Strona główna Sport Piłka nożna Z PTC do Widzewa

Z PTC do Widzewa

0

26-letni zawodnik grający przez ostatnie półtora roku w „fioletowych” barwach podpisał kontrakt z IV-ligowym Widzewem.

Mowa o Kamilu Bartosie, który do PTC przybył wiosną sezonu 2013/14 po półrocznym pobycie w A-klasowym LKS-ie Potworów. Większość kariery spędził jednak w Sokole Aleksandrów Łódzki, gdzie trafił z ChKS-u Łódź jako 18-latek i grał do 2011 roku. W barwach Sokoła rozegrał 56 meczów w II lidze (7 bramek) oraz 48 meczów w III lidze (1 bramka). Potem jednak wykryto u niego problemy z sercem i miał dwuletnią przerwę w piłce.

W Pabianicach wyraźnie się odbudował. Przez 1,5 sezonu rozegrał na poziomie V ligi 36 meczów, w których zdobył 15 bramek i zanotował 11 asyst. Teraz postanowił wykonać kolejny krok naprzód. Dziś podpisał kontrakt z IV-ligowym RTS Widzew Łódź. Jest to ósmy zawodnik, który póki co podpisał kontrakt z łódzkim klubem.

Kontrakt z Widzewem podpisało również dwóch byłych zawodników pabianickiego Włókniarza – Michał Pietras i Michał Chachuła. Ten pierwszy to 22-letni obrońca, który przez ostatnie dwa lata grał w III-ligowej Warcie Sieradz, a w Pabianicach występował przez półtora roku począwszy od sezonu 2011/12. Z kolei Chachuła to doświadczony 33-letni golkiper, który grał w naszym mieście w sezonie 2004/05 i jesienią sezonu 2005/06. Ostatnie 3,5 roku spędził zaś w III-ligowej Lechii Tomaszów Mazowiecki.

O angaż w łódzkim klubie starało się także dwóch pabianiczan, ale zarówno 19-letni Tomasz Kubala, jak i 24-letni Piotr Szynka ostatecznie nie znaleźli uznania w oczach trenera Witolda Obarka. Podobnie zresztą jak były gracz „zielonych” i wicekról strzelców „okręgówki” w poprzednim sezonie w barwach Andrespolii Wiśniowa Góra – Witold Kurzawa.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments