Strona główna Aktualności Komunikacja Zabrakło miejsca w Z41. „Test” na krótki autobus oblany

Zabrakło miejsca w Z41. „Test” na krótki autobus oblany

7
Podczas remontu torowiska linię Z41 na odcinku pabianickim obsługiwać będzie MZK dysponujący jedynie krótkimi autobusami. W godzinach szczytu może zabraknąć miejsca dla pasażerów.

Od 1 grudnia ma zostać uruchomiona komunikacja zastępcza na trasie tramwaju 41. Okazuje się, że odcinek pabianicki obsługiwać będzie nasz Miejski Zakład Komunikacyjny, w którego taborze nie ma długich, przegubowych autobusów.

Jak będzie wyglądała poranna podróż do Łodzi? 
Pasażerowie mogli przekonać się dziś przed godziną 8.00, kiedy na trasę puszczono krótki autobus zastępczy z MPK Łódź – Mercedes Benz 628 CONECTO o długości 12 metrów. Miejsca w pojeździe zabrakło już na przystanku Warszawska-Nawrockiego.

AKTUALIZACJA: urzędnicy tłumaczą, że do autobusu próbowali wejść pasażerowie z dwóch tramwajów, które zostały zatrzymane na ul. Zamkowej. Na realny test krótkiego autobusu musimy poczekać do grudnia.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

To było do przewidzenia. Ludzie będą brali taxi i rachunek niech płaci mzk lub miasto skoro chcą zrobić takie piekło mieszkańcom. A za rachunek mzk będzie musiało zwrócić jeśli nie potrafi zapewnić godnego transportu. Nie wiem po co w ogóle biorą się za obsługę tej linii jeśli nie ma kierowców i odpowiednich pojazdów. Porażka! A cięcia w miejskich liniach maja być bo za tramwaj mamy jeździć? Kto tam w ogóle myśli w tym urzędzie?

Przedłużyć w godzinach szczytu linię numer 3 do miejsca przesiadki na tramwaj. Będzie to alternatywa dla Z41, szczególnie dla ludzi z Bugaju i dla tych wszystkich osób chcących dostać się do tramwaju ze Starówki. To samo można zrobić z linią 265 aby odciążyć okolice SDH. W innym przypadku będą bardzo nerwowe chwile dla wszystkich w mieście, począwszy od zwykłych mieszkńców, skończywszy na rządzących miastem.

Pan prezydent i Pan Rąkowski mają to w poważaniu, oni mają pracę na miejscu i jadą sobie do pracy autkem, mijając zapchany autobus. Panowie, w końcu utrzymujemy was my – obywatele. Zróbcie coś z tym, ludzie spóźnili się do pracy i na zajęcia!!!! Mały autobus jest żadnym pomysłem.

krótki autobus??!! miał zastąpić dwa pękate wagony, noga w nogę? podczas remontu trakcji jeździł przegubowy autobus który był pełny jeszcze bez studentów i uczniów (bo było lato). może malucha na próbę puścić?

Remont trakcji skończył się w październiku czy listopadzie, więc uczniowie i studenci już byli. Nawet wypełnionym przegubowym jechało się lepiej niż wypełnionym 41.

Zobaczymy co się będzie działo od grudnia gdy mzk będzie jeździło tymi wypierdkami małymi za tramwaj. Ciekawe kto odpowie za taką głupotę gdy połowa ludzi nie dojedzie do pracy, uczelni?!

Jak można zastąpić tramwaj składający się z 2 wagonów, jednym krótkim autobusem!? Czy ktoś pomyślał, zanim wpadł na ten najgłupszy w dziejach miasta pomysł??? Już teraz w godzinach szczytu 1 jest przepełniona i zawsze opóźniona, a co dopiero taki autobus za tramwaj! Absurd! Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie. Liczę na to, że ktoś w końcu pomyśli jakie piekło gotuje pasażerom! Do tego czytałem gdzieś, że mają być gwarantowane przesiadki z autobusu na tramwaj. Urzędnicy, czy Wy naprawdę myślicie, że to się uda? Autobus do którego na siłę będą upychali się ludzie, będzie łapał opóźnienia na każdym przystanku. Nie… Czytaj więcej »