Strona główna Aktualności WZW typu B? Zaszczep się za darmo

WZW typu B? Zaszczep się za darmo

2
Jeśli ukończyłeś 50 rok życia, możesz skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciw WZW typu B. Program realizuje przychodnia Eskulap.

– Program szczepień przeprowadzamy w ramach projektu unijnego, którego celem jest umożliwienie mieszkańcom naszego powiatu zaszczepienia się zupełnie za darmo – informuje dr Anita Wielgus z NZOZ Eskulap przy ul. Grobelnej 8 w Pabianicach – Udział mogą w nim wziąć pacjenci 50+

Oferta skierowana jest m.in. do emerytów i rencistów, osób pracujących, zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy, korzystających z zasiłku rehabilitacyjnego, a także tych, u których zdiagnozowany choroby przewlekłe.

Co ważne, na żółtaczkę typu B zaszczepimy się w Eskulapie w Pabianicach, jak i w Konstantynowie Łódzkim, w przychodni przy ul. Kopernika 23.

Co obejmuje bezpłatny program? W jego skład wchodzą badania antygenu Hbs, trzy wizyty lekarskie kwalifikujące do szczepień, 3 dawki szczepienia, badanie poziomu przeciwciał anty-Hbs a także spotkania informacyjno – edukacyjne.

Warto wiedzieć, że wirus WZW typu B, powszechnie znany jako „żółtaczka zakaźna” jest najczęstszą przyczyną ostrego i przewlekłego zapalenia wątroby, a w skrajnych przypadkach może prowadzić do marskości tego organu. Wirusem typu B zarażamy się poprzez kontakt z krwią chorego np. w placówkach zdrowotnych, w salonie tatuażu, piercingu. Objawy, jakie mogą wystąpić u osób zakażonych to m.in. wymioty, osłabienie, biegunka, czy spadek formy.

– Ochrona, jaką dają nam trzy dawki szczepionki jest bardzo wysoka i co ważne, jest z nami do końca życia – mówi dr Anita Wielgus. – W obecnej sytuacji, gdy świat walczy z coronawirusem, warto zadbać o naszą odporność i o to, by organizm nie musiał zmagać się z dodatkowymi chorobami. Osoby zainteresowane przystąpieniem do projektu zapraszam do kontaktu telefonicznego z przychodniami Eskulap.

W Eskulapie realizowane są również inne programy unijne, takie jak „Zapobieganie i wczesne wykrywanie cukrzycy typu 2” lub „Bezpłatna edukacja i rehabilitacja w zaburzeniach nerwicowych”. Podobnie jak z programem szczepień, udział w nich jest całkowicie bezpłatny.

Dostępność programów można sprawdzić poprzez kontakt z przychodnią lub na stronie internetowej www.eskulappabianice.com.pl

NZOZ Eskulap Pabianice

ul. Grobelna 8

Kontakt: 42 215 60 37
42 214 59 60

NZOZ Eskulap Konstantynów Łódzki

ul. Kopernika 23

Kontakt: 42 211 – 67 – 50

884 789 878

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Skorzystałam z programu fizjoterapii jak jeszcze mieli dostępny. Naprawdę fajnie bo wizyty u lekarza i zabiegi były za darmo i w terminach innych niż przez NFZ.

Mój tata był się zaszczepić w przychodni w Konstantynowie. Chcieliśmy iść całą rodzina ale za darmo jest tylko dla starszych osób. Przynajmniej on miał za free