Strona główna Na sygnale Kryminalne „Wyprowadziły” z przedszkola ponad milion. Są bezkarne od sześciu lat

„Wyprowadziły” z przedszkola ponad milion. Są bezkarne od sześciu lat

30
Zofia K.
Zamiast regulować w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych składki za pracowników, „wyprowadziły” ponad 1 milion złotych do własnych kieszeni. I właśnie pod takim zarzutem – przywłaszczenia publicznych pieniędzy – prokuratura zatrzymała z końcem kwietnia 2014 roku Zofię K., ówczesną dyrektorkę Przedszkola Miejskiego nr 4, jej zastępczynię oraz główną księgową. Na jakim etapie jest śledztwo? Trwa. Niezmiennie. Chociaż mamy już 2020 rok.

Podejrzane, bo taki mają status, do tej pory nie poniosły odpowiedzialności za „przekręt” na ponad 1 milion złotych, którym byli wtedy poruszeni nie tylko mieszkańcy Pabianic. Kiedy to nastąpi? Z pewnością nieprędko. Dość wspomnieć, że po sześciu latach, odkąd defraudacja wyszła na jaw wciąż nie został sporządzony akt oskarżenia. Gdy w końcu trafi do sądu, można przypuszczać, a w zasadzie mieć pewność, że proces nie zakończy się po kilku ani też kilkunastu miesiącach.

Sprawą od początku zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Pabianicach. W międzyczasie zmieniali się nadzorujący postępowanie prokuratorzy, powoływani byli kolejni biegli (m.in. z zakresu rachunkowości oraz zatrudnienia i płac), przesłuchiwani świadkowie. Liczba tomów akt urosła do około trzydziestu, została też zgromadzona obszerna dokumentacja księgowa przedszkola. Ale finał wciąż nie nastąpił.

Jak usłyszeliśmy od prokurator Agnieszki Baj, fakt, że sześć lat nie wystarczyło, aby sprawa trafiła na wokandę wynika z tego, że sprawa jest wyjątkowo skomplikowana i złożona.

– Rzeczywiście, śledztwo prowadzimy już długo, ale pewne kwestie, jak choćby wydawanie opinii przez biegłych, są od nas niezależne. Nie sposób przyspieszyć ten proces i je wyegzekwować – mówi prokurator.

Opinie „już” jednak są. Nie ma natomiast kompletu zeznań świadków. Będą jeszcze przesłuchiwane osoby, które składały już zeznania i zupełnie nowe. Trzeba ponadto wykonać czynności z udziałem biegłego.

– W tym postępowaniu główny wątek stanowi defraudacja pieniędzy, ale są jeszcze dwa inne, które nie zostały rozstrzygnięte. Dotyczą nadzoru nad jednostkami publicznymi i publicznymi pieniędzmi – wyjaśnia Agnieszka Baj.

Kiedy będzie więc gotowy akt oskarżenia? Czy prokuratura zdąży go przygotować i skierować do sądu chociaż w tym roku?

– Nie chcemy na tę chwilę wskazywać żadnej daty zakończenia postępowania – mówi prokurator.

Podejrzane usłyszały zarzut przywłaszczenia ponad 1 mln zł, za co grozi im kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Pieniądze, które powinny trafić do ZUS, a które „wyprowadziły” była dyrektorka, jej zastępczyni i główna księgowa, ta instytucja otrzymała. Przelano je do ZUS z miejskiej kasy. Było to prawie 1.350.000 zł.

REKLAMA
Poprzedni artykułMocny numer od &innych. Dziś premiera teledysku
Następny artykułPo książkę, na wystawę i na zajęcia. Od środy
Subskrybuj
Powiadom o
30 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

6 lat, no nieźle, tylko kraść

Kto chce znajdzie powód
kto nie chcę będzie zasłaniać się wymówkami

baju baju… to ile by trwało przygotowanie gdyby defraudacji podjęła się wyspecjalizowana grupa przestępcza a nie dwie AMATORKI? Kara kara, ale ZUS po tym czasie, „od siebie” naliczy takie odsetki że panie mogą spokojnie na te 10 latek pójść oglądać tv w pierdlu za nasze pieniądze, a później szybko do meksyku czmychnąć bo je to taniej wyniesie.

witamy w polsce gdzie za grosz można dostać komornika a za milion śmiać się w twarz wszystkim dookoła

„Wolne” sądy..

Proszę czytać ze zrozumieniem. Przecież do sądu sprawa jeszcze nie trafiła, bo „niezależnej” prokuraturze, której przewodzi niejaki Ziobro, sześć lat jest mało na zakończenie śledztwa. Może trzeba się przyjrzeć przynależności organizacyjnej znajomych i rodzin tych pań? Komuś chyba musi bardzo zależeć, żeby to tak długo trwało. Widać wyraźnie jak „usprawniono” działalność prokuratury.

powinny byc zatrzymane w areszcie na cichej do momentu rozprawy tak jak zwykly obywatel to by moze im szybciej zalezalo aby sprawe rozpoczac. a takto jest przeciaganie sprawy. wreszcie powie sie ze sie sprawa przedawnila i guzik bedzie z ukarania winnych.

jawna kpina ,sądy i prokuratury do wymiany

Dlaczego prokuratura i sądy do wymiany? Jak firma źle działa to wymieniasz pracowników czy kierownika, zastanów się. Jak byś chciał wymienić wszystkich prokuratorów i sędziów to na kogo byś wymienił? Zastanów się co piszesz, albo nie powielają zasłyszanych sloganów.

