Strona główna Na sygnale Kryminalne Zabalował na wolności i wrócił za kraty

Zabalował na wolności i wrócił za kraty

4
39-latek jechał autem mając w organizmie 3 promile alkoholu i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Policjanci zatrzymali go, gdy spał na tylnej kanapie Toyoty. Został zatrzymany. 

Do kuriozalnej sytuacji doszło 20 marca około godziny 17.30. Wtedy dyżurny z Komisariatu Policji w Konstantynowie Łódzkim otrzymał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierującego. Świadek widział jak kierujący przyjechał samochodem, wysiadł z niego i po chwili wrócił, aby zasnąć na tylnej kanapie. Do zdarzenia miało dojść na ulicy Kolejowej w Konstantynowie Łódzkim.

– Kiedy policjanci przyjechali na miejsce mężczyzna spał na tylnym siedzeniu Toyoty. Szybko potwierdziła się treść zgłoszenia. 39-latek był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie niemal 3 promile alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że mężczyzna zlekceważył dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i usiadł za kierownicą pomimo braku prawa jazdy – mówi sierż. sztab. Agnieszka Jachimek z pabianickiej policji.

Co więcej, 14 marca 2023 roku mieszkaniec gminy Pabianice opuścił więzienie, a 20 marca został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu zostały mu przedstawione zarzuty za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, niestosowanie się do postanowień sądu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na fakt, że działał w warunkach recydywy sąd może podwyższyć wymiar kary.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Oj, widać te 3 promile na zdjęciu xD Postawa ciała pt. „Dawaj Stachu rozchodniaczka”.

… i do tego jeszcze trzyma aresztanta xD

Gacie pełne…

Te mundury jakieś takie mało ekskluzywne, obuwie… może ktoś by coś pomyślał o nowej kolekcji?