Strona główna Aktualności Wzrosła liczba hospitalizacji. Oddział covidowy pełny

Wzrosła liczba hospitalizacji. Oddział covidowy pełny

4
fot. pixabay
Po krótkiej poprawie sytuacji w oddziale covidowym w pabianickim szpitalu znów uległa ona pogorszeniu. Dziś rano było tam wolne tylko jedno łóżko. 

Pod koniec ubiegłego tygodnia Adam Marczak, dyrektor ds. techniczno – administracyjnych w PCM, informował, że na 59 zwykłych łóżek dla pacjentów z koronawirusem zajętych jest niewiele ponad 50 i że przewiduje się wypisy. Niestety, po weekendzie te dane zmieniły się na niekorzyść – w poniedziałek i wtorek oddział miał już komplet chorych.

– Obecnie dysponujemy jednym wolnym łóżkiem. Z kolei łóżka covidowe na oddziale intensywnej terapii (jest ich 6 – przyp. red.), gdzie leżą chorzy pod respiratorami, są zajęte wszystkie – mówi Adam Marczak.

Najmłodszym pacjentem z wszystkich 65 hospitalizowanych z powodu koronawirusa jest 32-latek, najstarszym – mężczyzna w wieku 94 lat. Zdecydowaną większość stanowią seniorzy.

Lepiej wygląda sytuacja wśród dzieci – w szpitalu nie ma teraz ani jednego zmagającego się z COVID-19, które wymagałoby leczenia szpitalnego.

Na liczącym sześć łóżek oddziale izolacyjnym (w ramach oddziału urologicznego) przebywa jedna osoba. Czeka na wynik testu.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

A tymczasem w tym roku grypy… nie było. Inne choroby też uciekły. Pewnie wystraszyły się srovida : )))))))))

W samym styczniu w Polsce odnotowano 129041 przypadków grypy. Dlaczego jak zwykle BEZCZELNIE KŁAMIESZ ? Znów powiesz, że to terapia szokowa, tak jak wyzywanie innych od dzbanów ? A może to są te twoje argumenty medyczne i logiczne ?

Last edited 18 dni temu by 5GWarrior

Oooo, serio? To jest ta grypa? No patrzta, a ja myślałem, że sobie poszła, bo totalnie cicho o tym. Wszędzie tylko srovid, tak jakbyśmy nie mieli poważniejszych zmartwień… O argumentach mi tu nie pisz, bo one do was nie docierają. Waszym jedynym argumentem jest bełkot płynący z TV. Tych, co wam je przedstawiają uciszacie, szykanujecie, zwalniacie z pracy… Narracja nie pasuje do waszej chorej matrixowej rzeczywistości….

Last edited 18 dni temu by Nolan

Czyli, co z tą grypa kłamczuchu ? Zmieniłeś temat ?