Trzeba spojrzeć szerzej na tło sprawy
„Sprawa jest skomplikowana ”
Co to oznacza ?
Tzn. Że jeśli to były by pionki to już dawno byłby prokurator wyrok i komornik .
Nie bądźmy naiwni często zdarza się ze zatrudnienie otrzymują osoby po znajomości lub po koligacjach rodzinno-towarzyskich .
Zatem jeśli te panie były zatrudnione po znajomości
To sprawa się komplikuje .
Również jeśli zrobiły przekręt
Lecz podzieliły się kimś jeszcze
To też komplikuje sprawę
A gdyby hipotetycznie wiedziały lub byly swiadkami że ktoś inny też robil przekręty .
No to sprawa już jest bardzo skomplikowaną czytaj nie wygodna .

Pani gersdorf i jej banda stanęły na wysokości zadania. Wolne sądy

Jak wcześniej ktoś wspomniał, sprawa nie trafiła jeszcze do sądu.

A naczelny gazety o wypadkach jak ładnie broni gersdorf. Napisane wyraźnie gersdorf i jej banda. Podajcie nazwisko prokuratora. Taki sam układ jak u pani co apteke miała. A na wolności jest bo sprawa się ciągnie. A kto za nią poreczał pamiętamy?

Taki „Dafik”, to „przypadek beznadziejny”. W d…ie był, g…no widział, ale zna się na wszystkim i pisze nie na temat. A takich „przypadków” jest teraz baaardzo dużo!

Dlatego uważam, że to środowisko – mafia w togach, chore, skorumpowane i bezradne powinno być wyczyszczone do gołego kamienia! Inaczej obywatel będzie traktowany jak im się podoba, a prawa będą tylko teoretyczne!

Odezwała się szczekaczka obecnej władzy.

Przypomnę że to obecne srodowisko
polityczno-prawne jest bezkarne .

Uwielbiam genralizowanie. Wyczyszczone do gołego kamienia powiadasz i kto ich zastąpi Ty i tylko Ty? Czy może Ty reformę sądownictwa przeprowadzisz? Napisz coś więcej.

To są te niezawisłe niezależne sądy tak? Kpina z mieszkańców Pabianic. Każdy z nas się zrzucił po 20 zł dla tych Pań a sądom nie wystarczy 6 lat… Może 60 lat wystarczy? Co na to Gersdorf i Rzepiński? Dobrze jest jak jest? DRAMAT!

Adaek, masz problem że zrozumieniem prostego tekstu, to nie sądy, tym bardziej Najwyższy, ani TK prowadzą postępowanie, tylko prokuratura dowodzona przez pana zero ziobrę

dlaczego oskarzasz jednego czlowieka ktory nie jest w stanie przejrzec wszystkich spraw w calej polsce? tutaj akurat winnego przeciagajacej sie sprawy trzeba szukac w naszej prokuraturze. a nie na szczeblu krajowym

Kiedy chce to jest w stanie, gdy potrzeba usunac niewygodnego prokuratora, kiedy chce wpłynąć na postępowanie wygodne dla jego partii to potrafi, więc….

Dlatego ze ten jeden człowiek
jak chcę to może wykonać telefon i zatrzymać lub przyspieszyć postępowania .
Potrafi też za odpowiednie poparcie sprawy np. Podpisy do KRS nadac awanse zawodowe

Swój swojemu oka nie wykole – Zosia K kandydowała do Rady Miasta z list PiS to wiadomo, że sprawa jest skomplikowana i zakończy się przedawnieniem.

Pani zresztą też 🙂

I bez maseczek chodzą. Zaszczepić przymusowo !!!!!!!!!!!!!!!!

Tak wyjaśnia ta sprawę
jak wyjaśnia sprawy
-TELEGRAF
-Seiciento w Oświęcimiu
I przyczyn katastrofy w Smolensku

A tak wogole to gdzie jest
p GARGAS ?
Tak lubiła robić programy o naszym mieście
czemu tym przypadkiem nie chcę się zająć ?
Czemu nie wrzuca tego przypadku do programu Kasta ?

Porażająca nieudolność pseudowymiaru sprawiedliwości, i to za nasze pieniądze. Gdzie decyzje kadrowe !!!!!!

Państwo prawa to mit, państwo prawników to fakt.

no tak za batonika to zaraz do więzienia po paru dniach ….a tu kradzueż milionowa i są sprawczynie wina ewidentna i co………gdzie tu sprawiedliwość ……a może oskarżający maczali też w tym paluchy….drogi PISIE zrób z tym porządek ..apel do pana Ziobry aby wsadził wreszcie za kraty te winowajczynie złodziejki