Strona główna Aktualności Z miasta Po książkę, na wystawę i na zajęcia. Od środy

Po książkę, na wystawę i na zajęcia. Od środy

3
Muzeum Miasta Pabianic
Po trwającej kilka tygodni przerwie znów będziemy mogli wybrać się do biblioteki, muzeum i Miejskiego Ośrodka Kultury. 

Premier ogłosił wczoraj zniesienie od poniedziałku, 4 maja, dotyczących ich obostrzeń. Pabianiczanie muszą poczekać trochę dłużej, bo do środy (6 maja) – właśnie tego dnia zapowiedziały otwarcie instytucje kulturalne w naszym mieście. Jak wszędzie, trzeba liczyć się z ograniczeniami dotyczącymi liczby przebywających w placówkach osób.

Biblioteka będzie czynna o godzinę krócej z powodu przygotowania księgozbioru do wypożyczenia w następnym dniu. Wracające tam książki będą poddawane 14-dniowej kwarantannie.

Mieszkańców zaprosi też do siebie muzeum, gdzie indywidualnie oraz w mniejszych grupach można zwiedzać tradycyjne wystawy. Interaktywne zostaną udostępnione w późniejszym terminie.

W Miejskim Ośrodku Kultury instruktorzy poprowadzą zajęcia indywidualne oraz warsztaty. Nieprzerwanie trwają zajęcia online.

– Działalność placówek będzie stopniowo rozszerzana – mówi Aneta Klimek, rzecznik prasowy magistratu.

Częściowo wznowią działalność obiekty sportowe. Na zewnętrznych boiskach może przebywać do 6 osób, treningi odbywają się w porozumieniu z klubem. Zostaną też otwarte korty tenisowe MOSiR, z limitem 4 osób. Hotel Włókniarz będzie nieczynny do odwołania.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Współczuję pracownikom przedszkoli i żłobków.Wszystkie te dzieciaki,nie wiadomo z jakich domów,czy od zdrowych rodziców,nie przebadane,wrzuca im się na kilka godzin pod opiekę i według dawnej zasady,najsilniejszy przeżyje!!! śmiertelnie ich się naraża.A podobno małe dzieci przechodzą ten wirus bezobjawowo,czyli są największym zagrożeniem dla reszty!!!Kompletnie bez sensu i logiki jest otwieranie kolejnych obiektów,bo dlaczego małe dzieci mogą już bawić się razem w grupie,bez zachowania jakichkolwiek środków ostrożności,a starszym dzieciakom rząd funduje półroczne wakacje!?W tą naukę w domu trudno uwierzyć,ale głupim,prostym bez wykształcenia społeczeństwem łatwiej się rządzi!!!!!PRAWDA????!!!!

Naród ciemny jest i nie rozumi, iż wybory odbyć się muszom. Do 10 maja musi się okazać, że pandemia opanowana, Covid nam niestraszny, w rządzie siła (oczywiście pod warunkiem,że jest to PIS). Obywatele, do trumn, przepraszam, urn!

🤔 w muzeum czy bibliotece to raczej na chleb nie zarobimy
Otwierają to co raczej nie potrzebne