztą co może innego zrobić zamknąć drogę do Terenia, Pawlikowic czy Rydzyn i postawić policję do kontroli, nierealne i nie te kompetencje. Ważne by gmina po remoncie przypilnowała naprawy dróg które jej podlegają.

Last edited 8 dni temu by Aerospace

śmiech na sali 800m tyle czasu…. ten tramwaj też do zaorania… od poczatku wiedziałem… lepiej żeby go nie było…

Ale po takim remoncie na 20 lat starczy a może dłużej.

Kto ten remont wymyślił ,ścieżkę rowerową ,dokąd ona prowadzi ? Jaki trzeba mieć zryty beret żeby robić taką inwestycje ,myśle że niektórzy powinni już odejść ,oddać stołki !
Chociaż hit i tak jest stawianie budynku na lewituje ,qrcze ,order głupoty ktoś powinien dostać

Akurat tylko tych 800m brakowało do połączenia Jadwinina z Pawlikowicami i dalej. Ścieżką rowerową i chodnikiem można dojść lub dojechać do Dłutowa. Dla wielu osób to było ważne. Widać że nie masz pojęcia o czym piszesz. Reasumując na odcinku 12 km z Pabianic brakowało kawałka tych 800m.

Last edited 10 dni temu by Aerospace

Uzupełniając jeżeli mieszkaniec np. Jadwinina musiał iść do ośrodka zdrowia jakiś 800m to 650 metrów szedł bardzo ruchliwą drogą często poboczem pomiędzy jezdnią a rowem bo błocie, podobnie z drogą na cmentarz do kościoła czy sklepu. W okresie jesień- zima to mógł być bardzo często ostatni spacer.

Last edited 10 dni temu by Aerospace

Czy własciciele posesji musieli dopłacac do wjazdów do posesji ?

a jakas kara za niedotrzymanie terminu ?

Nie dostaną: długopisów i okolicznościowego tortu od ZDW i tyle🤣🤣

Last edited 10 dni temu by Aerospace

Przypominam, że zbliża się zima. Pewnie 14 grudnia też nie będzie końca z uwagi na pogodę. I tak do wiosny…

Teoretycznie od 15 grudnia do 15 marca prac remontowo – drogowych nie ma.

Mnie to j…ale bede tak dlugo chodził do gminy az naprawia jezdnie w pawlikowicach jak nie to im wyjebe dziury w jezdni pod urzedem