Strona główna Sport Piłka ręczna Z Trójką jak przed rokiem

Z Trójką jak przed rokiem

0

Pabianiczanie pod wodzą nowego trenera Adama Jędraszczyka ulegli w Ostrołęce tamtejszej Trójce 26:32, czyli w niemal identycznym stosunku jak w poprzednim sezonie. Wówczas przegrali w Ostrołęce 25:31.

Przez całą pierwszą połowę obie drużyny prowadziły wyrównany bój. Co prawda w 5. min gospodarze prowadzili 3:1, ale po kolejnych dziesięciu minutach role się odwróciły i to Pabiks prowadził 7:5. Chwilę później rywale wyrównali i do końca pierwszej odsłony mecz toczył się niemal bramka za bramkę. W samej końcówce Trójka odskoczyła na trzy bramki, ale udało się jeszcze zmniejszyć rozmiary prowadzenia rywali przed syreną końcową i do przerwy było 16:14 dla nich.

Po wznowieniu nadal trwał zażarty pojedynek. W 42. min było 24:22 dla Trójki. Wtedy pabianiczanie postanowili postawić wszystko na jedną kartę. Tym razem nie przyniosło to jednak pożądanego efektu głównie za sprawą Artura Choroszewskiego z Trójki, który między 41. i 46. min czterokrotnie pokonywał bramkarza Pabiksu. W efekcie w 52. min na tablicy widniało 28:24 dla gospodarzy i widmo porażki na inaugurację stawało się coraz bardziej realne. Tak też się stało. Nie pomogły nawet dwa rzuty karne obronione w samej końcówce przez 17-letniego Dawida Forca. Debiutancką bramkę w pierwszym występie w seniorach zanotował jego rówieśnik Marcin Domagalski.

Trójka: Kozłowski, Bieniecki – Wiśniewski 2, E. Obidziński 3, Milewski 5, Choroszewski 6, Kuliś 3, Kosiński 3, P. Obidziński, Piskowski, Zieliński, Niećko 6, Kowalczyk 3, Kolanowski, Sikora, Świerżewski 1.

Pabiks: Oklejak, Forc – Stegliński 1, Walocha, Ł. Pietrzykowski 1, Orliński 4, Gościłowicz 5, Domagalski 1, Pielesiak 5, Stawicki, Bagiński, Cieślik 1, Nowicki 3, Kiełbasiński 5, Zajączkowski.

Pabiks w sobotę 19 września o godz. 18.00 zagra pierwszy mecz u siebie. Pabianiczanie będą podejmować zespół MUKS Czarni Regimin.