Strona główna Styl życia Wyposażenie biura to poważna sprawa. Postaw ergonomię i aktywność na pierwszym miejscu

Wyposażenie biura to poważna sprawa. Postaw ergonomię i aktywność na pierwszym miejscu

1

Odpowiednie wyposażenie biura to sprawa kluczowa – zarówno gdy tworzysz miejsce pracy w swoim domu, jak i przestrzeń dla swoich pracowników. Ergonomiczne i aktywne meble biurowe mogą zdziałać cuda. Już wiele firm przekonało się, że dzięki dbaniu o wygodę osób siedzących przed komputerami, osiągać można o wiele lepsze efekty.

Pojemne szafy biurowe i kompetentni pracownicy to nie wszystko. Sukces gwarantuje przede wszystkim zdrowie i dobre samopoczucie tych osób. Zadbaj więc dla ich dobra nie tylko o akcesoria biurowe, ale również aktywną przestrzeń roboczą, w której każdy może regularnie zmieniać pozycje, ćwiczyć przy swoim miejscu pracy i dbać o prawidłową postawę.

Ergonomiczne wyposażenie biura to klucz do sukcesu firmy

Ergonomiczne urządzenie biura nie musi kosztować pracodawcy fortuny, a szybko przyniesie efekty. Podczas swojej codziennej pracy wiele osób przebywa przez wiele godzin w niewygodnej pozycji, wyniszczając swoje zdrowie. Wystarczy od czasu do czasu popracować na stojąco lub skorzystać z aktywnego wyposażenia biura, by spalić nieco kalorii i dać odpocząć zmęczonemu kręgosłupowi.

Na plus działają nawet niewielkie zmiany, takie jak ergonomiczne fotele wykonane z wysokiej jakości materiałów, wyposażone w regulację wysokości siedziska czy pozycji podłokietników. Pozwoli to pracownikom przybrać pozycję dopasowaną do swoich preferencji.

Aktywne meble biurowe

Warto pomyśleć też nad zastąpieniem tradycyjnych biurek takimi z regulowaną wysokością blatu. W każdym biurze przyda się wyposażenie znacznie zwiększające komfort pracy. Regularne podnoszenie się z krzesła zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych, które często związane są z długotrwałym przebywaniem w jednej pozycji.

Wysokiej jakości aktywne akcesoria biurowe

Nie warto oszczędzać na wyposażeniu biura, gdyż wpływa to negatywnie na pracę zespołu. Zmęczeni ludzie są mniej produktywni, a najnowsze badania pokazują, że pozycja stojąca i ruch zwiększają kreatywność. Biorąc to pod uwagę, warto rozważyć inwestycję w aktywne artykuły biurowe, np. platformy i piłki balansujące czy różnego rodzaju stołki – choćby siodłowe.

Każdy z tych elementów kupić można w sklepie internetowym Aj Produkty. Znajdziesz tam wszystkie niezbędne elementy wyposażenia biura przyjaznego pracownikom. Nie brak tam również kompleksowych porad i zbiorów zasad ergonomicznej pracy, o których należy pamiętać. Dzięki nim wszystkim sprawisz, że Twoje biuro – zarówno w pracy, jak i w domu – wyposażone będzie wyłącznie w przydatne i dobre dla zdrowia akcesoria.

Dobry sprzęt komputerowy to nie wszystko. Zatroszcz się o komfort pracowników

W XXI wieku wielu ludzi zupełnie zrezygnowało z aktywności fizycznej. Biura sprawiły, że spędzamy całe dnie przed ekranami komputerów, wokół widząc jedynie stosy dokumentów. Właśnie z tego powodu warto – choć od czasu do czasu – korzystać z urządzeń umożliwiających ćwiczenia nawet w pracy.

W nowoczesnym biurze coraz łatwiej znaleźć meble do ćwiczeń. Oczywiście nie chodzi o to, żeby każda osoba pracowała cały w pocie, ale nawet kilka minut aktywności dziennie może działać zbawiennie. Biurko do pracy na stojąco ratuje kręgosłupy pracowników, podobnie jak biurowe bieżnie albo rowerki. W dużej mierze to od pracodawcy zależy, jaki jest stan zdrowia jego pracowników, więc nie można więc tej kwestii bagatelizować.

Nie nowe akcesoria komputerowe, tylko błoga cisza

Hałasujące urządzenie wielofunkcyjne, zbyt głośno rozmawiający ludzie czy nawet ciągły stukot klawiatury mogą znacząco pogorszyć samopoczucie pracowników. Bardzo łatwo takich problemów jednak można uniknąć. Wystarczy do biura wprowadzić kilka elementów zapewniających lepszą akustykę.

Tanie produkty redukujące hałas

Aby zapewnić ludziom w biurze komfort, nie trzeba wydawać góry pieniędzy. Wystarczy zacząć myśleć kreatywnie. Warto tłumić dźwięki np. z wykorzystaniem mebli tapicerowanych. Dobrym sposobem jest też kupno roślin, które nie tylko są naturalnymi pochłaniaczami dźwięku, ale również działają odprężająco i ładnie wyglądają.

Warto pomyśleć też nad wprowadzeniem pewnych rozwiązań, które przydadzą się wszystkim. Coraz częściej np. firmy proszą swoich pracowników, by Ci wyciszali dźwięki w swoich telefonach. Dzięki temu dźwięki wiadomości i dzwonków nikogo nie rozpraszają.

Idealnie wyciszone biuro

Otwarte przestrzenie w biurowcach, poprzedzielane boksami, zwykle są trudne do wyciszenia. Nie oznacza to jednak, że to zadanie niewykonalne. Wystarczy np. zainwestować w panele akustyczne, które nie tylko obniżają poziom hałasu, ale też mogą wytyczać obszary pracy dla poszczególnych zespołów. Niektóre przydają się też jako tablice, na których można zapisywać swoje pomysły.

W przypadku większych przemeblowań biura sprawdzi się zastosowanie ścianek biurkowych oraz działowych. Dzięki takim prostym rozwiązaniom można ze zwykłych biur uczynić miejsca przyjazne, ciepłe i idealne do pracy w komfortowych warunkach.

Niezależnie od tego, czy jesteś pracodawcą, czy też myślisz nad urządzeniem własnego biura w domu, pamiętaj, że wygoda i dbanie o zdrowie to podstawa. Wypoczęte, zdrowe i aktywne osoby są wulkanami kreatywności, co przekłada się na płynące z ich pracy korzyści. Na ergonomii miejsca pracy nie warto oszczędzać.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Meble do biura miałam już kupione jakiś czas temu, teraz zamawiałam z wyprawkadoszkoly potrzebne artykuły biurowe dla pracowników. Mam tylko nadzieję, że o niczym nie zapomniałam 🙂